Към съдържанието

Снимка

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!

• Please log in to reply
6630 отговора на тази тема

#6616 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5797 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 22 октомври 2017 - 03:03

Ааа,паднал си си на уя,баце-сега,ако нямаш зли съседи  с едно 4X12 кабинет става лонг лийв рокендролл.. :greenangel:

Цитат(Mark Avrelii @ Nov 7 2007, 10:25 PM)
Нищо не става колеги не разбрахте ли тук рок не вирее събрали сме се шепа ентусиасти и копаме на място.Правете си музиката за кеф и си намерете дохона работа не си късайте нервите.

#6617 garcho

garcho

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 96 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 22 октомври 2017 - 06:29

Гледах,слушах и ми стана мъчно за този модел,а и го дават без разрешителни и психо тест. :crying: И за съседите ми е мъчно :crying:

#6618 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 873 Мнения:
  • Инструмент:kitara

Публикувано 23 октомври 2017 - 16:55

Евала , ама къде свирите с тези 100 ватови глави...аз с вибролукс ривърба дето е 40 вата лампа, като вдигна нивото над 4 и пристигат озвучители с факли и сопи...даже съм се замислил да почна да свиря на концерти с атенюатor..

#6619 Ламби

Ламби

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 315 Мнения:

Публикувано 23 октомври 2017 - 18:19

Ами то със стотарката не е много по различно,просто тягата е повече,динамиката също,Просто завърташ доколкото е нужно и толкоз.Не мисля,че си се минал като е на 3-4.

#6620 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 873 Мнения:

Публикувано 23 октомври 2017 - 19:05

Ами не, истинската лампа почва да звучи след 6.Преди това драйва идва само от педалчета и е или мътен ако го усилиш много или пък звучи тънко

#6621 garcho

garcho

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 96 Мнения:

Публикувано 23 октомври 2017 - 19:25

Взех го за пенсионирането след 15 г.и мисля на вилата кокошки да не гледам,а и керемидите са нови  :wallbash:
Бях си харесал Cameron Atomica и той звучеше на преход и лудница,но се оказа поръчкова бира за космонавти :cheers:

#6622 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10453 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 24 октомври 2017 - 10:08

40 и 100 вата имат миниатюрна разлика, ако всичко друго е еднакво. Да речем половин-едно деление на мастър волюма.

Дали ще показва 2 или 6 или 9 за конкретна сила на звука зависи от много неща вътре в ампа. Има странни ампове, да не кажа куци (например Меса), където на 1 е запушено и звучи като процесор, на 3 вече фърчи кръв от ушите и оттам насетне няма разлика. Имаше разни модове за оправяне на тия кретении. Които най-вероятно са направени умишлено, щото "нашия амп на 3 звучи по-силно от Маршала на 7". Примерно... ;)

#6623 chris_barnes

chris_barnes

гиби снобар

• Members
  • PipPipPipPip
  • 842 Мнения:
  • Инструмент:дебел

Публикувано 24 октомври 2017 - 12:52

Ами не, истинската лампа почва да звучи след 6.Преди това драйва идва само от педалчета и е или мътен ако го усилиш много или пък звучи тънко

Ъм, това май не го разбирам. Я сподели малко повече? Това 6 е стойност, като 60% усилване на мастър волюма ли е (демек над средата)? И за Маршал глава ли говориш или за лампови глави по принцип. Месата ми е усилена преди средата и в 70 квадрата стая едва се стои, леко съм склонен да не се съглася с това ти твърдение :)

п.с. Склонен съм на каквото искаш сравнение с друг амп, за дебело звучене :)

Този пост е редактиран от chris_barnes: 24 октомври 2017 - 12:53

#6624 Trysth

Trysth

Redeemer

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1874 Мнения:
  • Инструмент:раш пила

Публикувано 24 октомври 2017 - 14:38

Фалшивата лампа след колко звучи добре?

#6625 G.Varbanov

G.Varbanov

Лампи!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1480 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 24 октомври 2017 - 14:45

Следобед.

#6626 Ламби

Ламби

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 315 Мнения:

Публикувано 24 октомври 2017 - 21:37

Темата е за хвалба,не как работи лампов усилвател и дали има хармонични изкривявания,на какви нива се появяват или не.Друг е въпроса,че тези неща са в изходящият траф.

#6627 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 873 Мнения:

Публикувано 25 октомври 2017 - 14:38

:) Относно лампите кажете им на Дерек Тръкс, Джо Бонамаса и една камара други хора дето си държат усилвателите на 9 от 10 volume.

ето хубава статия по въпроса - http://www.tdpri.com...sa-tone.303718/

" You can't emulate the tone of two 100W amps run together at maximum output with a pedal. A gazillion pedal builders large and small have chased that rainbow forever and none have come close. Unless they can redefine the laws of physics and the biology of human hearing, it won't happen.

"

Аз толкова от усилватели не разбирам. Само вярвам на ушите си, че моя Фендер Вибролукс Ривърб от 70те ( без мастер волюм) звучи чисто и ок до към 5 усилване и става примерно за джаз или лек блус но ако искаш хубав драйв , усилването трябва да е над 6, тогава и тюбскриймъра звучи по съвсем различен начин. Апропо един от най добрите ( за мен) блус рок китаристи в България , Ванката от Блус Трафик, държи туин ривърба на 9 и тонът му е брутален.

Сега за хай-гейн неща може би принципите са съвсем други ама за блус и рок топлата вода е открита .

#6628 G.Varbanov

G.Varbanov

Лампи!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1480 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 25 октомври 2017 - 15:19

Когато стане така: 

Back-pain-symptoms-Experts-advise-people

Става така: 

Kemper PowerHead. Няма да си продавам главите все още, но значително ми улеснява живота за упражнения и разнасяне.

Звучи адски добре, ефектите са повече от добри и се работи по-лесно с него, отколкото с Fractal. Не мисля, че има конкуренция в момента, колкото и да са близки с Axe Fx.  :)

2h5ppus.jpg

Този пост е редактиран от G.Varbanov: 25 октомври 2017 - 15:27

#6629 viktor.velikov

viktor.velikov

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 449 Мнения:
  • Инструмент:мозък

Публикувано 26 октомври 2017 - 11:49

Новата ми китара и първият ми Ibanez.

Ibanez RG 2620 Prestige Cubed black

Ibanez_Prestige_Rg2620_Cubed_Black_Pewte
upload photo on site

Този пост е редактиран от viktor.velikov: 26 октомври 2017 - 11:50

#6630 Heartman

Heartman

Първий Пентатончо

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2401 Мнения:
  • Инструмент:Guitar & Flute

Публикувано 26 октомври 2017 - 21:37

PlamenM @С Ванката се познаваме и не винаги му е на 9 волюма, понеже не навсякъде може да се изтърпят 80 вата лампа усилени почти докрая.Но съм съгласен че трябва да се поусили над 4-5 за да звучи.
''Until you learn to play what you want to hear, you're barking up the wrong tree'' - Billy Gibbons
"When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace" - Jimi Hendrix

http://www.facebook....om/heartman69  

http://www.soundclou...m/jimistevens 

https://www.youtube....ser/Heartman666

https://www.facebook...123908717642260

https://www.facebook...030908/?fref=ts

https://www.facebook...061506/?fref=ts

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни