Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

И аз най - накрая да се похваля с някоя нова играчка :D. От Германия си взех Digitech rp355, много му се радвам, но за жалост няма в комплекта USB кабел. Попитах момчето в магазина и той каза, че не е включен в комплекта. Така че , ако някой има такъв кабел да пише. :)

 

digitech_rp-355.jpgDigitech%20RP355%20big%202.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нящо темата замря,като че ли?Както казва един познат - сега като е криза ще харчиме като за последно и ще живееме,а пък после ще видим.И аз така с 4 придобивки

1.ЕМГ 81

81.jpg

2.Един костотрошач производство на колегата liquid_death - Metalist JR:

23j0jfa.jpg

много съм доволен

3.Radial tonebone trimode.Много готин драйв с 2 канала.Бях се зарекъл да не си купувам камионче с тегло над 500 гр. щото 2 чанти скъсах с Тюбмана,ама никога не казвай никога,това е 1,800 гр.

trimode-top-dds-tube-370.jpg

4.Стара китара LTD,която ще претърпи некои изменения очаквайте снимки:

IMG_6955.jpg

Да са ми честити....

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в техномаркет, технополис или някоя компютърна фирма и си купуваш такъв кабел или може да си вземеш комплект с най-различни усб преходници и летиш

 

 

 

Тази вечер влязох вкъщи с още една любовница... :metalist:

 

Ibanez DN520K_DTV

 

DN520K_DTV_12_01.jpg

 

Сменям и струните и нямам време да постна снимки на този прекрасен инструмент... Утре..... :virtuoz:

:thumbs_up:

 

ее евала за избора :music336:

завиждам благородно, аз също съм фен на този модел

 

със здраве да си я ползваш и да напишеш впечатления и мнение за любовницата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни си взех Zoom H4. Последния в Фактор, а според продавача и последния в България. Много готини записи прави голям късмет извадих. :punk_guitar:h4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна се канех да опиша походния си комплект, дори мислех отделна тема да отворя - но стават дублирания. От друга страна - това не е нова придобивка, поизтърка се вече - но никога не е късно да се изфука човек:

 

Тайните Играчки На Деловия Пътник

 

Споменавал бях, че за командировки и ваканции използвам компактна китарка Traveler Pro - ето я, заедно с шепа (не задължителни) аксесоарчета, които помагат:

 

4547674927_54d0569aaa_b.jpg

 

Това е развитият модел ('про-') на базовата идея на основателя на фирмата (американски военен пилот и инженер, личи че е бил запален китарист и е имал здрава конструктивна мисъл). Днес фирмата има богата гама от модели, но аз намерих този за най-универсален: с пиезо-адаптер в бриджа и един якичък сингъл-койл предлага почти всички звуци, които бих поискал да свиря (и някои дето не бих : ) Освен двата адаптера (които се смесват, превключват поотделно, или се разделят в стерео-канали), има и начин за свирене на слушалки без никакъв електрически сигнал: с акустични слушалки, като медицинските. Едно сгъваемо рамо (крило) служи за подпиране на коляното, а ключовете са прибрани (чрез обръщане на струните през специална ролка) вътре в самото тяло - което минимизира общата дължина (иначе има пълноценна нормална мензура). Ето още детайли:

 

4548793771_e417b2e771_o.jpg

 

Съществени съставки на комплекта са устройствата за усилване/слушане, както и тези за ефекти и запис. Ще ги опиша по най-горната снимка:

 

Усилватели: още търся най-добро решение. Основно ползвам едно половин ватово микро-кубенце с чист и изкривен канал и изход за слушалки или към пулт/компютър/друго. Не е най-лошо (чистият канал е по-чист от Смоуки-то, мръсният дава малко повече контрол и разнообразие), но тонът би могъл да е по-добър (особено в ниските среди) и леко по-мощен за не-джобните размери (лицевият размер е точно колкото кутия на CD). Търся нещо по-джобно, но и малко по-яко. Засега няма такова (ако някой е срещал да ме светне).

