Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

Попълнена е една мини-колекция на тема Old school Ibanez RG от 1991 г. :)

 

Ibanez catalogue from 1991 / RG500 Series, from left to right :
- Ibanez RG565 Candy Apple
- Ibanez RG570 Purple Neon
- Ibanez RG570FM Transparent Magenta

 

IBANEZ-CATALOGUE-1991.jpg

 

Ibanez-02.jpg

Редактирано от atanas_shishkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Атанасе, ти не си просто фен на ибанците ти си направо цел фен клуб или с други думи си председател на фенклуба, заместник председател, касиер и член

Много готини музички да изсвириш с тия другарки, ъъъъ пардон китарки :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, благодаря ти за коментара, приятелю  :coolp:

Със сигурност има по-големи фенове на Ibanez от мен, но аз определено не мога да скрия пристрастието си към марката!

Иначе трите китарки, от снимката по-горе, ги чака доста свирене  :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен за японските съвършенства!

Аз си купих педал тейп за педалборд. Thomann pedal tape.  Уверявам ви.... най здравото "велкро" в галактиката. Един път като кликнат двете части една в друга и край! Няма разлепяне. Не е много евтино но е безкрайно здраво и вършещо работата!

 

http://www.thomann.de/gb/thomann_pedal_board_tape.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свръх-здравото велкро не е кой знае какъв плюс. При опит да се махне ефекта може да се разлепят велкро частите от основите. Номерът е двойнозалепващото да е по-кораво от велкрото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпадна вчера от местния "Ибей", един Дилей:

 

995320_1256350337728487_8081742606951130

 

На първа проба съм много доволен. Приятно съм изненадан от Mod Delay-я, изкарва много гилморски тон, само с един оувърдрайв отпред. Тап функцията още не съм я пробвал, не знаех че има такава :slap: , сега видях в ръководството от нета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, но управлението е такова, че е невъзможно да се използва в реални условия за свирене на живо (освен за играчка в къщи). Освен ако нямаш някакъв външен суичър/луупър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Защо да свиря с проц, като мога да свиря с два? :P

 

TCs.jpg

 

Горният е за електричката, долният за пиезо изхода. Управлявам ги с една МИДИ педалиера, което позволява по-лесно превключване между пресетите без да цъкам И по китарата (където има щракалка да пуска електричката, пиезото и двете). Също така мога да имам пресет без акустичен звук или пък едновременно в двата ампа да дозирам хорус/дилей/двете от единия педал на Бери педалиерата (другият ми е входното ниво за т.нар. volume swells). Може дори да се направи общо управление на два Уа или Уами ефекта или друга подобна кретения. :D

 

Лошата новина е, че има къде да наместя и още един такъв проц. В един друг от малоумните варианти, които съм замислил за проба... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знаеш ли кое е лошата новина,приятел - (извинявай за израза,защото не се познаваме лично,но пишем отдавна тука,та при многото ефекти и процесори през чуденката каво да се настъпи забравяме какво да свирим..,иначе няма лошо - сега съм вързал един фейзър - другата гад е един от 3-те овърдрайва - е весело е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми не баш. Сега всъщност имам по-малко за настъпване и по-малко за мислене. Това беше едната от причините да си купя втория проц. Другата е, че исках компресорче, ама като видях цените и просто няма смисъл. 300 лева за 1 кутийка, айде нема нужда. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

G-major-а е отдавна и в моя гиър - смея да твърдя, че е едно от най-добрите излизали на тази цена решения за мултиефект процесор за китара през последните години. Единствения кусур който му намирам е, че не може да слагаш вляво и дясно различни ефекти, както и да променяш поредността на блоковете - примерно компресора да го сложиш зад ревърба или модулацията след дилея, но за тези пари толкоз. Тези опции ги има при fireworx моделите и М3000 ама те струват доста повече пари. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.