Jump to content
Българският форум за музиканти

2 схеми за феновете на поялника...


LOE

Recommended Posts

в този ред на схеми айде и аз да постна мойта схема за китарен преамп:

http://img204.imageshack.us/img204/9536/preamp28jm.jpg

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в този ред на схеми айде и аз да постна мойта схема за китарен преамп:

http://img204.imageshack.us/img204/9536/preamp28jm.jpg

мноу ниски анодни напрежения браточка

 

хората имат 400 волта захранване на преампа

 

вземи ги разкарай тея томато захранвания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами при по-малки напрежения по начало се вади повече драйв и не звучи никак зле.

 

Имаш ли някаква идея за компактно захранване, което вади около 300в, та да го сменя?? (в момента съм с ултра малък трансформатор от адаптер, 12в 1А) ако на тая схема и пусна 30в от трансформатора и сменя кондензаторите със 100 волови, дали ще стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата схема на LOE не ми харесва

Втората е направена с 1 чип с който аз съм направил еди микрофонен преамп, ама схемата е леко поорязана. Би било добре да има и следене на изхода.

Като цяло схемата е има и в даташиита на ИНА217 :greenangel: демек нищо ново :ph34r:

 

Overdrive, а за това как да направиш високо напрежение, единият начин е да използваш 2 захранващи трансформатора ама обърнато. Тоест 220в =>12в и още един такъв оба4е 12 =>220. така на изхода ще имаш малко под 220 волта и като го изправиш отива към 280 някъде. Има и други решения, ама това е най-простото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikifena - пътвата схема я има в форумите на КХ и има изписани към 5-6 страници, реших че при такъв интерес може би е свясна

 

ти какво ще предложиш като за китарен преамп?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в този ред на схеми айде и аз да постна мойта схема за китарен преамп:

http://img204.imageshack.us/img204/9536/preamp28jm.jpg

аз бих сменил ключа за FOOTSWITCH с реле, а релето към педал, защото ако изкараш сигнала извън ампа както ти е схемата сега - гарантирано шум/брум и сродни ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понятието китарен преамп е доста заблуждаващо последно време.

 

За постигане на добър саунд е необходима завършена система

 

китара кабел преамп краен амп кабинет

 

Ако имаме наличен само преамп не очаквайте чудеса от него

 

Аз препоръчвам избягване на всякакви транзисторни стъпала

 

По възможност на пътя на сигнала да бъде по кратичък.

 

Не случайно професионалистите свирят с 2, 3 или 4 канални глави -системата

all in one работи най добре ,като не забравяме за качествения кабинет от който зависи 70-80 % от саунда

 

Поздрави Дими

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преампа за китарата.. поне аз гледам на него повече на импедансен преобразовател, защото той сигнала си е силен, поне от моите адаптери е към 300 мв, проблема е че ако се включи в нещо с ниско входно съпротивление и картинката се променя

 

разбира се има и някакво усилване на сигнала, но аз ползвам в рамките на 30%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А всъщтност преампа за какво точно служи.

 

Извинявам се, че се отклонявам от темата.

тва с 2-та трансформатора е проста, но не много компактно. Дали ако се подаде 24в на тоя умножител няма да стане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва с 2-та трансформатора е проста, но не много компактно. Дали ако се подаде 24в на тоя умножител няма да стане?

пробвай, а и зависи до колко волта искаш да вдигнеш :angry:

 

 

за LOE

Схеми много из нета. Лампови, с транзистори, с чипове. Не мога да кажа коя е супер и коя не :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и все пак си правил някой от тях и знаеш как звучат, аз лично съм правил точно 1 преамп, който така и не пуснах защото не намерих изключително екзотичните полеви транзистори които използваше :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LowNoise Guitar & Mic-PreAmp

 

http://electricstart.de/site/lngmpa.htm

 

 

 

Professional balanced Mic-PreAmp

 

http://electricstart.de/site/prompa.htm

Първата схема наистина не е нищо особено. винаги когато ми е нужно да си направя някъкво усилване се сещам първо за този вариант но без потевциометрите.

Втората схема ми е интересна тъй като има диференциален вход за куплунзи "canon" с усукана двойка, но изхода и е несиметричен, което не във всички случаи е лошо. ще си сваля datasheet-а на ИС за да го разгледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LOE за сега съм правил драйвове, и 2 микрофонни предусилвателя. единият е с тоя ина чипа, другият- лампов.

за предусилване съм правил бустер с фет транзистор. Преампа в повечето случаи включва входен буфер, драйв, и корекции. Евентуално компресор.

Та за корекции да си призная фендерските и маршалските пасивни корекции не ми харесват. Харесват ми тези baxandall (май така се пишеха) доста дълбоки са. (говоря за активният им вариант). Но всичко опира до опит и предпочитания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.