Jump to content
Българският форум за музиканти

Къде да намеря лютиер


Recommended Posts

Нека тук всеки да сподели какви лютиери знае, в кой град се намират, техни координати, и информация за това как работят. След като се постнат достатъчно мнения, предлагам да се направи резюме, и да се пинне темата горе във "Важно".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 114
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Имам 2 китари правени от Иван в Пловдив. Координати не мога да дам директно в темата. Ако някой се интересува на ПМ. Иначе съм супер доволен от нещата който прави. Не проточва срокове. Каквото и както му кажеш така го прави и работи на съвсем нормални цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не пропускаме небезизвестния Pacman :D координатите му ги има у форума, както и инфо за работата му, даже в момента едната ми китара е при него ;)

 

Докато живеех в Пещера ползвах известно време услугите на един лютиер от Пловдив - Владо Храмов се казва, сроковете ги проточва с месеци(за неща които се вършат за неповече от няколко часа) последният път му бях носил китарата ми да и смени праговете, след като я държа 2 месеца ми я върна и ми каза, че нямало нужда да се сменят още :P;):P а те са почти равни с грифа.... и на всичкото отгоре ми я беше ударил на няколко места и то брутално, тъй че горещо непрепоръчвам на никои да си дава китарата при него, и все пак ако някои се интерисува мога да му дам координатите :headbang:

друг добър майстор доколкото знам от Пловдив е Диката, писало се е немалко за него из форума, колегата Бъртън може да даде повече инфо за него :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Моят лютиер, при който си нося виолата и който ми направи басет по поръчка, се казва Петър Цветанов. Живее в Банкя. Той е най-коректия лютиер за акустични инструмент, с когото съм работил.

 

За електрически китари: Може да имате доверие на Диката /Пв/, както и на Валери Градинарски /Сф/. За Pacman също чувам само добри думи.

 

За жичкаджийската част и ефекти -Nikifena

 

Ако някой се интересува за тамбури от всички видове:бай Стефан от Габрово.

 

Има един лютиер за акустични инструменти с име Кучинчанов или нещо подобно. Ателието му е в София срещу механотехникума. Веднъж се наложи да отида при него. Пред очите ми одраска корпуса на виолата ми с един инструмент и с цялата си наглост ми каза: "Ами то така си беше"!

 

Добричков /акустични инструменти - Пв/ ми подмени една цигулка с друга преди години.

 

Влад

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 китари правени от Иван в Пловдив. Координати не мога да дам директно в темата. Ако някой се интересува на ПМ. Иначе съм супер доволен от нещата който прави. Не проточва срокове. Каквото и както му кажеш така го прави и работи на съвсем нормални цени.

Aз имам 1 бас от Пламен, и той е най-некоректният човек който познавам. Прави ми баса 1 година (10 месеца повече от обещаният срок който ми каза когато му дадох парите за баса в началото) и на места си остави ръцете.

Също така много пие и е психически нестабилен.

 

За Пловдив Диката или Иван.

За София пакман, и имах адреса на 1 лютиер от люлин (на майната си) Ицо се казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам китара, правена от Емилиан Лалев (Аурелиано). Не знам как работят останалите лютиери, но моят инструмент стана точно така, както искам, абсолютно верен, и в дадения срок. Човека е сериозен и коректен. Ето и самата китара:

 

http://acidmartin.wemakesites.net/Universe.html

 

А ето и сайта на Емо: http://aurelliano-guitars.hit.bg. Там желаещите могат да се свържат с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

само да попитам за този Иван kak работи?!Спазва ли си сроковете работи ли качествено и колко горе долу ще ми вземе за изработката на един гриф в стил B.C. Rich?!Наскоро ми го препоръчаха но немам никаква информация за това как работи!

Редактирано от Hate Incarnate
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хайде, ако имате още инфо давайте, за да можем накрая да ги подредим по градове, и качество на работа/коректност лютиерите.

 

А, да да се добавя и аз - не съм точно лютиер, но мога да ви оправя електрониката/направя адаптери/сменя потенциометри и евентуално да ви сменя прагчетата(поне последните 2 пъти се справих доста доволно с прагчетата). Ако успея да си боядисам китарата като хората, ще пиша, и в списъка ще влиза и услугата Боядисване/пребоядисване на китара.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
само да попитам за този Иван kak работи?!Спазва ли си сроковете работи ли качествено и колко горе долу ще ми вземе за изработката на един гриф в стил B.C. Rich?!Наскоро ми го препоръчаха но немам никаква информация за това как работи!

2 пъти съм бил при Иван, като и двата пъти работата стана много бързо и много качествено, въпреки че единия път правеше някаква китара по поръчка, а втория път в ателието му чакаха още няколко инструмента - смяна на прагчета за 3 дни и 20 лв (с мои прагчета) и оправяне на една много грозна "дупка" на другата китара за 2 дни и 5 лв!!! :dance: Самият човек е спокоен, разговорлив, обича си работата! Препоръчвам го!

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Диката само да кажа познавам се с него обаче имам

наблюдение, че всичко което той не е правил малко го оплюва и

гледа на чуждото творение надменно, /незнам дали точно това е думата/ макар, че е правено примерно от по стар майстор с повече опит и това не му прави чест, иначе Диката е готин пич :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За класически и други акустични китари препоръчвам :

Галин Пенев от Казанлък и Боян Матев от Варна.

Двамата са много добри професионалисти и сериозни мъже.

Координати на Галин може да видите тук www.penevguirtars.hit.bg

Боян Матев е на 0887522322.

За Иван от Пловдив и аз мога да кажа хубави думи.

Аз съм от Пловдив и също съм лютиер но се занимавам почти само с цигулки ,виоли и чела и съвсем малко с поправки на акустични китари.Ако мога да сум полезен на някой може да ме търси на 0898343582 или violin@abv.bg

Виждам че се очертава и списък "анти реклама " но не мисла да се включвам от колегиални съображения :killyou:

Редактирано от bluesman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.