Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос относно аранжимент


Recommended Posts

Здравейте , тъй като последните месеци прекарах в изучаване на софтуерната част от компютърното музициране като цяло ,

теоретичните музикални знания ми останаха малко на заден план а нямам музикално образование и знанията ми са да кажем

малко над средните . Та в този ред на мисли искам да попитам как мога да пре аранжирам една завършена мелодия която

звучи много добре в 128 BPM да звучи също толкова добре в съвсем различен стил и темпо ,да кажем 100 BPM .

Защото за да добия представа как зчучи въпросната мелодия намалям темпото,но резултатите никак не са добри .

Мелодията става бавна,мудна и изобщо не се вписва в цялостната картинка . Знам че това не са знания които се

придобиват от 1 тема във форума,но все пак някой все ще може да помогне с насоки от къде да започна най малкото .

 

Благодаря предварително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравей,

 

аз се занимавам с аранжиране и бих се радвал да помогна (със съвет), стига спецификата на темата да е в моята компетенция.

 

Обикновенно, процесът на аранжиране започва с добиване на максимално количество информация (от възложителя) или вземане на важни решения (от аранжора) относно проекта, а именно:

 

Оркестрация (кои са инструментите, които ще изпълняват парчето и кой/кои е/са солистът/солистите).

 

Стилистика (в какъв стил ще бъде аранжиментът).

 

Темпо (предварително определено - 100bpm).

 

Предпочитания относно формата на парчето (интро; структура на темата; има ли сола и ако да - кой е солистът и т.н.).

 

Други...

 

 

След като си отговориш на тези въпроси, ще дойде момент на същинската работа. Ако искаш, може да дадеш линк с ноти или аудио. Така ще е по-ясно за какво точно се говори.

 

 

Поздрави,

 

Петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно , значи ще трябва да пренаредя мелодията така че да съвпадне с новия groove .

Иначе мелодията за сега е само от 1 инструмент но предстои да добавя още .

Не искам да ангажирам никой ,защото знам че нито е лесно,нито бързо и не на последно

място не безплатно :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем с ангажирането! Дай малко повече информация относно проекта и ще се опитаме да помогнем (сигурен съм, че и други съфорумци ще се включат). За момента просто говорим "принципно".

 

 

П.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.