Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

Всъщност тези са за вокалисти, понеже ще ти опира китарата в стойката ако пееш и свириш едновременно,а онези са по-подходящи за свирещи и пеещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Знам. Heartman ..уви така е. Но стойката е подарък за нея, а тя харесва такава. Аз бих си купил по-удобната за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм се фукал в този раздел с нищо, та и този път нямам намерение, а само ще ви споделя мнението си за струни, от които много съм доволен.

M-Steel Power Slinky

Това за мен са най-добрите струни от всички, с които съм свирил досега през живота си! :yes:  Вече шест месеца ги ползвам, като с първият комплект свирих 4 месеца с незначителна загуба на качествен тон или разстройване/фалшивеене. Само редовно ги забърсвах след свирене. Ако не бях скъсал четвърта струна може би все още щях да съм доволен от звука им. След това сложих втори комплект, с който свиря вече два месеца, но когато го сложих не забелязах голяма разлика в тона между новият и старият използван комплект.

Предполагам, че и другите видове струни от серията

M-Steel Еlectric Slinky

са също толкова качествени. :thumbs_up::rockon::cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Лими, от къде си набавяш тази серия, защото тук във Варна основно музикална къща Faktor зареждат Ърнибол и то само от стандартната им серия "nickel wound"" и то по 3-4 вида./ влючително тези които ползвам в момента "Super Slinky custom gauge"  Та мисълта ми е, че фактор зареждат колкото да не е без хич.  

Моля те поне ако има от къде онлайн да се снабдя да дадеш идея от къде би могло или от къде купи своите.

Благодаря предварително и сори за оффтопика! :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувам ги от Музикална къща Faktor - София, т.е. можеш да ги поръчаш във варненският им магазин, а те ще ги пратят от софийския, така както на мен ми пратиха едни други струни от варненският им магазин. Виж ги в техният onnline site!

Скъпи са - 29лв, но си заслужават цената, защото с един комплект свирих 4 месеца по 15-20 часа седмично с минимална загуба на качество! Никой не ми ги е препоръчвал, дори и самите консултанти от магазина. Просто случайно ги избрах и "ударих джакпот" с тях!

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но въпросът е, че на моите "acid fingers" няма да издържат 4 месеца ;-) Именно за това ми е дилемата .. дали да давам толкова пари за струни или да карам на стандартни но, с по чести смени.

Благодаря за инфото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези струни M-Steel Power Slinky, не знам дали ще издържат твойте особености, но дори и бързо да се скапе звукът им, си струва да се насладиш на великолепният им звук, какъвто не съм чувал досега от никакви други,  дори чисто нови струни - били те евтини или скъпи! Забърсвай ги веднага след свирене!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От отдавна не съм писал тук но така се стекоха обстоятелствата, че изненадващо ми изпадна нещо на много добра цена, което преди години много исках - Ibanez RG3570Z LB

Въпрос на фенщина предполагам, но ... убийствена е!  :metalist:

 

RG3570_01.JPG

RG3570_02.JPG

RG3570_03.JPG

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит Ibanez Bobolin ! Два хъма, сингъл и локинг флойд си е богат аресанал ;) Have a nice shred!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.