Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Леко пред-Коледно...

No Brand Les Paul Copy

Надявам се с помоща ви,Колеги да разгадаем годината и място на производство. На гърба на струнника пише Made In Japan. Сериен Номер: 814208.

 

DSC_0024_zpslmgyguta.jpg

 

DSC_0023_zpsjdrw6uxu.jpg

 

DSC_0022_zps05cunpsz.jpg

 

DSC_0026_zpstpeaondd.jpg

 

DSC_0027_zpsqxfaoscp.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По формата на главата и по four diamonds инлея ми напомня на Tokai. Обаче инлеят ми се струва твърде малък, макар че има и с такива размери, но на традиционния open book хедсток, а не на този, който на мен поне ми е познат най-вече от Tokai и Hondo II. Ако си в UK има солидна доза шанс да е Kay/Avon/Electra/Univox/някоя от другите по-ниски версии копия. Серийният е като на Tokai, но не е на правилното място, май? Може би под адаптрите има някакви надписи?

 

 

Като цяло, не претендирам за експертиза. Може би japanaxe и tokaiforum са местата с информация. Аз гласувам за 70-те, заради болт он-а, но за производител не бих могъл да съм сигурен. Инлеят обаче е подобен на Tokai-ския, на когото не съм виждал реплика.

 

Моите пет стотинки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето демо от китарата от малко по горе :)

https://soundcloud.com/svett_k/prosvet-i-and-crate-fw-15-guitar-demo

Тялото е от американски Уошбърн ( елша ), грифа от японски Цимар ( клен ), вярвам останалото е от братята китайци.

Дизайн и оформление от мен.

036401256-big.jpg?r=0

Редактирано от svet.k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не моем да ги разбЕрем японците,,направили са удебеленото на грифа,което и Гибсън правят  там,70-те, не ми се рови,а тялото е болт-он..А Цимар,егати още го има май като производство,много запазен изглежда грифа,имах такава китарка през 80-те,беше на Гибсън СГ копие,но пак болт-он,абе стари истории,то едно време оригиналните китари,ако някой е внесъл ги гледахме като икони..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ 2+2=0 Благодаря за изчерпателния анализ. Според продавача, китарата е японско производство от '70 или '80те. И той не знаеше твърде много за нея. Според мен годината на производство е там някъде, т.е. преди '84, през прословутата пред съдебна ера, когато са можели да копират всичко.

Аз лично се заинтересувах от инструмента, заради появилата ми се напоследък слабост към вехти/полу-разрушени инструменти. Тази е учудващо добре запазена за годините си. Ще има нужда от нова електроника и някои хардуерни части, но като цяло мисля да и запазя изгледа. Благодаря още веднъж на всички отзовали се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще е добре това да се премести в отделна тема. Ще помоля Модераторите да ме извинят за пропуска ми!

Проверих отвора за потенциометрите и си личи, че тялото е слепено от 2 листа Махагон или Сапел + Кленов топ. Не съм сигурен на 100% дали е клен, но поне прилича на такъв. Не успях да извадя адаптерите за сега, че видиите са ръждясали и не помръдват. Ще се наложи специализирана намеса.

Направих още проучвания и за сега най-близкото, което намерих на моята талпа е Hohner HG series, който изглежда почти идентично с малка разлика във формата на хедстока. Иначе останалото е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Taylor, Martin и Guild. Все акустики с характер ;-)

Аз пък си самоподарих за коледа държач за перца. ..... държач ма Дънлоп ;-)

arx1451379987n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.