Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

^^Благодаря :) Почти съм намерил аналоговия си звук, но трябва да се прибера и да се докопам до MusicDivision за тестове :>

 

^"за първи път научавам,че процесор има динамика..може да е уникален,ама колкото  пъти да са ми пробутвали да се включа през процесор - е отврат,идеята  на динамиката е като си пипаш леко по струните с трите пръста,които не държат перцето - чисто--като влезнеш на лийд с атака ампа си криви достатъчно." 

 

Имам лампа до себе си и ти гарантирам, че атаката е точно като при нея ;) Това е една от основните причини да го избират порфесионални музиканти. Ако нямаше атака и динамика щеше да е поредната безполезна симулация. Аз ползвам предимно High Gain симулации с компресори в тях, където динамиката няма водеща роля, но в Mid Gain preset-и, за Рок/Блус този процесор блести именно с атака/динамика. 

 

Динамика има още от първия модел ULTRA насам:

 

Динамика в Axe II:

 

За това може да ти потвърди atanas_shishkov, който има точно такъв модел ако не ме лъже паметта. Именно с тази динамика се борих преди няколко дни, защото използвах Acoustic Simulation preset и китара с EMG адаптери. При всеки по-силен удар acoustic звукът се превръщаше в twang . Наложи се да компенсирам с Input Gain опцията, която е там за "успокояване" на адаптери с по-висок output. Корегирах си атаката, до колкото успях и това ми даде по-чист звук. Нещата продължават да се подобравят ВСЕКИ ДЕН, защото Fractal не спират да работят неуморно над алгоритмите си и редовно пускат нов Firmware.

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Напълно подкрепям казаното по-горе от Върбанов.

Аз има Fractal Axe-Fx Standard и симулацията е на същото ниво както при Ultra и Axe-Fx 2.

Не слагайте Fractal под общ знаменател с останалите процесори - няма нищо общо с тях и като динамика и като качество на тона.

Мисля, че имаше отделна тема точно за Axe-Fx, така че може да пренесем дискусията там :)

Весели празници!                                   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,виж сега как стигаш до моя извод..,трябва да си играеш с опции,туанга си е характерен за Гибсън и телето,със стандартните им адаптери,значи знаеш какво да очакваш като звукоизвличане,без да се заиграваш с много настройки,

А,Шишков,до колкото съм гледал е много добър и техничен китарист,аз не дрънча по тоя начин а и не мога- та явно си говорим за различни неща-

ама нали е форум-иначе трябва да слезна пред къщата и бабката да ме пита стана ли ви зелето (а аз не съм правил кисело зеле тази година)-кво да и кажа? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Регистрирай се във Фейсбук най накрая , а не превръщай форума в такъв :D

Шегувам се разбира се , весели празници  :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ,аз се регистрирах,ма там нивата на простотия надвишават форумните,та рядко пиша/публикувам нещо,най малкото ми е трудно да чета на маймуница кой какво е изтропал..от еврейския сайт научих чрез оф-нюз,ча Ангъс Йънг е пълен въздържател- ни пие,ни пуши -е само им пуснах коментар,че мое и Гъзис да слушат основно,но този холандски милионер пуши като комин..,и че не е зле да се информират малко,преди да пишат тотални простотии за големите рок групи..

А си мисля,че форума е за коментари относно свирене и т.н,а не дядо колева какво ми подари.. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7802542g.jpg
Чорапа ми е малък :)
Ужасен човек съм, толкова трудно избирам, няма да кажа от колко време гледам за усилвател..Finally here :)))
Carvin V3 100W Head, Framus Cab 2x12 V30

Скоро ъпгрейд и на китарното устройство ...

Весели празници на всички!

-Тихомир
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5-6месеца си бях обещал да събера пари за седемструнка на шектър и ето, че си спазвам обещанието! :D
bigHellraiserC7FR_BCH.jpg

Schecter Hellraiser c7 fr!
Първоначално събирах за дамиен елит 7, но отворих базара и видях шектъра на колегата kmignt, на когото благодаря, че ме изчака да "досъбера" парите и да му я купя. За сега още не е в мен понеже колегата ще е в България след празниците, но не сдържах да се изфукам :D
Като дойде при мен ще пусна няколко снимки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно и аз намерих нещо интересно под елхата - Ibanez Premium RG870 QMZ High Voltage Violet!

Набързо записах видео тест - очарован съм от Premium серията на Ibanez!

 

https://www.youtube.com/watch?v=ftRqJBSWhpY&feature=youtu.be

 

Весели празници на всички, с пожелание за много здраве и успехи през Новата година

 

p.s. Ако тракът от видеото ви допада, мога да пусна отделна тема за джем  :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7807850y.jpg

 

Fender stratocaster Highway one 02г,изпадна от бартер

,както се вижда и тонрежисьора ми си мисли "батко,нали си имаш Гибсъни,може ли да ми я хвърлиш да си поиграя с пръчка? :) "

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Породата да каже някой ветеринар,намерено е на улицата в тоя вид-

7810804u.jpg 

по късно стана нещо такова,тука се къпа в река-

7810792n.jpg

 

а аз се майтапя,добро си е фендерчето,но си е за определени неща,а ходи свири АС/ДС на него..мъка,ма са му набих един сингъл формат хъмбъкър,евтиняк,от колегата Тодор от Шумен - е това изби рибата с чук -много стегнат и пробивен саунд,без да губи характера на китарата,преди съм слагал димарзио чопър на страт,но не звучеше толкова ясно,та се отказах да я продавам.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема бе,аз го заиграх и стана ад,стегнах му на макс пружините плюс още една,беше с 2,понавих някои винтове разхланени,сложих му шалерско заключване на колана,свалих леко рода,че позициите са поизносени,ся има състейн почти като на гибито,предполагам от факта,че блока е лепнал с доста сила за дървото/тялото,тремоло не ползвам по принцип.-а с хъмбъкъра реже глАви ;)

Бързак :slap: ,откъде го измисли това бе,ма аз арпежи и дУбълхенди не моем да свирим,а доста хора мислят ,че стилово имитирам Ерик Клептън,известен като Бавната ръка..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.