Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

След дълги години гледане от далеч, най-накрая се сдобих с Axe FX II XL.
Специални благодарности на Рафо (Musicman) и Атанас Шишков за ценните съвети и насоки.

Axe-Fx-2-XL.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, не се притеснявай, стерео ламповия риг никъде няма да ходи. Mesa Mark IV / Peavey Ultra 112, Tc Electronic 2290 и Lexicon PCM80 не се изпускат ?  (както се казва не искат хляб и вода).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Новата ми метал машина. С големи благодарности на Коцето(KD Basses),че за пореден път ми уйдиса на акъла!?

Body Material: Alder

Fingerboard-Birdseye maple

Neck Material: Neck-Thru-Body Quartersawn Maple

Pickups: Seymour Duncan Distorsion set

Gotoh floyd rose

Gotoh tuners

Scale Length: 25.5"

Frets: 24 Jumbo Fret

Thickness - 18 mm. (1st fret) ,20 mm. (12th fret)

Radius 430 mm
Scale Length: 648mm (25.50)

 

image001.jpg

image002.jpg

image003.jpg

image004.jpg

image005.jpg

image006.jpg

image007.jpg

image008.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

ZOOM G3
Търсих вариант, с който да свиря тихо в часовете между 14 и 16 и след 22: 00, че мастър на Маршала е много чувствителен. И един тип продаваше в в базара това малко сладко процесорченце. Опредлено върши чудна работа. Знааааааам че има разни талпи за 4,5, 600 лв, но както обичам да казвам, няма да презаписвам The Wall. Вързал съм го в send/return и от него от балансирания изход в една U-PHORIA UM2 на онази марка със задрасканото ухо. А самия мастър на усилвателя е на 0. Снимката не е моя.

img_1386-1280x960.jpg

Редактирано от iradev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, 

Няма да кажа колеги, щото не мога да свиря :)

Но записах уроци по китара миналата седмица и живот и здраве с труд и постоянство се надявам да си развия хобито, което винаги съм искал да имам и с години само отлагам.

(Казвам хоби щото на 34 с full time job, повече от хоби няма как да е)

Ta реших да се похваля какво си взех: ESP LTD EC-256 Black Satin.

 

 

IMG_20200815_180435.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една точка от bucket list-a е изпълнена.
Присъедини се поредния самурай, Ibanez Jem7vwh от 1995г.
Китарата е позната и идва с златен хардуеър, но аз лично съм повече фен на версията с черен.

Jem-7vwh.jpg

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е точно ново-ново, но от известно време събирам и сглобявам, и мисля, че съм готов с ето този педалборд, който освен че се получи супер компактен, успях да му наблъскам всички тип стандартни ефекти на които се кефя, и накрая един IR loader за свирене на слушалки или в ситуация без амп:

image.thumb.png.3e87653c462b4ae57b73927b4b3094c0.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 8/29/2019 at 2:07 PM, Rezachka said:

Въпреки, че започнах с негативното, китарата е добра, и ми харесва. В ръцете се усеща сякаш е по-голяма, въпреки, че тялото не е по-голямо от на другите (мерих и сравнявах с рулетката и шублера). Може би това идва главно от кунтура на грифа, асиметричн, като е по-дебел в горната част, при дебелите струни. По спецификации, уж е е с 42.83мм нът, но като го меря, и сравнявам с LTD-тата, шублета показва еднакво: 42.5mm. Но струните са осезаемо по-раздалечени една от друга при джаксъна. Мик Томсън е висок и едър, така че има логика да се усеща така китарата. От всичките ми китари, тази е най-тежка, има най-силен звук акустично, тялото резонира повече. Състейна продължава да ме изумява. Blackout-ите и по-светли, в сравнение с EMG-тата, и осезаемо по-силни. Не знам как се сравняват с оригиналния Blackout модел. Много ми се иска да пробвам и някой Ibanez MTM, за сравнение... Дупката за жака е издълбана под ъгъл, така че кабела стърчи нагоре, вертикално. Това е удобно, ако се свири с wireless устройство, или ако кабела се преметне през  колана, но иначе когато виси, доста се огъва.

Ако още я имаш тази китарка, може да ги сравним. Имам бял MTM2 :) Учува ме, че казваш че това ти е най-тежката китара. Моята пък е най-леката от всичките ми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, chris_barnes said:

Ако още я имаш тази китарка, може да ги сравним. Имам бял MTM2 :) Учува ме, че казваш че това ти е най-тежката китара. Моята пък е най-леката от всичките ми :D

Би било интересно, но път към София имам, кажи-речи, веднъж на високосна година...

Беше най-тежката (3437 грама), докато не взех един Ibanez RGD320 - 3662 грама. Просто всичките ми са суперстратове, с фиксиран бридж, и тежат около 3200...

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.