Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Hs80m


Black Bird

Recommended Posts

A New Standard in Reference Monitors!

Yamaha's new HS80M powered monitors were designed to be true studio reference monitors in the tradition of the famous NS10Ms. When choosing your next pair of near field reference monitors, remember it's not just important that they sound good - they have to be an honest reference for your mix. The new HS80M reference monitors were designed to give you exceptionally flat response so you can really trust what you hear. That means that mixes that sound good on Yamaha HS80M speakers will sound good on anything. In fact, that's the ultimate test of a reference monitor. Even better than that, HS80M speakers not only sound good, they look great, too.

 

Yamaha HS80M Powered Studio Monitors at a Glance:

 

* Affordable high-quality reference monitoring for all types of studios

* Clean, tight low frequencies and smooth highs

* Quality enclosures with distinctive "white cone" appearanceHS80M.jpg

 

тука някой виждал ли е да се продават?

и на ква цена

и дали някой ги внася?HS80M_angled-5d86536d55909653962c24ca31599caf.jpg

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Динакорд сигур. Що не им се обадиш?

Иначе другата седмица ще наминавам вероятно около там та може да ги питам и лайв, ако няма някой по-бърз от мен? :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Динакорд сигур. Що не им се обадиш?

Иначе другата седмица ще наминавам вероятно около там та може да ги питам и лайв, ако няма някой по-бърз от мен? :)

:headbang::) ю рок ман! Тенкс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налбантов - ме пък ме е яд - че изпуснах ямахите нм10 - дето ги шитна милата година :bravo:

 

тия сигурно са по готини - ама и от цената най вероятно да ми се завие свят

то ако минават 1000 - може и за генелек да помислиш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налбантов - ме пък ме е яд - че изпуснах ямахите нм10 - дето ги шитна милата година :bravo:

 

тия сигурно са по готини - ама и от цената най вероятно да ми се завие свят

то ако минават 1000 - може и за генелек да помислиш

мани тия генелек...;) тия са по яки :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурен ?- щото в динакорд - продавача хвалеше повече генелеците

но аз по принцип си търся - от старите нм10 секънд хенд

 

някой от работещите по софийските студия ми обясняваше че тия старите нм10 са с особен саунд и не са трансперънт-тоест прозрачни - но пък ако им свикнеш

били много добри като за ентри - а аз още не съм имал мониторни колони

и мисля че първоначално ще ми вършат идеална работа

в момента съм с хай-фи полски АЛТОН(или алтек- нещо не съм сигурен) - като за хайфи- са много добри( новата им цена беше 1000)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за офтопика ама споделям опит

 

Аз колеги съм работил на Ямахи нс10 и не бях хич доволен ;)

Все пак въпрос на вкус, макар, че клонът на радиото ни в София още ги Ползва ;)

Аз съм луд на тема Дженелек и особенно 1030а

Също и на Mackie HR 824

Специално това е мое мнение и с него искам да предупредя

който иска да си взима такива ямахи първо да ги чуе,

а не да ги взема щото им се носи страшна слава или по

телевизията ги гледа в западните студия

Всичко е въпрос на слух и вкус :)

 

Иначе Налбантов и аз ти казвам скокни да магазина

на Динакорд зад Нева в Пловдив

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
Налбантов - ме пък ме е яд - че изпуснах ямахите нм10 - дето ги шитна милата година :cheers:

 

тия сигурно са по готини - ама и от цената най вероятно да ми се завие свят

то ако минават 1000 - може и за генелек да помислиш

то има и дженелек с на цената на тази ямаха, но не се знае какво им е качеството

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Тонрежисьор сам в Диема и в момента работя с Yamaha Hs50m.Купени са преди няколко седмици от Динакорд, така че сас сигурност там ше се намерят и Hs80m.Цената на 50-ките, мисля че излиза около 600-700 лева.Впечатленията ми от Hs50m са добри, въпреки че според диаграмата имат сериозен пад под 55Hz.Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да отбележа(макар,че поводът е с доста стара дата).

 

При студийния мониторинг(както и при други аудио-приложни ситуации),на първо място е от значение,не собствената/субективна преценка за качествата на конкретни монитори,а тяхното категоризиране/определяне,като РЕФЕРЕНТНИ,според общоприети(разбирай - наложили се,като "индустриален стандарт") ,и утвърдени,предимно практически критерии.На второ място при контролното прослушване,е произволният избор на звуко-"производителя",според решението му за дооформяне "картината" на продукта.Т.е. - референтните устройства не би трябвало,да бъдат замествани(а само допълвани) от други/произволни - с на пръв поглед,превъзхождащи техн.показатели,или усещане,за по-добро възприемане.

Т.е. - дефинитивни за изграждане на звуковата картина(за про-работещите)са приетите за референтни,мониторни устройства.

Разбира се има и изключения/отклонения от примципа(особено в кино-продукцията).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bravo: Не съм видял датата.Извинявам се.Абсолютно сам сагласен с теб Docc.Естествено, че вси4ко си има предназначение, клас, цена и т.н.Особено в този случай.Това което пишеш са основни истини.Поздрави.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих едно уточнение. При мен мониторите са 5 плюс субвуфера вързани към Yamaha02RV2 и PROTools. Просто си помислих, 4е ако се вземат 2 броя от Hs50m, възниква риск от подценяване на ниските при запис на музика. Извинявам се още веднъж, че не съм погледнал датата на темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.