Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

След доста обикаляне насам-натам, пробване, разпитване, четене, пак тестване и дори краткотрайно притежание на една китара, поръчана от Thomann и в последствие върната заради недоволство от изработката (тук благодарности на Николай Савов от Dynacord за съдействието), в крайна сметка вкъщи вече има нов инструмент:

 

img%2520037.jpgimg%2520043.jpgimg%2520045.jpg

 

Schecter Blackjack ATX C-1

(снимките не са перфектни, но все още не съм имал възможността да й направя качествена фото сесия на дневна светлина)

 

Огромно благодарско на Станислав Станчев a.k.a. Стъмпи (Telesound) за съдействието, консултациите и търпението, с което се отнесе.

 

Иначе за самата китара мога да кажа, че откакто я имам (вече три дни), с всяко следващо хващане се уверявам все повече, че това е Правилният инструмент - изключително стилен, добре направен и комфортен. Първоначално се бях насочил към EMG-та и комбинацията 81/60 ми хареса много, но Blackout-ите също са зверове. Малко по-специфичният гриф първо ме притесняваше леко, но ръката ми се нагоди много бързо към профила му и вече свиря с лекота. Като допълня към картинката заключващите ключове, абаносовия фингърборд, set-neck конструкцията и разкошния финиш не виждам как скоро някой ще ме отлепи от тази китара.

 

А тази вечер, на красавицата, й предстои тестване в репетиционна обстановка с група - да видим как ще легне в саунда на бандата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сдобих се с един седемструнен шектър Hellraiser C-7. До него виждате един Career Les Paul, ъпгрейднат с адаптери Bill Lawrence L90, който не е нов, но не мисля, че съм се хвалил с него.

0l3pV.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха честито за шектърляците и двата са суперски, но оня 6 струнния направо коля мравки

 

очакват се семпли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на всички!

Момци, усещате ли че ако го даваме в тоя дух в магазина на Стъмпи няма да останат китари? :metalist::greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дано да има повече алъш-вериш в музикалните магазини в БГ, че тогава ще има хем по-голям асортимент, хем по-ниски цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.jpg

 

Огромни благодарности на Митко Налбантов ! :) Снимката е негова.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Моля, моля :P

 

Айде и аз да се похваля....най-после... :D

 

dsc02116s.jpg

 

Малката гадинка звучи зверски даже на стайни нива...нямам търпение да го пробвам на репетиция \m/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Честито! Поздравления за добрия вкус и чудесната покупка!

Аз, като дърт блусаророкаджия ( егати израза :) ) от 3 години се радвам на Tiny Terror-a.Откакто го имам не съм мислил за нищо друго откъм звук.

При цялото ми уважение към всички модерни моделинг-хибрид китарни решения, нищо не може да се сравни с изчистения, пуристки all tube дизайн.

Yves, нямаш ли усещането, че направо си чуваш пръстите върху мембраната на говорителя? ;)

Тотален кеф! Orange Rulzzzzzzzz !

Редактирано от shtur4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, между другото се изчиства перфектно дори с гейн над 50% и силни EMG адаптери...не че е кой знае какво предимство за музиката, която свиря, но е яко да знаеш, че всичко е както трябва :D

 

Щях да имам TT доста отдавна ако не беше прекалено "блусаророкаджийски", но добре че Ориндж помислиха и за метълите :P А FX Loop-а напълно елиминира проблема, че има "само" 3 врътки :)

 

P.S. Трябва да си пуснем тема "Фенклуб на Оранж" :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.