Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов микрофонен преамп


Nikifena

Recommended Posts

Реших тук да ви покажа новото ми творение :headbang:

tubemicpre1.jpg

Направих го за Synchu от форума, а скоро и bobalan ще има такъв.

Представлява лампов микрофонен предусилвател с 2 лампи ецц82. Има балансиран вход и изход. Лампите бачкат на около 250 волта. Преама няма активни елемети по пътя на сигнала (транзистори, операционни усилватели). За направата му съм ползвал 1% резистори и кондензатори Wima. Има 2 копчета: гейн и усилване, както и ключета за фантомно, обръщане на фазата и ground lift на задната страна.

 

Днес Synchu записа 1 демо и го поствам тук:

http://synchu.muzikant.org/ac_new_pre_up.mp3

 

Още картинки на преампа може да разгледате на моята страничка:

Naudio

 

ПС: очаквам мнения и критики :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Убийствен дизайн,перфектен продукт - поздравления!

Ако направиш по нататък и за 19" рак ще е чудесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пи4, евала!!

 

Преби от продукт!

:cheers::bravo::cheers:

 

Кажи ми по-подробно за какво се ползва GROUND/LIFT прекъсва4а, 4е имам такъв на преампа и 4естно казано не зная каква е разликата! :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да похваля адаша като притежател така да се каже на нулевата бройка :beer:

 

Преампът наистина е много много добър (ама не само много, а много много :cheers: ), което е ушевадно сметам :beer:

Шумът определено е на приемливо ниво, което също е доста важно, особено като се работи с микрофони и с лампи.

Доста е прозрачен и чист, страхотна динамика, но и придава много приятен и мек привкус на звука, както и характерната "маса" (не знам как да го обясня по-добре :bravo: ). Абе убер як :bravo:

 

Записът е направен по следния начин - Аз с китара ( :cheers: ) -> микрофон Студиопроджектс Б1 -> НАудио ПроТюбПре -> пулт -> аудио интерфейс.

Китарите са като цяло 2 една малко в ляво, една малко в дясно (и има инцидентни включвания на 3-та). Сложена е съвсем лека компресия (1/2 дБ макс) да обере инцидентни пикове и съвсем лек корус на китарите (ама наистина съвсем лек) в ляво и дясно, за да не е много сух записа. Тва е.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко уточнения само - това е микрофонен предусилвател, т.е. в него се включва микрофон. И звука зависи не само от него, но и от китарата, микрофона и стаята (инаистина зависи доста от нея!!!) :bravo:

Разбира се тъй като е третия елемент от дълга верига звука или по-точно цвета, който придава предусилвателя е от много голямо значение, но изброените по-горе елементи са поне от същото значение.

Не че има някаква "магия" в това да се направи добър запис или не знам си какво висше изкуство, просто уточнявам :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да се включа като човекът на чийто техника за първи път

бе пробван преампа и фантомното му захранване още преди да стигне до Сънчо и Ники Фена може да потвърди, че казах, че завиждам на сънчо

Направихме записи през него и направо през пулта, за директно сравнение

разликата беше смайваща абе Ники ще прави и един за мен ама ....... чакам си

реда :bravo:

 

Сънчоооо завиждам тиииииии :bravo:;)

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не исках да пиша тук цена, ама айде..

Това го написах на Niilo и ще го пейстна тук:

Значи този преамп е сравнително скъп. Цената му е около 420 лева. (в зависимост от лампите които намеря)

Този преамп има входен траф и изходен. Входният е за съгласуване на импеданса на микрофона и на схемата. Изходният е за получаване на балансиран изход от небалансиран. Цената на 2та трафа е почти 100 лева. За да го направя съм ползвал качественни и скъпи кондензатори на Wima. Конекторите са на неутрик с позлатени пинове. Ламите са каквито намеря на пазара (само нови)

За трафовете малко пояснение. Входният и изходният са на фирма ОЕП. Мога да ти намеря и на лундалл (излиза по-скъп преампа поне със 150 лева).

 

Сега за преампа: Оригиналното изделие по тази схема струва 3000$ за двуканален модел (горедолу 1500$ за 1 канал)

Аз го продавам около 420 лева, което в долари е около 260$

така само за пояснение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники,

 

имаш голямо бъдеще... не само като басист!!!

 

Аз съм без коментар. То не може и да има. Да му се не види, що се зарезахме с музикалните техники преди толкоз години. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актуализация.

До няколко дни ще направя ъпгрейд на преампа с нови и доста добри лампи (NOS JAN Sylvania 6189W - за маниаците ;) ) и ще постна някой друг запис за сравнение.

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.