Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Както се писа тук, при Херберт човек лесно се "подхлъзва" :)

 

След три часа тормоз над няколко класически и акустични китари си заминах с две китари вместо една...

Въпроса ми касае втората, която взех полу на майтап на цената на няколко комплекта струни. Предполагам

че на Херберт му беше писнало да ме слуша и човека бързаше да си вземем довиждане :)

 

(Шегувам се разбира се...)

 

IMG_3461.jpg

 

Като виден не-метълист не бях пипал китара Dean.

Дотук установих че това е някакъв вариант на Dean GPS Gypsy.

Т.нар. Travelling Guiutar. Travelling или не, реже глави ..... не е истина какъв глас излиза от това немощно телце.

 

Моля помогнете ако можете. Свирил ли е някой на нещо подобно и изобщо, що за репутация имат Dean

при акустичните инструменти? Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

оу йе бейби ....Hole Hearted.....любима банда, любим албум, любима песен, любими години, любими купони, любими гаджета...размечтах се :))) да живей китарката и собственика! :)

Редактирано от Telerig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:) Благодаря от сърце :)

Ето я другата красавица, заради която всъщност бих път до Казанлък:

 

front.jpg

 

IMG_3458.jpg

 

Капак от масивен смърч, царги и дъно от масивна круша.

Гриф: клен и палисандър.

Модел TIEPOLO SP, серия за немския пазар.

 

Да мине налегналата ме кучешка криза и записвам някакъв семпъл, защото наистина си заслужава да се чуе :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ау, за Тиеполото завиждам....Херберт ме убеждаваше да я предпочета пред Кремона Роса Бланка, само че на мен ми трябваше типичен фламенко звук с озвучаване...

 

Супер китара, поздравления...

 

 

Аз гледам да си комуникирам с него чрез мейли , че отида ли там , подхлъзването е неминуемо. Аз и по мейли вече три пъти се подхлъзнах....

Редактирано от PlamenM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И твоята е чудесна, знам модела :)

 

Сигурно Херберт ти е показал и другите Тиеполо-та, много интересен експеримент беше сравнението между четирите китари с абсолютно еднакви други спецификации освен дървесината на тялото. Едната с царги и дъно от явор, другата палисандър, третата кокоболо. Капаците бяха май от смърч и клен, а може и да бъркам.... но напълно различен звук и усещане и при четирите. Аз съм много доволен от прекараните 2-3 часа при него.

 

А за подхлъзването работата е ясна ;)

 

Едит: ето сайта на въпросната серия, за мен поне неизвестна до момента.

http://www.tiepolo-gitarren.de

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Джазмастър радва окото! Отдавна се каня да пробвам P-rails. Но нямам подходяща китара за целта в момента, понеже искам комбо от два хъмбъкъра, както в случая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.