Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

@fLisk - точно така да... Digitech 2120 и Mesa 20/20 - месата наистина обажда доста силно за 20-те си вата...вкъщи не мога да го усиля повече от 9-10ч. А на репетиции повече от половината (12 ч.) също е силен (спрямо барабаните да речем като силен инструмент). Повече не ми трябва да ти кажа защото преди имах 30 ватово пиви класик...то като ти трябва да се чуваш си има монитори за голяма сцена ако се стигне до там :). Разбира се не си купих змея simul:90 като Visiondann, тъй като там положението става страшно като отвориш волумето с половин сантиметър както ми обясни той :)

Сега според книжката с инструкции, може да се ползва моно без проблем - стига да не включваш нищо в другия канал - аз тъй и свиря в къщи с един бокс просто одзад дърпам жака на единия вход на месата. То цялата работа си беше една стара моя мечта - да си направя една скромна стерео системка и да се кефя на стерео звук...скоро обаче ще си заформя и моно вариант с подходящо комбо и кутийки на земята ...въпреки, че пишат от меса в упътването, че може и с педалчета да свириш в 20/20 - определено не става за тая работа, трябва си добър предусилвател. Фурмана обаче ме изненада наистина - знаех, че оптимизира работата на компонентите в един рак, но наистина се усети разликата като ги включих в него. :) Поздрави :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз пък да питам за Фурмана. Какво ти се е наложило да го правиш, че да можеш да го ползваш не разбрах?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не съм го правил, аз май не можах да обясня в началото като хората :greenangel:) Фурмана ми трябваше да работи на 110 V, понеже другите ми неща работят на толкова - за целта от мрежата (220 V) напрежението го смъквам с трансформатор който взех от Данчо - въпросния KERT, в който включвам фурмана и оттам другите неща - просто не се вижда щото е в кутията... ей тука изрових една снимка:

 

P.SUP.AT110.jpg

 

Въпроса беше като си говорихме как си храни той рака, че ми върши работа и по-слаб трансформатор (като мощност), понеже аз нямам какво да храня кой знае колко с него - Данчо си има по-мощен 1kW-тов (пак на същата марка) и ми даде този който ми върши работа за нещата които имам. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптерите са Fender Somarium Cobalt Noisles -безшумни са и ги

слагат на китарите Fender Delux.Мисля да ги сменям с адаптери

модел Jimi Hendrix...... :bravo::happy::hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

 

Най-после дойде време и аз да се похваля с нещо :) Та накратко:Вчера се сдобих с чисто нова китара Cort X-11 :yahoo: Много се двоумих между Vintage V100 и Корта, но накрая флойда си каза думата :)

 

X-11.jpg

 

адаптери ЕМГ ХЦ :dance: Абе резачка е !

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Digitech Digidelay

 

13789980744319515711259858372n0tuBAK5CbGuQI662OhH.JPG

 

Много готина играчка, само трябва да се науча да я разцъквам както трябва и всичко ще е 6 точки! Използвам момента да похваля пича, от който я взех - много точно момче, продаде ми дилея на половин цена, а найлончето в което беше сложен дилея даже не беше разпечатано. Проблеми в комуникацията нямаше и всичко беше идеално! Много съм доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко подаръци си самонаправих за имения ден

 

gajs48.jpg

 

3 от тези за съответните позиции на Фендера ми, много ми е интересно дали ще победят оригиналните Фендерски 25 годишни адаптери

 

Blackstar-HT-Dist.jpg

 

Най после си намерих и по метълски ефект ( не съвсем де, но като за мен ) , който наистина да ми допада. Горещо го препоръчвам на всички фенове на хармоничните и дебелозвучащи дисторшъни.

Скоро ще му пусна и семпли :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.