Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да се похваля и аз, не съм писал скоро тук. Преди месец се сдобих с нова китарна глава:

 

037139802.jpg

 

Проблема беше, че дойде с флайт кейс от англия, а исках и меко калъфче. Колегата Visiondann съдейства с калъф с логото на бандата в която свиря:

 

037139803.jpg

 

Много съм доволен и от двете покупки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 

Честито! Това Джет Сити реално бюджетна версия на Солдано Хот Род 50 ли беше?

 

 

 

ДойдЕха ми крънч и лийд каналите...  :metalist:

 

 

9054613_800.jpg

 

Ампът хич не е лош, въпреки че е китайче. Изработката е на прилично ниво и свири ОК (само на домашно пробвах засега). Фабричните лампи са ужасни, дрънчат на тенекия.  :D

Скоро ще спретна нещо като ревю за интересуващите се.

Редактирано от sunsleeper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

thumb_7657388P60211-172709-001-001.jpg thumb_9693199P60211-230017-001-001-001.j thumb_6648809P60629-194643.jpg thumb_393168413516215_1091355970956870_6

 

Привет и от мен! Голяма хвалба имам. Направиха ми Mesa Boogie Mark V - по варненски! Както е видно на снимките, майсторът надмина себе си. Аз само мога скромно да уточня, че толексът и плетеницата сам си ги избрах. Що се отнася до звука, не съм свирил на "легитимен" Mark V, но на репликанта всичко му звучи както е описано в ръководството на Mesa. А и като го познавам майстора, нямам някакви нездравословни съмнения на тема автентичност. Иначе ампа е кутия, пълна с радости.

 

Семпли има в SoundCloud. Не са идеални понеже с репликанта още сме в етап на запознаване, и да свириш на китара добре е доста трудно. Записах през Palmer loadbox и Guitar Rig 5 за симулация на кабинет. Малко е компромисно така, ама няма как да надуя 4x12 в блока (впрочем ампа звучи готино и на тихо, но не е направен за това). Що се отнася до кабинета, зареден е с WGS Veteran 30 и ET-65 спикъри в кръстосана конфигурация. За WGS имам две неща да кажа – 1) тази комбинация от говорители звучи версатилно, богато и музикално - не "метълски", не "ретро", а чиста прелест. 2) WGS изядоха главите на Celestion с такова качество на половин цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Честито :)

 

Драсни някой ред ако си в София и ти е интересно да ги съпоставим с Mesa Mark V. Не е особено важно дали звучи точно като него, семплите ми звучат екстра  :) С какви лампи е в момента?

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на всички за новите придобивки!

 

@Керранг - Имах възможността да пробвам твоя амп малко, след като Галин го бе завършил. Ампът звучи страхотно и не знам какви разлики би имал с Марк 5 (ако има такива). Наистина бях много впечатлен от резултата. Когато Галин завърши някой от своите проекти - често имам възможност да ги тествам. С този проект и аз мисля, че той надмина себе си ;) Честито още веднъж!

 

@Крис_Барнс - Много добре се е получил резуллтатът. На мен много ми хареса как излезе логото ви в крайна сметка. Честито още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,момчета :) Лампите предполагам са Electro Harmonix и JJ 6L6 за стъпалото. Изправителната крушка за 10W режим е Светлана '73 - за вайб!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за Гарланд-чето, изглежда много яко. Респект към майстора! :godbless:

 

 

 

@sunsleeper - Jet City са китайска фирма. Имат няколко модела, използващи утвърдени схеми на разни гурувци (Майк Солдано, Анди Маршал), имат и собствени оригинални схеми.

Конкретно това JCA50H е клонинг на Hot Rod 50 Plus. Има няколко неголеми разлики спрямо SLO-100, които съм в процес на коригиране. :)

Свири отлично, за мен е класи над другите евтини конкуренции, а и изработката е на доста добро ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13508835_1436724856353474_21958751150565

 

правя нов левичарски Джазмастер.

Ти виждал ли си Фендър с боядисана пета за грифа?Аз не ,имах навремето Стратокастър 75,имаше само печатче и кой е майстора..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.