Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов микрофонен преамп


Nikifena

Recommended Posts

Микрофонният преампа е част от веригата все пак - имайте го предвид - в смисъл, че не осигурява автоматично добър звук :ph34r: Но преампа е много добър съвсем сериозно! (с риск да е подесетя) B)

 

В скоро време (надявам се :) ) ще има нови изненади от Про серията - нъл тъй адаш? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...

ПС: този лампов преамп се оказа, че бачка страхотно и с ецц81 лампи. С ецц83/12ах7 не работи като хората. Иначе оригиналните са ецц82

само да допълня

осъвършенства ли рак версията? аз не съм се отказал от идеята да ти стана клиент, ма като ше е гарга - да е рошава - двуканален на рак нещо ме гложди

 

ПП. можеш ли да пуснеш линк към оригиналния продукт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М да

идеята за рак назрява. Сега чакам от 1 фирма да ми направят кутия 1U и да видим как ще е..

Обещал съм да направя двуканална версия на Рафо скоро... Но както пееха едно време "времето е наше" и на мен ще ми трябва известно време да стане това, защото времето не е мое :greenball:

 

Иначе ето и по коя схема съм работил аз:

http://gyraf.dk/gy_pd/g9/g9pd.htm

 

Направих подобрения от гледна точка къси писти и по-малки платки и оптимално разположение на входният трф с цел по-малко шумове (макар, че в момента най-малък шум може да се постигне ако се изкара захранващият траф отвън).

Също така промених и схемата на захранването на фантомното , като мисля да променя и фитрацията на високото напрежение, че и то не ми харесва нещо.

 

Иначе всичко вътре е Вима качественни кондензатори и 1% металслойни резистори.

 

Тъй като микрофона в нас е калпав не мога да говоря много как е като микрофонен преамп, но мога да кажа, че за инструмент (бас или китара) звука наистина е страшно приятен със специфични лампов оттенък.

(да не продължавам с кадивеният, топъл, мек, и други такива епитети за звук :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дааа аз също имам основание да похваля Ники Фена, защото от известно

време работя с един негов продукт и съм много доволен :)

Сдобих се с това посредством Pesho2k и го ползвам без забележки.

 

http://s2.photobucket.com/albums/y23/Naudi...urrent=amp2.jpg

 

Ей това ми е в студиото и си бачкам с него всеки божи ден !

 

Прочетох мнения тук като :

"Един ден ще станеш голяма работа..."

Абе хора, той човека си е голяма работа в момента защо да чака "единия ден" !?

Достатъчно красноречив е факта, че работи и нещата му се получават качествено :) Ники от мен имаш признание 100% макар да не се познаваме :)

Редактирано от Reckless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много приятелю. Но има още много да се уча :)

Старая се да стават нещата. Пък те колко стават това само хора като теб могат да кажат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...е точно тоя дистрибутор на слушалки ме вълнува (за ква цена става дума)....а също и преампа...ама май станахме много на опашката...бтв. биx напраил едно тестче - можем да го сравним с Rolana MMP-2 (който ползвам в момента и звучи....) ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леймърски въпрос но...възможно ли е съответния преамп да се използва за лайв озвучаване на акустичен инструмент...т.е акустична китара с пиезокристал, преамп, пулт...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леймърски въпрос но...възможно ли е съответния преамп да се използва за лайв озвучаване на акустичен инструмент...т.е акустична китара с пиезокристал, преамп, пулт...?

ми не виждам защо да не може :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само,че може,ами то това е и работата на един Preamp.Стига вх. му чувствителност да е пригодена за съответния тип сигнал(това не е проблем за производителите,а въпрос на решение,или опция).В повечето случаи Mic.Preamps са пригодени за работа със сигнали с всчкаква чувствителност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леймърски въпрос но...възможно ли е съответния преамп да се използва за лайв озвучаване на акустичен инструмент...т.е акустична китара с пиезокристал, преамп, пулт...?

Да си призная не съм пробвал с пиезо, но не намирам смисъл да не може, а и освен микрофонен вход този преамп има и високоомен вход за инструмент (китара/бас) с който съвсем спокойно може да се свири с пиезо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.