Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде да намеря лютиер


Recommended Posts

Един пример: За полиране на нектру, сет ин китара или бас, лакирани с полиестер са ми необходими 2 два дни. На третия задължително почивка, предполагам се досещате защо.

 

К. Димитров

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 114
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
...имам в предвид готово, изпилено и китосано тяло на китара за няколко слоя боя (моя), лак (мой) и полиране (...). въобще не ми е минало през акъла нито за сетъп, нито за разглобяване, сглобяване и прочее....

 

Ами човек, горните неща правят мнението ти напълно несвързано с боядисването, за което по принцип става дума.

Евтина китара, изобщо не бих я дал за пребоядисване при добър лютиер. Може някой да се поупражнява така, да не говорим, че и сам мога да си я напръскам прозрачно с един акрилен спрей, и бих го полирал до постигане на известен гланц(защото повечето спрейове никак не се полират добре, така или ианче)... това във връзка с минималните разходи. Ако пък искаш качество, плащаш. Сега, само за самото пръсване, ако това ти трябва, едва ли ще ти вземат 200 лв., но представи си какво ще се случи, ако не си се справил с някоя от подготвителните задачи добре...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Аз не знам за какви 3 дни говорите за толкова време в Мото Фое боядисват кола с подготвянето, ако е само смяна на цвят за един ден слагат цвета отгоре лакират две ръце и полират.

Понеже съм работил в Мото Пфое, искам сериозно да подчертая, там труда се заплаща

на час, а именно 54 лева на час с ДДС. - Кво му плащаш?

Аз лично се съмнявам, че процедурата отнема 3 дни, но ако приемем това за така сметката показва

следното:

3 дни по 8 часа по 54 лв = 1296 лв за 3-ридневен труд.

Един лютиер за тридневен труд по процедура боядисване и полиране ще му останат от тези 200лв най-много 100-ина лева, но както се разбра това не може да се направи за толкова време.

Седмица е достатъчна, като изключим технологичното време за съхнене на полиритановия лак.

И кво излиза? Трябва да разхвърлим 100-те лева върху 7 дена - вие смятайте, аз съм до тук.

Ами ако ви кажа и покажа, че едно боядисване на гриф само струва 300$???????????

К'во правим тогава?!

Просто се благодарете, че си ремонтирате китарите в България и българските лютиери се съобразяват

с българския стандарт.

 

Я скиф малко цени тука!

А цените на материалите са същите, които плащат нашите лютиери.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И отново съм напълно съгласен.

 

Казах 3 ( в интерес на истината, може да бяха и 4, не помня чак такива детайли) дена, защото за толкова трябваше да стане последната ми китара, предвид , че имаше сериозно забавяне по трасето, а имах самолет да ловя, друг въпрос, че всъщност стана за 7 поради неудовлетворение на лютиера от първата ръка лак, заради което беше смъкнат заедно с цвета и пак на ново. Но това си е работа и то тежка и продължителна и ако някой иска да я върши за , примерно 50 лева, то си е негова работа

 

П.С.

Сега видях, че лютиерът си е писал сам в темата, така, че моето обяснение не беше нужно, само да добавя, че в интерес на истината, нова китара се боядисва и лакира все пак по бързо, защото, няма стара боя за махане, като и дефекти за оправяне

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EAmechaniX-няма какво да добавя след теб! :thumbup:

за хората,които не вярват,4е така стоят нещата с тия хави-винаги вси4ко опира до това-вкус!!!

ама не на мои и твои,а дали има6 или не!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Аз не знам за какви 3 дни говорите за толкова време в Мото Фое боядисват кола с подготвянето, ако е само смяна на цвят за един ден слагат цвета отгоре лакират две ръце и полират.

Понеже съм работил в Мото Пфое, искам сериозно да подчертая, там труда се заплаща

на час, а именно 54 лева на час с ДДС. - Кво му плащаш?

Аз лично се съмнявам, че процедурата отнема 3 дни, но ако приемем това за така сметката показва

следното:

3 дни по 8 часа по 54 лв = 1296 лв за 3-ридневен труд.

Един лютиер за тридневен труд по процедура боядисване и полиране ще му останат от тези 200лв най-много 100-ина лева, но както се разбра това не може да се направи за толкова време.

