Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

Обзаведох Телето със Seymour Duncan Little '59 + Vintage Stack на нека. Звучи брутално. Бриджът е подходящ за почти всичко, до доста тежки чегърталки (каквито така и не се научих да свиря и без това), докато некът е най-телекастърски звучащия адаптер, който досега съм пипал.

Мисля, че с това официално вече съм готов с избора си за основна китара. Може би обаче ще се наложи екраниране - има един неприятен шум, който изчезва, когато докосна потенциометъра например.

 

photo_2021-05-17_00-10-35.jpg

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да се занимаваш с екраниране по-добре направи максимално добре самото окабеляване - да няма дефекти, нещо да опира някъде, грешки в схемата, ground-loops...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
On 5/17/2021 at 2:43 PM, Baby Thomas said:

Преди да се занимаваш с екраниране по-добре направи максимално добре самото окабеляване - да няма дефекти, нещо да опира някъде, грешки в схемата, ground-loops...

Да, мисля да я дам за няколко дни на басиста-жичкаджия да види де-що-какво може да се направи и ако е възможно да си спестим екранирането, не че и то е кой знае каква драма.
 

6 hours ago, GKuzmanov said:

Тази Little `59 как е на сингъл? Запазва ли се телешкия характер/twang?

До някаква степен се запазва, но и до някаква степен - не. Истинският звук на теле е на нека. '59 е сравнително остър, с повече високи (имал съм и преди '59, не в сингъл формат и на нек позиция, там беше много по-мек, особено спрямо съседа си JB), но пък не звучи дебело и няма някаква дразнещо голяма разлика при смяна на позициите.

На мен лично ми харесват много и двата, на средна позиция също са супер, покриват буквално всичко, което свиря. Заслужаваше си инвестицията.

P.S. Имам и един въпрос - електрониката на Фендера е доста добра, но потенциометрите се въртят мега лесно, съвсем неволно изведнъж ги завъртам наполовина и е все едно ми спират тока. Има ли как да бъдат стегнати потенциометрите или само при смяна с други?

Редактирано от Yo The Real
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Взех entwistle hv58 за нек адаптер. Много много приятно изненадан съм от изработката и звука на адаптера.
Тук е на снимка с JB-то което бях предвидил за съответната китара и мисля, че си пасват добре.1ff746ecf34e780daa39346e70a6dfef.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните две придобивки: лявата сигурно ви е позната от по-нагоре в темата, само смени собственика си.
Дясната я пусках наскоро в темата за собственици на Gibson.

d8e9c721b6214ac2663dafc3db91b0ab.jpg

Ляво: 2016 Gibson Les Paul Standard Historic 1958 (R8) Washed Cherry Sunburst
Дясно: 2019 Gibson Les Paul Custom Ebony

П.П. И с двете съм все толкова бездарен дрънкач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Поздравления! Има нещо специално в тези R8 и R9. 

Харесвам Custom но предпочитам Standard. Моята R8 има този лек и малко неприятен аромат на туткал. 
Може би трябва да стои повече на проветрение.. 🙂
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Взе да ми липсва Cherry-от по-горния пост, та реших да попълня редиците на Custom-ите. 

2015 Les Paul Custom Figured - Heritage Cherry Sunburst 

255746218_10227628792731843_5083464281604280332_n.jpeg

255501625_10227628792811845_130057346200807299_n.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

След 4 години вярна служба на Boss Bcb 60 с Ego compressor, Boss Tu-3, Friedman Be OD, Boss fv 30 volume pedal I TC electronic Flashback X4 дойде време за ъпгрейд':  Изброените останаха без педалборда, заменен е с рокборд 5.2 

IMG_20211211_185755.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
On 1/6/2022 at 8:56 AM, chris_barnes said:

Не че тЪ подклаждам, ама май от популярните цветове, май само wine red и white нямаш 😀

Така? 👀

Бялата някога беше моя, червената е на гости.

44A16A7C-DFEF-423D-92EE-1F723083830F.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.