 

Малката цилиндрична джаджа горе вляво е усилвателче за iPod или телефон, не е китарно, но наскоро го взех да го опитам. Много добре свири по предназначение, дори на лаптоп може да подобри звука откъм плътност, макар да е моно. Входът не е за китарен сигнал, но след ефект или друго устройство с повдигнато ниво (линеен изход или такъв за слушалки), върши и тази работа. Не толкова кресливо, колкото кубенцето - само за тихи репетиции насаме.

 

Едно от най-леките и компактни устройства за усилване не е усилвател, а.. прост преходник. Вижда се до усилвателчетата: с phono (L+R) изходи и допълнителен SCART може да се включим във всяка стерео-уредба или хотелски телевизор. Телевизорите, макар не идеални за китарно свирене, са много по-мощни от джобните кубенца; има ги във всяка хотелска стая или поне във фоайетата - само да иска човек, все някъде "ще го ръгне" :girl_cray2: В някои конференцни зали съм намирал миксери за вграденото озвучаване и съм се включвал в линейния им канал; дори някъде срещнах прожектор, който си имаше вграден говорител и 2-3 вата усилвателче (беше къде-по-добре от звука на лаптоп). На снимкта ги няма, но винаги имам и един джоб обръщалки от мъжки на женски жак и синч, 3мм на 6мм, моно на стерео и пр. Така все някъде в нещо пътникът ще се озвучи.

 

Записвачка и ефекти: малката сребърна кутийка долу вдясно е много старо и изстрадало PS-2 джобно студио на Zoom, което имам може би вече 10 години. Стандартът на използваните карти памет остаря и не се намират вече, но иначе още върши (много) работа. Пише на 3 независими канала некомпресиран WAV с изненадващо качество, има вградени бас и барабани (с по 5-6 различни кита/инструмента от прилични семпли) и куп стилове от джаз до метъл и реге до брит-рок, което го прави безценно както за самостоятелни занимания, така и за джемове с непълна (или без) ритъм-секция. Освен ритъма и записващото студио, кутийката има и всички китарни ефекти на култовия някога Zoom 505-II. Макар да остаря - няма с какво да заменя тази джобна комбинация. Популярните днес Н4 и Н2 нямат нито ритъма, нито китарните ефекти. Някои други играчки имат или едното, или другото - но никога всичко в една кутийка (икли тя не е джобна, а е сериозна тухла - за съответните пари).

 

И най-накрая: слушалките. Не са студийни (това са noise-cancelling противошумни слушалки за самолет), но в борбата за компактност няма да мъкнем различни видове слушалки в ограничения си багаж? На масата ги няма 'докторските' слушалки, но се виждат на един друг кадър. Много са удобни: чува се като акустична китара, доста чисто и достатъчно силно.

- - - -

 

Ако разровите темите, ще намерите аудио-примерчета, които качих когато бях нов във форума - записвани с тази комбинация. Дори не къде-да-е, а.. на борда на летящ самолет (с което съм по-горд, отколкото със скапаното свирене)...

 

Това ми е най-лошото, че при все играчките - рядко намирам време да запиша нещо. Обикновено си подрънкам 10-15 минути и бягам за някъде по работа (икли падам мъртво заспал след дълъг ден). На тази дълга командировка ме чакат за довършване едно-две инструменталчета, започнати при последната ми лятна ваканция преди близо година! (Понеже тая зима не можах да ида на ски, Zoom-ът за последно е записвал на миналото море. Недозаписал, дорин е е прехвърлен на компютъра - обичам да си миксирам на него и после само леко 'оглаждам' ако това изобщо може да се нарече мастеринг)... Да не обещавам излишно, но може в близките дни да кача някой (полу) резултат - за мостра от горната комбинация.

