Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде да намеря лютиер


Recommended Posts

Диката се занимава предимно с електрически инструменти и то от сравнително скоро - няколко години. Къде на майтап, къде наистина, но Пламен от Асеновград има сериозен дял в решението на Диката да се занимава лютиерство - позамотал го е има-няма година с един инструмент и.... неволята учи, човекът е решил да си помогне сам :lol: Аз имам доста добри впечатления от него - коректен е, разбира си от работата, спазва уговорките (желязно!), работи прецизно.

 

От работата на Пламен (Асеновград) също имам добри впечатления, но за срокове и уговорки нищо няма да кажа :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 114
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Акустични и ел.китари-Боян Матев 0887522322.Бас китари и басети Цветан Цветанов-0887479194.А Пепи Цветанов направи чудесен ремонт на моя R.Oberlander 5 струнен контрабас.Да са ни живи и здрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека тук всеки да сподели какви лютиери знае, в кой град се намират, техни координати, и информация за това как работят. След като се постнат достатъчно мнения, предлагам да се направи резюме, и да се пинне темата горе във "Важно".

Никола Минев - Лютиер

http://nikolaguitars.hit.bg/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
За Диката само да кажа познавам се с него обаче имам

наблюдение, че всичко което той не е правил малко го оплюва и

гледа на чуждото творение надменно, /незнам дали точно това е думата/ макар, че е правено примерно от по стар майстор с повече опит и това не му прави чест, иначе Диката е готин пич :D

Никога в България не сам виждал някой който да прави по добри инструменти от Диката.Разбира се всеки си има право на личен вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Доста хора вече споменаха Диката, няма и аз да пропусна, тъй като съм изключително доволен от китарата, която ми направи! /повече за нея ТУК/ Освен че изработката на инструментите му е страхотна, Диката е много точен и коректен и накрая получаваш точно това, което си поискал, на договорената цена и в договорените срокове...което лично за мен е изключително важно.

 

ето няколко снимки на други негови инструменти

 

Имам и 5 струнен бас, правен от Иван /Пловдив/...намерих го в един магазин на старо...не се познавам лично с Иван, но определено съм доволен от инструмента.

Редактирано от Burton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така, нека и аз да се изкажа за Иван Вълчинов от Пловдив. Зна4и много съм доволен от него - работа, отно6ение, срокове. Много е спокоен, обяснява вси4ко от до, какви варианти има (предимства и недостатъци), какво и кое ще е по-добре и т.н. Просто вси4ко и във всяко едно отно6ение е ОК. Аз ли4но му занесох една Кремона :no::beer:;) уж само за смяна на праг4ета, но след неговите обяснения, варианти, сравнявания и там разни се разбрахме с две думи да я разкраси - ако мога така да се изразя. Онзи ден в неделя, като отидох да си я взема просто не мойах да си я позная, а за глас4ето и просто кво да говоря - не е ве4е онзи "патентован" Кремонски звук- разлика голяма в положителна посока. Грифа ве4е без срам и претиснение мога да го сложа сред неговите по-големи Фендерски братов4еди :lol:. На мястото на бридж сингъла ми е монтирал хъмбъкер- убийствено. И не на последно място, като прибавя и козмети4ните неща, мога ве4е да се похваля 4е имам един МОД на Кремона ала ИВАН.

ПРЕПОРЪЧВАМ го на всеки!!! ;):no::no:

 

Сега просто не знам дали скоро ще се замисля да я сменям. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е дай снимки де :ph34r:

:P Трябва да те почерпя че ми даде координатите му :headbang: МЕРСИ

Относно снимането няма проблем, но ще видя кога ще ми остане време

 

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Използвам случката с реиновирането на любимката ми Орфелия Зеброва, ЕГН илядо деветстотин... /не се чете/.

 

Извън всякъф майтап, човекът няма нужда от реклама, защото хората от бранша го знаят като име, ако не лично.

Освен китарист на Ел Зет, композитор, аранжор и прочее в групата на кака Силва, той наистина е музикант пар екселанс.

За невежи като мен е авторитет с покритие, но и тарикатите и знаещите му имат уважението.

Стига четки, щото няма нужда, пък и аз мразя да ми е мазен толкоз курбана...

 

Благодаря на Валери Градинарски.

Пък и не е от хората, които ще те залъгват, ако китарата ти не може да стане това, което си мислиш, че може да стане.

 

Ако имате нужда от китарен експерт, той е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напьлно подкрепям за Вальо

освен че ми беше учител, сега приятел

наистина е добьр лютиер,който си знае цената(и разбира какво прави) и не очаквайте да минете тьнко

сьвета ми е да се обрьщате при сериозни проблеми кьм него

(той има избистрена политика кое колко струва - така че питайте предварително)

 

И аз съм му благодарен за много неща ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някой ако ми даде кординатите на маистора Иван от Пловдив: улица (как да ида щото не сам от Пловдюв :green: ), телефон: много ше му сам благодарен. Че тука от 1 месец го издирвам :)

Ай мерси :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.