Jump to content
Българският форум за музиканти

Manowar - Warriors of the world


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Мерси Пешо, довечера ще сложа и виковете накрая и ще сложа 4 кабинета че тука само с един ни ритъм ни соло хаха и малко пластмасова симулацийка на метъл амп руум... ще тествам един безплатен Легион вст

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

За вокала че е добър няма спор.Но самата песен (цитирам някой от Youtube) наистина звучи много лирично в сравнение с оригинала.Пичове някак си като че ли не сте пяли от сърце.Сори ако съм ви засегнал.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За вокала че е добър няма спор.Но самата песен (цитирам някой от Youtube) наистина звучи много лирично в сравнение с оригинала.Пичове някак си като че ли не сте пяли от сърце.Сори ако съм ви засегнал.

 

Цитираш мен)

 

Има техника, която може да позволи дори на неговия глас, прекарвайки гласа през струните, да звучи по- дрезгаво.. без да се дере, просто достигайки височините, карайки звукът да кънти. Но имам малки съмнения че той почти на фалцет го пее, защото е много слабо и тихо изпято, аз високите тонове, които стигам ги пея много силно... дори тези на фалцет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми хареса доста! А кои хейтъри нацъкаха толкова минуси на човека бе :blink:

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става за купон, но много шепнещо пеене, направо идеално за трибют на Meat Loaf, но не и на Eric и Manowar, в които има толкова мощ и стомана, демонични камшици, агония и екстаз, че вашия кавър, както и всички кавъри правени досега на Manowar по принцип в света дори, звучат като вечеринка с китара в парка.

О, боже... Melodyne. :godbless: излагате се, честно.

Редактирано от hologram
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае да не се нареждаме сега кое как звучи... само можете да лаете тука без да се доказвате... Моя кавър ставал за пейките с бирите... Я по спокойно, ако успееш да ми издокараш саунда който съм барнал, тогава ще ти напиша евала на още един от професорите във форума... Не пея аз, пей моя приятел, който не е пълен металист, момчето си пее по нежно.

Не гоним едно към едно вокалите :) Интересно ми е вие какво можете, представете ни го тука ама в микс студиен, с кеф да ви пусна mp3-ката и да си налея една биричка....

Бива бива ама чак толкова.... професори без покритие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не казва 1:1 да го правите. Има и блек-метъл кавъри на Manowar, които трудно ще познаеш, че са кавъри.

Има две банди в този speed-power стил, които представляват огромна трудност за окавъряване. Тoва са Manowar и Blind Guardian. основно заради вокалите и самата атмосфера, която създават.

А звука, който си "барнал" си е съвсем демонстративен къщен звук. За какви студия говориш изобщо. :blink:

И можеше без този Melodyne, който допълнително внесе доза несериозност. По-добре запишете 100 вокални партии и изберете 2-3 най-сполучливи, отколкото с Melodyne, дори Eric Adams записва така. Но, ясно е, времето винаги е фактор, който препуска и затова няма аз да ти пускам мои версии на песни на Manowar.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, евала за труда пичове-благодарение на хейтъра, който поднови темата и аз го чух чак сега.Готин вокал, готин микс-не чувам нищо къщно.А за "концептуалното" крещене:благодарение на вашия кавър открих тази песен и в друга, по-лирична светлина, което според мен е само плюс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.