Jump to content
Българският форум за музиканти

Вредя ли на системата


MDFk

Recommended Posts

От известно време имам Creative 5.1 колонки, а днес ми дадоха кабел, с който да включвам кубето за китара в Line-in входа, за да мога за записвам без микрофон, но същевременно да мога да ползвам корекциите на Маршла. Направих един запис и ми се струва добър, но си протеснявам това мое свирене на тях дали ще ги прецака.

Има ли такава опасност, и ако да, какви са разумните граници в които мога да си позволявам да записвам?

 

Благодаря Ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мени 10х.;)

Ъм...само че ми изчезна звука от централната колона, но само при пускане на mp3-ки.

На теста за колони си бачка, но иначе нъц.

Това от какво може да бъде? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мени 10х.:)

Ъм...само че ми изчезна звука от централната колона, но само при пускане на mp3-ки.

На теста за колони си бачка, но иначе нъц.

Това от какво може да бъде? :)

Може би от плеъра , който ползваш ...

 

 

едит : пРеъри няма ... грешка .

Редактирано от RockMan2005
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преинсталирай там простотиите миксери ала бала може и да се оправи :)

 

едит: правописна грешчица :)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то нямам как да ги прецакаш,щото принципно дори и да ги намалиш това няма да окаже влиания на записа.Само че после с микса...ше трябва да си чупиш ухото на 5+1..голяма олелия ще е май...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз за записа не се тревожа толква, все някак ще сколасам, щото все пак има някаква зависимост май - нали са 2 по 2 леви и десни, централната май свири 50 на 50...Нещо от сорта, не съм сигурен.

Проблема остава средната колонка - щото на мп3ки и уейвове все още няма звук, а реинсталирах всичко...само драйвърите на самата саунд карта не съм, защото си има Return to Factory Default(което впрочем и даде звука отново - само пустите мп3ки не ги пуска и 5тата колонка), но ако не ми дойде на акъла решение утре, и тях ще сменя. :)

Та така...мерси за отзивите! :)

 

пс. чакайте бас импресии скоро в Аторската музика!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тези колони могат спокойно да си загинат от басс, ако прекалиш с усилването. Значи те са предвидени и тествани основно с аудио формат и не са много ОК за свирене през тях с музикален инструмент. Честотата на която басса подава тоновете си може да се окаже летална за мембраните на колонките, особено на Криейтив. Казвам го, малко в разрез с казаното от другите мнения, но помисли как може едно силно припращяване да отвее един говорител... Така и басса им действа на тези, които са за домашно кино и гейминг. Просто много ги пази, защото не са малко парички, а и са хубавки! :headbang:

 

Що се отнася до това всички колони да ти просвирват едно парче.. Това зависи от това как е "подготвено" преди това. Мп3 много рядко звучат на всички колони.

Редактирано от IgniteAll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! B)

@IgniteAll - друже ти пресече следващия ми въпрос с последното изречение! Сега съм спокоен, че все пак не съм сторил акано! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи те са предвидени и тествани основно с аудио формат и не са много ОК за свирене през тях с музикален инструмент. Честотата на която басса подава тоновете си може да се окаже летална за мембраните на колонките, особено на Криейтив.

Нещо не мога да се съглася с това.

 

Какви са тези тайнствени и митични честоти, които бас китарата генерира, а когато се запишат като музикално произведение ги няма ?

 

От доста време я слушам тази легенда и всеки ми разправя - не свири с китарата в хай-фи уредбата - ще я изгориш...

 

Как така не съм изгорил нито един високоговорител за всичките тези години в които свиря директно в хай-фи уредби? И каква е разликата между това да свиря нещо на хай-фи колоните и да запиша същото и да го възпроизвеждам от wav файл на тези колони? Никой не може да ме убеди, че АД/ДА конверторите използвани съответно за запис и възпроизвеждане режат тези тайнствени честоти.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за Оф-а..

имам един колега,който си пуска плейстейшъна на телевизор 14 инча куча марка,щото чувал че за над 29 инчов кинескоп Стейшъна бил направо мортал...

трябваше май при вицовете да го пусна :beer:

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да се съглася с това.

 

Какви са тези тайнствени и митични честоти, които бас китарата генерира, а когато се запишат като музикално произведение ги няма ?

 

Динамика. Това е по-големият проблем, който при баса в комбинация с честота, а при китара - с изкривяване на звука може да отнеме живота на говорителя. Реално тези системи са направени за възпроизвеждане на муз. материал с много по-малък динамичен обхват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да се съглася с това.

 

Какви са тези тайнствени и митични честоти, които бас китарата генерира, а когато се запишат като музикално произведение ги няма ?

 

Динамика. Това е по-големият проблем, който при баса в комбинация с честота, а при китара - с изкривяване на звука може да отнеме живота на говорителя. Реално тези системи са направени за възпроизвеждане на муз. материал с много по-малък динамичен обхват.

Ел. китара с дисторшън има динамика на умрял кон - като го ритнеш и мърда :cheers:

 

Това в кръга на шегата.

 

По какъв начин динамиката скапва говорителя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

факт е че на бас амповете не слагат кви да е говорители, все са хеви дюти, и познавам много хора които са издънвали китарни усилватели, които също може да се каже че са доста по издържливи от хай-фи говорителите

 

според мен свиренето на бас през такива колконки бавно и сигурно ше ги превърне в боклуци, не казвам че ще изгорят, но ще се скапят рано или късно, в зависимост колко силно свириш, с какви ефекти и еквалайзери и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.