Jump to content
Българският форум за музиканти

Deep Purple- Burn - един по-успешен опит


Recommended Posts

Ако целта ти е била да си посвириш собствени вариации на тема Burn oценката е максимална.Това е обаче едно от гениланите сола на Ричи и ако ще си правиш свои импровизации ,добре е да можеш да изсвириш оригинала първо.Аз често постъпван така-ако нещо ми харесва го "вадя" едно-към-едно и после когато знам идеята на автора мога и по-добре да импровизирам.Какъвто и да е твоят случай,супер похвално е старанието ти.:punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух и други твои неща.

Подхода е такъв - да има собствен поглед. Което си е ОК.

За това и wring that neck - си за шестица.

На уайтснейк - спрямо горните две си за 5-ца, прекаляваш с повечко ноти.

Хубавото, че малко излизаш в посока ненужен шред и лесно ще можеш да се коригираш.

Марти Фрийдман, Дъг Олдрич и тн, хем свирят много ноти, хем няма нито една излишна, виш пилотаж.

Ричи повече ти ляга , като стилистика.

На Чайл ин тайм. Има да поработиш и на фразировката и на тона си. Както ще каже колегата ултрамега, бавно се свири по-трудно от бързо. Тук за мен оценката спрямо горните е четворка.

 

Явно твоят подход е да вкарваш собствен пголед , което ти се получава.

Според мен "бърн" и "нек"а си заковал и едва ли ще се получат по-добре.

Ако ти дойде музата, направи пак другите две.

 

А да, сподели с какво вадиш този добър Ричи тон?

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Crying in the rain изобщо не беше предвидено за публикуване, тепьрва предстои да се пражи като хората ;д. Child in time се оплеска миксьт и тоньт, сьщо ще се прави отново, аз затова не сьм ги публикувал.

 

Винаги влагам твор4ество в това, което правя, не сьм сьгласен, 4е трябва да се свири 1 кьм 1, ако иска някои да 4уе оригиналното соло, ще си пусне оригинала. А и мисля, 4е самият Ritchie някога е свирил това соло отново като в оригинала.

 

Тоньт го извадих с Epiphone LP Standart -> M-audio Fast Track - > Amplitube + още някой друг VST plugin.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жестоко си го изпраскал и това че вкарваш от себе си още повече ми харесва.Всеки може да извади заучени сола 1:1,ама това не е интересно и никой няма да разбере как мислиш и импровизираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, както ти го писах и по скайпа... ФЕН СЪМ ТИ! И с каквото мога помагам, ама вече май знаеш всичко което ти е нужно да си правиш записите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е успешен опит и като изключим, че ми е втръснало да слушам кавъри на тези известни песни от 60-70-те г., си го барнал добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.