Jump to content
Българският форум за музиканти

Изчезващ вид


Jigsaw

Recommended Posts

Така си е, след като една група стигна до там да ме кандардисва мен, некадърният китарист, да свиря с тях на бас за 2 концертни участия :headbang: Баса си е готино нещо, но повечето хора предпочитат китарата, защото си е солов инструмент.

 

Но ако се замислиш, има много поп, трип-хоп, джаз и т.н. групи, в които басиста е супер важна фигура, а китара изобщо няма. Аз не се сещам за банда, която да не ползва бас китара... о, момент. Сетих се за една - The White Stripes. Но това ако броим тези ултимативни некадърници за група и така обидим всички музиканти по света :)

 

Гледам, че си от Радомир. Да не би случайно да свириш с култувата радомирска блек метъл формация Bolg ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че си от Радомир. Да не би случайно да свириш с култувата радомирска блек метъл формация Bolg ? :headbang:

 

Ami ima go toq moment :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Басиста във всяка една формация е много важна фигура!

Аз примерно много уважавам баса ,макар злите езици да говорят че е

бил компромисен инструмент...Дори често прибягвам до това,

сам да си свиря басовите партии в записите...

"...Китарист нямал мисленето на басист , и следователно не

ставал за свирене на бас ..." Такива работи съм чувал ,често...

Пълни глупости, бих казал аз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

ами има някои неща , като например новия на meshuggah който доколкото знам е записан без бас , но с осем струнни китари .по отношение на моите предпочитания , аз слушам много джаз дръменбейсове . там няма как , тва е структурата .баса си е все пак тънката връзка между хармонията и ритъма .и според мен е много несериозно да има няква вражда от сорта :"всеки басист е неуспял китарист" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих ги обезглавил ако ги слушах... ама и без това не ми харесват...

Но все пак си заслужават обесването... БЕЗ БАС??? Ами Адема като имат двама, трима басиста хахаха :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо здрасти на всички, че съм нов. а после много е тъпо това за неуспелия китарист, аз мога с-с-с-смело и отговорно да заявя,че да си басист не е шИга работа, и в много от случаите в които съм изпадал е по трудно да мислиш "на бас" от колкото на китара. пък така сссмело го заявявам тва тъй като аз самият съм китарист, който в последствие /по стечение на обстоятелствата/ е хванал дебелите жици.

а иначе вица за басиста всички го знаем, нали? (..ми...фа...ми...фа...)

със здраве!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма и дума-обидата е грозна и неуместна!!! ;) Вярно е,че и такива екземпляри има,но я кажете къде няма "мърша"?!?Аз съм хващала баса на една откачена приятелка чат-пат - не е лесно,независимо колко си добър с китарата-има си тънкости,не е като да е с по-малко струни само(не е тамбура все пак басът ;) ).

;) Хич да не ви дреме,бе!!! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за Primus. Les Claypool rules!!!!! :-( :twisted: При Primus басът е водещ инструмент, а също така и в Red Hot и Beastie Boys и Mr. Bungle басът се откроява. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.