 

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ей,голям фен си :girl_cray2:

Пробвал ли си VOX amplug AC30,също може да се пусне във всяка уредба,на слушалки е много здрав като саунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бицев определено ми повдигна настроението за днес :). :D Това се казва комплект за " пълна бойна готовност". :D:crying::yes: Ще очаквам семпли и демо от китарката и зуума, интересно ми е много!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна присъстващия в мислите ми ректо кабинетец - от няколко дена реалност

 

c1-50983.jpg

 

голям кеф...скоро ще забия и още един :hysterical::)

 

Eeee, най-накрая! Откъде ги изписа в крайна сметка, ман ? :surprise:

 

 

А иначе и при мен има дребни новости, свързани с ангажираност на няколко места/сетъпа едновременно ...

 

MIDI BEE by Nikifena

midibee4ki1.jpg

 

Hughes&Kettner Edition Blue DFX-60

2.jpg

1.jpg

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Брадъре честито! От мusicstore.de взех кабинетчето, чудесна цена дадоха търговска и за доставка. Бяха достатъчно любезни, отзивчиви и бързо реагираха. UPS също бяха крайно стриктни. Нямаше никакви разправии за нищо. Имаше и вариант с DHL на добра цена, но по мнения от форума се разубедих и не сбърках. Не съм доволен и от Fedex за други пратки и то от БГ страна. За USPS изобщо да не говорим. Скоро ще си взема и втори кабинет за стерео хави. :)

Пиши когато си свободен в скайпа да те питам за друга твоя придобивка към която съм се ориентирал, че не те улучвам като си фрий напоследък:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се похваля.

 

преди няколко месеца, в каруцата на един циганин, видях това:

http://www.bebo.com/c/photos/view?MemberId...oId=12467880216

спасих я, питах тук там, регистрирах се във форума, намерих телефон на Емилиян Лалев, той се нави да я реставрираме и така се започна

http://www.bebo.com/c/photos/view?MemberId...oId=12467880240

корекция на главата, че някой я беше изваивал с лопата, изтъняване на грифа, ако някой има спомен колко са дебели орфейските, ще разбере..

http://www.bebo.com/c/photos/view?MemberId...oId=12467880267

нови пикъпи Artec Mini Filtertron Humbucker, Artec Alnico 5 Lipstick, ключове, бридж, само струнника остана от стария орфей.

http://www.bebo.com/c/photos/view?MemberId...oId=12467880286

този пикгард беша най-труден за намиране. твърде скъп ако го поръчаш онлайн и твърде незначителен за да има избор в бг магазините.

http://www.bebo.com/c/photos/view?MemberId...Id=12467880301а

това е финалния резултат. с две думи: получи се не лош инструмент и по своему уникат.

 

ще ми интересно да чуя вашето мнение ако някой може да каже от коя година са тези орфеи, ще съм мн. признателен

 

п.п. тези дни ще направя по-добри снимки на резултата, а може и некое семпълче

 

 

 

качих ги, дано сега да се виждат от всички :offtopic-001:

 

http://www.snimka.bg/?album;aid=496685

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ще ми интересно да чуя вашето мнение ако някой може да каже от коя година са тези орфеи, ще съм мн. признателен

 

Китарата е много стара, но вероятно е минала през ъпгрейд : ) Точно с такава (като тяло и гриф, дори същите 'sunburst' цветове) съм свирил като ученик 1970-72, но пикгардът и особено потенциометрите изглеждаха различно. Този вид копчета от снимката се появиха в едно 'ново поколение' български китари в края на 70-те и изглеждаха много 'модерно' за времето си, но по-'напредналите' към това време вече търсехме евтини японски ментЕта (нямаше китайски, японските бяха най-евтини тогава) или местни поръчкови копия от бай Спас или Вовата...

 

Интересен хибрид се е получил, но не е Орфей :) (въпреки че не съм уверен дали една автентична реставрация би имала колекционерски смисъл; като инструмент за свирене не би имала)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.