Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде да намеря лютиер


Recommended Posts

Едни други хора започнаха този спор и наляха маслото после аз съм ви виновен написах мнението си а това че на някой не му харесва е друга работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 114
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Така ли..., а кой омаловажи труда на хората? И кой сложи определението космически?

Е, точно затова беше спора.

А сега ние сме ти виновни, че сме наясно как стоят нещата, а ти не.

Кой го писа това?!

който не ме впечатли особенно с космическите си цени.

...

само дето Диката взима доста скъпо.

...

 

^ ... ставаше въпрос за боядисване на китара за с плътен цвят за което цената беше 200лв което според мен е висока цена.......

 

Нека погледнем нещата под друг ъгъл.

Явно Иван не си цени труда времето и здравето, това значи ли, че всички трябва да работят по неговия стандарт?!

Не Диката взема скъпо, а Иван работи евтино.

 

Аз лично видях ремонт на китара правен за 200 лв, а по -принцип подобен ремонт струваше към 350 - 400лв.

Да ви кажа ли какво се случи?!

Момчето рева с крокодилски сълзи и накрая си махна китарата само и само да не я гледа.

Естествено тук не говоря за Иван, а по принцип с евтиното, какво се получава често.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EAmechaniX-няма какво да добавя след теб! :thumbup:

за хората,които не вярват,4е така стоят нещата с тия хави-винаги вси4ко опира до това-вкус!!!

ама не на мои и твои,а дали има6 или не!

Аз не съм от хората, които пишат 100% вярно

Извинявам се за 4 и 6! Виновен!

guitard,гореспоменатата сума не е 200лвл,а 200лв.

Преди АКО се слага запетая.

Нека не издребняваме за правопис,все пак това не е най-важно в този момент.

Е, аз съм си го казал ;) Пък и не съм издребнявал, все пак не мисля, че 4 и 6 и за главната буква е нещо дребно. Не съм казал за запетаи или нещо подобно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Виж EAmechaniX аз съм напълно наясно със себе си и знам какво искам. Изразявам мнението си без да ми пука от теб или някой друг като теб не можеш да промениш мнението ми с това което си написал.Този форум е направен за това да може всеки свободно да каже това което мисли това че на теб не ти харесва този факт изобщо не ме трогва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, имаш право разбира се да пишеш глупости на воля, колкото си искаш и в каквото количество поискаш, а аз публично ти се извинявам, че си ги написал.

Извинявай, виновен съм!

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е да отказвам поправки на инструменти, които струват по-малко от цената на ремонта.

Просто цените на ремонта на скъп и евтин инструмент са едни и същи ,защото изисква същите професионални умения и материали и не виждам защо един ремонт на евтин инструмент трябва да е по-евтин или да се претупва защото това ще компрометира работата на майстора.Та с две думи ,евтините инструменти се носят на "евтин" майстор или изобщо не се ремонтират разсъждавайки трезво ,че каквито пари си дал за инструмента -толкова големи могат и трябва да са ти очакванията от него.

Другата истина ,която беше спомента вече е че един ремонт струва повече от работата по новият инструмент по обясними причини - много повече предварителна работа.

По магазините има сирене за 3,50 и такова за 11. Всеки сам преценява колко и за какво да плати.

По тази логика някой може да прелакира китара и за 20 лв -.......... цената може да зависи и от това на какъв финансов зор е лютиера защото и той е човек :thumbup:

Редактирано от bluesman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Виж EAmechaniX аз съм напълно наясно със себе си и знам какво искам. Изразявам мнението си без да ми пука от теб или някой друг като теб не можеш да промениш мнението ми с това което си написал.Този форум е направен за това да може всеки свободно да каже това което мисли това че на теб не ти харесва този факт изобщо не ме трогва.

 

Никой няма против да казваш какво мислиш, разбира се всеки има право на мнение. А моето е че пишеш в случая просто за спорта, но пък не можеш да се аргументираш, поради което не хваща , но това разбира се пак си е твое право. Между другото от снимките към които даде линк нищо не се разбира, както и от саунда на видеото. Това, което видях е, че на китарата пише Фендер, което, ако я е правил Иван, не говори много добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някол би ли направил извадки от темата до сега на действащите лютиери, местоположението им, специалността им (примерно - щрайх, ел. китари, ак. китари, народни инструменти...), сайт (ако имат) и други работи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, извадки, глупости!

Вижте какво готино мерене на пишки си стана темичката!

 

А-а-а, чакайте да ви разправям, миналата година на морето...

 

Хора, нямате ли чувство за мярка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Напиши повече информация, за какъв точно инструмент става въпрос, откъде си и ...другите въпроси по-нататък.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро не бях чела толкова неграмотен постинг. Диката, сигурно си добър майстор но обръщай внимание и на българския език! Иначе като гледам клакьори имаш доста.

 

 

Между другото от снимките към които даде линк нищо не се разбира, както и от саунда на видеото.

 

Учудва ме факта, че китарист като теб се прави на "ощипана госпожица". Саунда от линка е достатъчно добър, за да придобие човек представа. Пък и добре се вижда какво има на сцената. Много ви е трудно на пловдивските китаристи да адмирирате някой за добра свършена работа. :)

 

Това, което видях е, че на китарата пише Фендер, което, ако я е правил Иван, не говори много добре :)

 

А, серийния номер не успя ли да видиш ? ;)

Редактирано от deep
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По-скоро ни подразни сравнението между лютиери. Тази тема би трябвало да бъде по-скоро каталог, отколкото поле за водене на безпредметни спорове.

Иначе, като говорим за клакьори, това в конкретния контекст е обидна квалификация, а е добре все пак да си припомниш и пост #26 и пост #32, в тази връзка.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евтиме,

Сега обърнах внимание,че темата която си подхванал преди няколко години е тотално подменена с офтопици и накрая включванията не дават отговор на темата ти.

Намирам вина за това и у модераторите,които не са спряли тенденциите за заяждане още в началото ,било с уместни "съвети" да охладят страстите ,било с Л.С..

 

За да се свърши с тази лудост , моля те да резюмираш полезните отговори с имена,групи инструменти и данни за контакт на изброените лютиери и да се сложи край на тази вакханалия :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.