Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Евала , ама къде свирите с тези 100 ватови глави...аз с вибролукс ривърба дето е 40 вата лампа, като вдигна нивото над 4 и пристигат озвучители с факли и сопи...даже съм се замислил да почна да свиря на концерти с атенюатor..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то със стотарката не е много по различно,просто тягата е повече,динамиката също,Просто завърташ доколкото е нужно и толкоз.Не мисля,че си се минал като е на 3-4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не, истинската лампа почва да звучи след 6.Преди това драйва идва само от педалчета и е или мътен ако го усилиш много или пък звучи тънко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех го за пенсионирането след 15 г.и мисля на вилата кокошки да не гледам,а и керемидите са нови  :wallbash:

Бях си харесал Cameron Atomica и той звучеше на преход и лудница,но се оказа поръчкова бира за космонавти :cheers:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40 и 100 вата имат миниатюрна разлика, ако всичко друго е еднакво. Да речем половин-едно деление на мастър волюма.

 

Дали ще показва 2 или 6 или 9 за конкретна сила на звука зависи от много неща вътре в ампа. Има странни ампове, да не кажа куци (например Меса), където на 1 е запушено и звучи като процесор, на 3 вече фърчи кръв от ушите и оттам насетне няма разлика. Имаше разни модове за оправяне на тия кретении. Които най-вероятно са направени умишлено, щото "нашия амп на 3 звучи по-силно от Маршала на 7". Примерно... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не, истинската лампа почва да звучи след 6.Преди това драйва идва само от педалчета и е или мътен ако го усилиш много или пък звучи тънко

 

Ъм, това май не го разбирам. Я сподели малко повече? Това 6 е стойност, като 60% усилване на мастър волюма ли е (демек над средата)? И за Маршал глава ли говориш или за лампови глави по принцип. Месата ми е усилена преди средата и в 70 квадрата стая едва се стои, леко съм склонен да не се съглася с това ти твърдение :)

 

п.с. Склонен съм на каквото искаш сравнение с друг амп, за дебело звучене :)

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е за хвалба,не как работи лампов усилвател и дали има хармонични изкривявания,на какви нива се появяват или не.Друг е въпроса,че тези неща са в изходящият траф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Относно лампите кажете им на Дерек Тръкс, Джо Бонамаса и една камара други хора дето си държат усилвателите на 9 от 10 volume.

ето хубава статия по въпроса - http://www.tdpri.com/threads/joe-bonamassa-tone.303718/

" You can't emulate the tone of two 100W amps run together at maximum output with a pedal. A gazillion pedal builders large and small have chased that rainbow forever and none have come close. Unless they can redefine the laws of physics and the biology of human hearing, it won't happen.

"

 

Аз толкова от усилватели не разбирам. Само вярвам на ушите си, че моя Фендер Вибролукс Ривърб от 70те ( без мастер волюм) звучи чисто и ок до към 5 усилване и става примерно за джаз или лек блус но ако искаш хубав драйв , усилването трябва да е над 6, тогава и тюбскриймъра звучи по съвсем различен начин. Апропо един от най добрите ( за мен) блус рок китаристи в България , Ванката от Блус Трафик, държи туин ривърба на 9 и тонът му е брутален.

 

Сега за хай-гейн неща може би принципите са съвсем други ама за блус и рок топлата вода е открита .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато стане така: 

 

Back-pain-symptoms-Experts-advise-people

 

Става така: 

 

Kemper PowerHead. Няма да си продавам главите все още, но значително ми улеснява живота за упражнения и разнасяне.

Звучи адски добре, ефектите са повече от добри и се работи по-лесно с него, отколкото с Fractal. Не мисля, че има конкуренция в момента, колкото и да са близки с Axe Fx.  :)

 

2h5ppus.jpg

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата ми китара и първият ми Ibanez.

Ibanez RG 2620 Prestige Cubed black

 

Ibanez_Prestige_Rg2620_Cubed_Black_Pewte
upload photo on site

Редактирано от viktor.velikov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

PlamenM @С Ванката се познаваме и не винаги му е на 9 волюма, понеже не навсякъде може да се изтърпят 80 вата лампа усилени почти докрая.Но съм съгласен че трябва да се поусили над 4-5 за да звучи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.