Към съдържанието

Снимка

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!

• Please log in to reply
6607 отговора на тази тема

#6601 jorog

jorog

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 415 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 05 септември 2017 - 22:21

Да се похваля и аз със един як усилвател Bugera 6260 112.

bugera-6260-212-805235.jpg

#6602 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10420 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 06 септември 2017 - 13:11

Като базиран на Peavey 6505 112+ и този усилвател вероятно е наследил бъговете на оригинала. ;)

Така че:

• Провери биаса, който фабрично е МЕГА студен. В тоя амп и 333, както и Пийви оригиналите някои комплекти 6L6GC може и да не се биаснат достатъчно топло. В такъв случай трябва да се използва EL34 режима, но преди да го цъкнеш намали потенциометъра до минимум (възможно най-малък ток).
  • В никакъв случай не използвай вградения метод за биасване, който е ужасно недоразумение и дава откровено грешни резултати (повече пречи, отколкото помага). Някъде мисля на ТАЗИ страница имаше подробно инфо за Peavey XXX. Методът им за биасване е същия, макар моделът усилвател да е друг.

#6603 jorog

jorog

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 415 Мнения:

Публикувано 06 септември 2017 - 15:11

Не съм сигурен дали трябва да се пипат настройките.Взех го ползван.Дойде със ЕНХ 6L6GC крайни лампи.Добре ми звучи.Ще видя какво може да се направи занапред.За точни резултати ще трябва да си намеря/направя адаптер за замерване на анодния ток на покой.Освен това при ползване на повече от един тип крайни се прави компромис със режимите и подобни стойности са в някаква степен адекватни.

#6604 lyu_records

lyu_records

Не се знае!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1514 Мнения:

Публикувано 12 септември 2017 - 23:13

Не се занимавай с глупости, ако свири добре, че ще стане една...

Аз имам 6262 ама е infinium и там имаш светлинна индикация ако някоя лампа е тръгнала да си ходи. Не е нужно да се купуват мачнати комплектчета сменя се само тази която се вижда на индикатора и не е нужно да биасваш "поне според книжката съпровождаща усилватела" до сега не ми се е налагало в общи линии съм доволен бугеропотребител.  :rocker:

#6605 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10420 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 13 септември 2017 - 13:48

Имаше някъде обяснения или клип какво прави тъя "невероятна" технология Infinium. Простотия голяма е. Лошото е, че вече само такива правят. :(

Мачнатите лампи са по-скъпи с 2-3-5 лева, което е нищо пари. А коректно мачнатите лампи далеч не са само със сходно измерен аноден ток.

#6606 Karavadjo

Karavadjo

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 345 Мнения:

Публикувано 13 септември 2017 - 14:10

1.ENGL Blackmore

2.KITTY HAWK Quattro preamp.

hWjW6Gi.jpg

D6MjwCy.jpg

#6607 lyu_records

lyu_records

Не се знае!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1514 Мнения:

Публикувано 13 септември 2017 - 23:11

@Baby Thomas те са скъпи с по 5лв ма е едно да купиш една лампа, а друго да купиш 4бр. на куп. Като пуснаха infinium "технологията" направо взеха ISO по пожаро безопасност, щото преди това беше страшно.  :hooray:  

#6608 G.Varbanov

G.Varbanov

Лампи!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1445 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 15 септември 2017 - 13:02

ESP Eclipse в окончателния му вид, след всички модификации. И една китара, за която мечтаех преди години - ESP KH-2 Kirk Hammet Signature. 

1zfln5k.jpg

x4j24o.jpg

k509jr.jpg

25f6p0m.jpg

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни