Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson или Epiphone


keeper

Recommended Posts

 

"Only Gibson is good enough"

 

Е това вече е много смешно :girl_cray2:

 

Няма значение дали е гиби или епи

Ако това е Твоята китара значи това е Твоята китара

 

Ако разглеждаш китарата като дърво със струни върху нея и мислиш за това за колко ще я продадеш след 5 години си вземи Гибсън

Ако китарата е нещо повече за теб няма значение каква е марката - пробваш и избираш

 

Поздрави

 

Йордан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^Това е ясно,че е реклама,както и че си фен на Фендър.

Само не ми е ясно защо след като си взех Леспол Стратокастъра ми виси в куфара и много рядко го вадя от там (едно 10г съм дрънчал на страт..) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус

наистина съм фен на Фендер но не свиря на фендер (въпреки че имам няколко и то много хубави)

Затова и написах Твоята китара е Твоя китара......

 

^Това е ясно,че е реклама,както и че си фен на Фендър.

Само не ми е ясно защо след като си взех Леспол Стратокастъра ми виси в куфара и много рядко го вадя от там (едно 10г съм дрънчал на страт..) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус, ве :)

 

Клептън хипарските години си свири на SG, но след това минава твърдо и почти 100% само на Страт :)

Има и други виждания - Гари Мур,Джо Бонамаса и т.н.(не са започнали с Гибита),естествено е до вкус,по скоро каква музика свириш/ти харесва,има музиканти които свирят и на концерти с различни китари на всяка песен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ :thumbs_up:

 

Чел съм на доста места (да се върнем към темата), че на Гибсън качествения контрол бил много зле и дори и високите серии страдали от дефекти и не можели да се сравняват с Гибсъните от "онова време". То е ясно, че всеки пести от материали, труд и всичко останало, но въпросът е дали по-бюджетните Гибсъни отвяват всичко друго в ценовия клас :) (на съответния тип китари разбира се).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти,

 

гледам, че всички са на почти едно и също мнение - Гибсън. аз едва ли ще направя разликата. имах Лес Пол БФГ с P90 на Нек позиция и Зебра хъм на бриджа, и най-чистосърдечно си признавам, че почти не съм ползвал хъм-а, просто тази комбинация: P90-гибсън е всичко от което някога съм имал нужда като тон, мощ и състейн. в момента свиря на едно Епи на заем (10Х Мъре) със сменени с гибсънски Хъмове, звучи много добре, има тон, но за да съм честен ще кажа, че дори фабричен ЛП е по-добър от моднатото Епи.

 

дано съм бил полезен.

 

м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам БФГ на Гибсън и съм супер доволен от звука,който вади особено Р90.Забележките които имам е че в началото дойде с малко странен сетъп, но това е лесно поправимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време и аз имах подобна дилема, но както каза мой приятел - в крайна сметка ще си вземеш Gibson, и по-добре си вземи направо него ще ти излезе по-евтино от колкото да си купиш епи и после Gibson, а това, че ще стане точно така, е сигурно. Успех с избора! :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахаха както се казва шъ льетиш шъ льетиш и пак на мойто х....й шъ кацниш или в случая гибсън шъ си вземиш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей keeper,

 

Ако искаш хвърли едно око на китарката която продавам в момента.

 

http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/102774-idhiaeaaai-aaeaaeodheaanea-eeoadha-gretsch-electromatic/

 

Може да ти хареса, ако искаш дрънни един телефон и да я пробваш :)

 

Честито,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

батка, малко оф топик... Ама полетите са евтини вече... Мяташ се на птицата, пробваш и поне ще си сигурен в избора;) и да се усмихваш на одиторите днес ...

Още веднъж сори за оф-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При гибитата е малък процента да попаднеш на скапан инструмент,аз си го обяснявам с материала,който използват.

Ся се сетих ,след концерта на Гари Мур в СФ един приятел на Евтим каза "като излезна човека от подръжката да тества апаратурата,тая китара колко грозно прозвуча" (по памет),има го и тоя момент,ама като излезе мистър Мур взриви НДК..

Та китарата се избира според вашия слух и музика,която обичате,един Страт или Теле не са по лоши,но са по-различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как обърнахте темата от Гибсън или Епи на Лес Пол срещу Страт?

 

Иначе съм съгласен с Johny Boy - хващаш пътя и си избираш сам китарата отвън. Тъкмо и една екзкурзийка ще си направиш. Можеш пък да попаднеш на друга китара, която да ти хареса повече, не се знае :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.