Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой каква акустична китара притежава ?


Filcor

Recommended Posts

ok.gif Поздравявам ви, че имате акустични китари, но май само за фукня се ползват(то и затова се появи такава скучна тема, де), защото многократно се уверих, че за да бъдеш признат за китарист у нас трябва да имаш ел. китара, дори и да не свириш(а повече да говориш) на нея, а тия дето свирят само на кухарки са мизерни дрънкачи по градинки, като мен. icon_jook.gif

 

 

За 'къв ... ти е това признание и от кого го дириш ? :)

По темата: Не притежавам акустична китара :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001:

Лими = всеки си има подход към кухарите :) Аз лично я използвам само като теб = по градинки и полянки за кеф. Все пак, не можем да не отбележим, че свиренето и техниката, които се използват при акустичната китара са доста по-различни от тези при ел. китара :) Има си хора, които свирят само на единия тип. За щастие има и хора, които свирят и на двата типа китари ;)

За мен, лично, кухарката е само за пиянски, веселяшки и просташки изпълнения сред приятели и природа :cheers2:

ПП иначе много добре те разбирам какво искаш да кажеш и до голяма степен те подкрепям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 3 бр. - за купони и Ролингстонс 12-стр. Кремона,GIBSON SJ-200 и YAMAHA APX 900.

Не че някой ме пита,но Ямаха-та за мен е просто уникална - "сама свири" и сякаш "реагира" с истинска душа и сърце за всеки стил!! Не мога да го обясня,но 10 пъти по скъпия Гибсон не може да ме изкефи така....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

Че то има ли такива китари? :hysterical: Естествено в рамките на шегата, но не помня от кога не съм пипвал такава...

 

Виж пък моята най-любима акустична китара каква е - тялото и е 5/16 мисля. Little Martin - много приятен тон има.

 

 

Пешо

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

За мен, лично, кухарката е само за пиянски, веселяшки и просташки изпълнения сред приятели и природа

Човек, по тая логика, Taylor, Martin, Ovation и други подобни продават китари за пияни веселяци на скромни цени от $5000. Не искам да се заяждам, виждам, че това е твое мнение, ама просто трябваше да кажа нещо по въпроса ;) Аз лично свиря и на 2та типа китари!

 

И за да не съм оффтопик - аз свиря на електро-акустичен Стаг и вярвам, че скоро ще се сдобия с по-висок клас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен, лично, кухарката е само за пиянски, веселяшки и просташки изпълнения сред приятели и природа

Човек, по тая логика, Taylor, Martin, Ovation и други подобни продават китари за пияни веселяци на скромни цени от $5000. .......

 

Човекът пише "за мен, лично" ...за другите хора "лично" си е "лично" за тях :)

 

Pesho - Little Martin is too little - вече си порастнал - вземи си порастнал Мартин:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:icon_shithappens::offtopic-001: @mfutbol Сънчо ме превари :godbless: И аз не се заяждам, но все пак по тая логика никъде не стигна, как намеси Ovation и нам си кой.. Аз казвам само, че не мога да свиря добре на ел.китара, камо ли на кухарка и за мен кухарката е за весели прости песни, нужни са 3 акорда, малко фантазия, забавни изразни средства и става купонът-кво повече от това. Нямам нищо против да го правя и с Ovation, не съм чул на китарите им да пише "Не е за пиянкси изяви и простаци" . Който каквото може да си позволи откъм инструмент и да извади като звук от пръсти и душа като по този начин се забвалява - няма нищо по-хубаво от това, било с Ovation, Takamine или Stagg ;)

Бе свирня и радост да има! :cheers2:

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за заядливия ми пост ;) По тая тема може много да говорим и да не излезем на едно мнение. Както ти каза - свирня и радост да има :thumbs_up:

 

 

И един малък едит: Като се замисля, малко е тъпо да сравнявам Ovation с Taylor :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aria 9250 от 1978 година. Вярно че трябва да я заведа на преглед и профилактика при лютиер, защото преди да стигне при мен е видяла доста живот, но звучи чудесно.

Ето и снимка от каталога на фирмата (не разполагам с нейни снимки,а и нямам апарат в момента):

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1565/46549497812462491601309270422kYD3r1uGiPHZ3S5brrA4.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.