Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson или Epiphone


keeper

Recommended Posts

Здравейте, напоследък ме е осенила една идея да си купя Gibson, но свиря за удоволствие и не ми се дават повече от 1500 лв. Та разглеждах Gibson и Epiphone в тоз ценови клас и се чудя коя е по-добрата. Това е линк към едната Gibson и към другата Epiphone. Предполагам че повечето мнения ще са в полза на Гибсъна, но изгледайте това видео преди да коментирате тази серия на Gibson

В този ред на мисли - кава е разликата между горния трибют модел и този Gibson . Четох доста мнения за трибют серията и повечето бяха негативни откъм сглобката но всички твърдяха че звукът е ОК. Ще сменя адаптрите при всички положения, затова те не са от значение.

 

Моля запознатите с тези марки за съвет какво да избера.

 

Вижте и тази снимка на трибют модел.

 

023396197-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ха - интересна дилема

 

решението е

 

http://www.thomann.de/gb/dean_guitars_deceiver_cw.htm

 

и няма да съжаляваш - гарантирано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята да си купя Гибсън в рамките на 1500 лева никога не е излизала и от моята глава.

 

Лично съм тествал в една апаратура: Гибсън фейдет(изцяло махагон) , юбилейно епи и един греч (отново махагонов-сет нек) една след друга.

Гибсъна си е гибсън няма място за сравнение - не бих купил епи за същите пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали хъмбъкъри ще влязат в дупка за P90...нека някой с повече информация да се изкаже, аз само ти насочвам вниманието към замислената от теб смяна на адаптерите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Радвам се че се спомена Faded серията:thumbs_up: SGтата са страхотни! И също се вместват в този ценови диапазон

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гибсън - не знам какво повече да пиша.

Притежавал съм модели и от двете, а съм свирил на още по-голямо количество. А моето Епи беше къстъмизирано сериозно и от относително добрите корейски серии (още свири - посочиха ми го на един концерт) - звучеше и се държеше добре, но Гибсъна си е Гибсън - има и не особено добри бройки, но като цяло са доста по-добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1500лв! Много пара! За толкова може да си купиш лайф тайм китара! А като е лайв тайм, защо да не събереш още 1000 и да си купиш един Гибон да си го биеш с кеф в годините.

Освен това цената на Гибсъна виниги си остава висока, ако някога решиш да се разделяте - уви не същото важи за епито.

 

Не е изключено разбира се да намериш епи по-добро на звук дори от някой гъбсъни , но трябва проби проби проби. А както знаеме в БГ няма много опции за такива.

 

Към горе написаното има и един субективен фактор, колкото и да ти е добър Епифона, винаги ше си мислиш, че Гибсъна е още по-добър и накрая пак ще си купиш такъв!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук добре с Гибито, а къде се произвеждат тези евтини серии?

Аз доколкото знам в Нешвил,Тенеси,не ми се вярва да имат фабрика из Азия и всяко Гиби си има сериен номер по който се проверява кога и къде е направено.

Новите Гибсъни от стандарт и студио моделите са с камери в тялото,което ги олекотява и дава малко полуакустичен нюанс и повече високи в тона,предполагам че и тази серия е такава.

Винаги има разлика между Епи и оригинала,едно материала,второ топа и кухините,електрониката..

Аз имах Студио от фейдед серията ,после взех от Ибей пак Студио от 97г - към 4,5 кила кютук ама звучи мамка му,и то е с 9 дупки в тялото - Епитата нямат такива детайли,не знам и топ дали имат,или фурнир за украса само.

Старите Гибсън не са ги олекотявали,но тия модели и къстъм шоп не са по джоба на повечето от нас.

Както каза колегата по горе,взимай едно Гиби и се радвай на живота :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мечтата ми е един ден да си имам един гибсън експлорер, който да си натоваря с едни яки адаптери и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...нямаше нужда да питаш...остави я цената настрана...Гибито е вечно...едва ли тази марка би си позволила да пробутва долно качество...имат си подфирма (епифон) в която си пробутват по-второкачествените работи...може и да е малко постен модела...ама след време при добро желание може да го напомпаш с екстри здравата...и ще имаш една чудесна оригинална китара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой пусна в една тема как да се оглежда и избира китара, какво да се гледа и т.н.

 

беше един pdf документ, в който накрая пишеше

 

"Only Gibson is good enough"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.