Седмица е достатъчна, като изключим технологичното време за съхнене на полиритановия лак.

И кво излиза? Трябва да разхвърлим 100-те лева върху 7 дена - вие смятайте, аз съм до тук.

Ами ако ви кажа и покажа, че едно боядисване на гриф само струва 300$???????????

К'во правим тогава?!

Просто се благодарете, че си ремонтирате китарите в България и българските лютиери се съобразяват

с българския стандарт.

 

Я скиф малко цени тука!

А цените на материалите са същите, които плащат нашите лютиери.

Ми аз преди да го напиша попитах приятел който работи в момента там и не съм го написал ей така...той ми го каза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма значение, мисля че офтопика се изчерпа. мога само да кажа, че съжалявам, че нещата стоят така (не оспорвам фактите и благодаря на всички които отделиха времето да разяснят процеса), защото излиза, че и лютиерите от своя страна могат да разчитат най-вече на музиканти със скъпи инструменти за тези процедури. от друга страна пък се отварят по-големи врати за DIY ентусиастите. :thumbup:

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EAmechaniX-няма какво да добавя след теб! :thumbup:

за хората,които не вярват,4е така стоят нещата с тия хави-винаги вси4ко опира до това-вкус!!!

ама не на мои и твои,а дали има6 или не!

Надявам се, да не го примете като заяждане ! Така или иначе, пишете рядко, моля постарате се поне да е грамотно. Аз не съм от хората, които пишат 100% вярно, но поне се старая :) Явно не сте прочели банера, който се върти из форума, че 4 и 6 не са букви! И започвайте ново изречение с главна буква :) Не знам дали Ви мързи, а ако не е така, инвестирайте парите от следващата поправка в курсове. Малко по темата да не е тотател :thumbup: Всеки има право да избира, колко да плаща. Щом е сложил цена от 200лвл, значи има кой да я плаща, айде ако 2 месеца няма и едно дадено нещо , да видим как ще намали цените, но явно хората са доволни и плащат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето този колега свири с китара изработена от Иван Вълчинов нали искахте да чуете ето....http://www.myspace.com/ivansavovkurt

 

http://www.youtube.com/watch?v=IW61x98iXrw

 

http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...imageID=4194724

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за 4 и 6! Виновен!

guitard,гореспоменатата сума не е 200лвл,а 200лв.

Преди АКО се слага запетая.

Нека не издребняваме за правопис,все пак това не е най-важно в този момент.

Редактирано от Dikata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето този колега свири с китара изработена от Иван Вълчинов нали искахте да чуете ето....http://www.myspace.com/ivansavovkurt

 

http://www.youtube.com/watch?v=IW61x98iXrw

 

http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...imageID=4194724

Тази китара на Иван Вълчинов звучи убийствено! Моята също звучи убийствено и съм много доволен от работата на Иван ! Радвам се че в Пловдив има такива майстори като него и Диката в чийто майсторски качества се надявам скоро да се убедя лично !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbup: Ей, откога се каня да му го кажа това за "лвл", но все решавам, че не е толкова важно... :thumbup:

 

По темата: според мен въпросните 200 лева е излишно да се коментират тук. Диката не ви гони и не ви заплашва с оръжие, не идва да ви вземе насила китарите за боядисване и да ви извади парите от джобовете. Не сте (сме) малки, преценявайте. Ако цената не ви устройва не се възползвайте от услугата. Струва ми се, че не само Диката предлага такава услуга в България. Сравнете цени и си изберете! Толкова. Какво има да ревете, че било скъпо? Той какво повече може да направи, за да е коректен, освен предварително да си обяви цената за тази услуга? Освен това, конкретно за ценообразуването - според вас колко трябва да струва висококвалифициран ръчен труд, който общо възлиза на около 3 човекодни? При това в далеч не най-благоприятните условия на труд - прах, токсични материали и т.н.? Според мен цената е нормална, дали съм готов да я платя за евтин Squier е съвсем друг въпрос. Някой от вас би ли боядисал стария си Москвич при цените на Moto-Pfohe, които Механика обяви по-горе?

 

Поздрави,

Марин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.