Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

^ Изтървах един в английския Ибей и още съжалявам. Великолепен педал, честито!

 

Не искам повече да спамя темата, за последно малко впечатления от свиренето до два през нощта на PRS-a.

 

Аз съм вече човек на години и ми е късно за емоциите от първа среща, но мисля че ако трябва да разпродам всичко и да си оставя един инструмент бих избрал именно него.

Бях скептичен много преди покупката. В момента мога да кажа следното:

- изключително широк спектър на звук. "Универсален" инструмент, нямаше усилвател в който да не звучи добре, от крънч до хай-гейн;

- има собствен характер. Това не е нито Фендер, нито Гибсън, някъде по средата е, но е съвсем различно животно...;

- адаптерите са 59/09, не съм ги проверявал но ми се струват с доста висок аутпут. С намаляване на волюма става красиво. Освен това за пръв път свиря на китара с два напълно равнопоставени адаптера - нека и бриджа са еднакво интересни и запомнящи се;

- грифа е Pattern Regular, не тънее и е изключително удобен. Лакът не пречи, ако разбирате какво имам предвид :) не знам как да го формулирам другояче :)

- тремолото е удобно, в комплект със заключващите ключове китарата не разстройва. Не разбрах горния коментар за бриджа, няма и да се задълбочавам :)

- китарата е МНОГО лека;

- накрая: има много малки детайли и детайлчета по китарата които са мислени и направени различно и по-удобно от други подобни.

 

Искрено препоръчвам на всички неопитали марката да намерят и пробват.

Неприлично скъпи са, но втора ръка от UK особено излизат на сравнително прилични цени и с търпение и късмет може да се намери.

Заслужава си, вярвайте. Тук спирам да не досадя :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не искам да те обидя или да правя сравнение, но Vintage клонинга на тоя PRS е МЕГА тежък пък. :)

Този модел има ли камери вътре? 513 моделите (не знам дали всички всъщност) имат камери, може заради това да е по-лека. Или пък да си свикнал с Гиби '59 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма камери :)

Чух една теория при продажбата че е избирана от човек на PRS в самата фабрика и е от селектирани дървесини. Доколко е вярно не знам. От друга страна е махагон което не е леко дърво, но самото тяло е много тънко, по-тънко дори от Страт, да не говорим за ЛП.... Нямам база за сравнение, не съм свирил на други Къстъм 24.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тежкото дърво не е предимство и освен ако не е характеристика на самата дървесина в повечето случаи е резултат от използването на няколко слепени парчета и/или недостатъчно изсъхнала дървесина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камери,без камери..всичко е до изработка,SG-то ,моето поне е страшно леко,звучи убийствено,онзи ден пипнах едно 335 в MMG и ми откъсна главата като звучене (принципно слушам китарите без усилвател-на акустик им излиза душата),а е с камери "пеперудката" и пак си тежи стабилно..(освен да пускам тото :) )

За оригинални Гибсън говоря,ако някой не е разбрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто за информация, хубавия махагон не е тежък;) И теглото няма отношение към звука, въпреки общо възприетите глупости. Т.нар 1st grade махагон е добре и равномерно изсушен, както и съвсем не тежък. А PRS има далеч по-заслужена слава от други големи марки в този ценови диапазон. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jabs, ще продаваме май Gibson-ите :>> И аз нещо се загледах в PRS-ите, че мензурата по се ядва. Изработката няма да я коментирам, ти сам виждаш - медец :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jabs, ще продаваме май Gibson-ите :>> И аз нещо се загледах в PRS-ите, че мензурата по се ядва. Изработката няма да я коментирам, ти сам виждаш - медец :)

 

Silverburst-а, ако тръгнеш да разпродаваш, кажи на каква цена, за да преценя дали мога да си го позволя. :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз взех един USRG30. 1995 година, 2500$ беше. Бях скептичен, обаче като го пробвах - какво да кажа, звучи. Звучи, наистина...

 

xL1YbxUaWbk.jpg

Редактирано от Jim-ph
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто за информация, хубавия махагон не е тежък ;) И теглото няма отношение към звука, въпреки общо възприетите глупости. Т.нар 1st grade махагон е добре и равномерно изсушен, както и съвсем не тежък. А PRS има далеч по-заслужена слава от други големи марки в този ценови диапазон. 

Както ми обясни Херберт,от когото купих ес-джи-то има значение от коя част на ствола е взет материала-порите един вид - по нагоре е по плътно и обратното,и естествено,дали е добре изсушено,та от това зависи теглото доста,абе нали имаме уши да чуем кое как звучи,другото е теория.. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма камери :)

Чух една теория при продажбата че е избирана от човек на PRS в самата фабрика и е от селектирани дървесини. Доколко е вярно не знам. От друга страна е махагон което не е леко дърво, но самото тяло е много тънко, по-тънко дори от Страт, да не говорим за ЛП.... Нямам база за сравнение, не съм свирил на други Къстъм 24.

Поздрави за китарата, супер, че ти харесва. Много качествени и красиви инструменти, но не за всеки вкус, вероятно заради особения им саунд (наистина нещо средно между Страт и Лес Пол). Аз поне не можах да се разбера с моята Custom 24 и месец след като я купих, замина при човек , който я ценеше истински, а аз преминах окончателно в лагера на Гибсън. Но китарата наистина е бижу като направия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то е само название Ibanez. Нито фабрика, нито лютиери нямат никакво отношение към Ibanez, по принцип. Една малка къстом шоп фирма в сащ правиха USRG модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.