Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

Айде, да се похваля пак, че скоро май няма да имам тази възможност :D ...

С помощтна на Стъмпи индъстриз, известни още като Телесаунд.бг :) се сдобих със следния звЕр:

 

schecter+omen+8+full+pic.JPG

 

Schecter Omen-8 Walnut :hooray:

 

Приятно сглобен, непрефърцунен откъм джиджафки инструмент, на който се свири така както изглежда - доста добре! :)

 

Впечатления:

 

- добър баланс тяло/гриф;

- доста добър състейн;

- отличен фабричен сетъп. Също така, fret buzz няма дори при свалени 7-ма в Ла и 8ма в Ми (което беше изненада, а е още с фабричните 0.10-0.74-ки);

- 26,5 инча мензура - прехода от 25,5 беше почти неосезаем;

- недебел гриф, спрямо Шекита 6таци и 7маци - аз поне свикнах безпроблемно;

- достатъчно, но не свръх "напържени" пасивни адаптери - прилично добре звучащи за ритъм, но изтъняват леко при високите струни, саунда някак "омеква" - не ми пречи никак, не съм шредър, а и лека компресийка оправя това от раз. Между другото вадят и много приятен чист звук. При равни други условия, в микс със 7-мака (в който има DiMarzio Blaze-ове) се допълват доста добре.

- по-тежичка спрямо другите ми китари, даже спрямо баса, впрочем...

- големичка снадка при тялото и грифа, но само достъпа до последните 2 позиции страда от това;

 

Накратко, повече от entry-level 8-струнен инструмент. Занапред, като получи един сет сериозни адаптери, и може би и един push/pull, просто няма да има какво повече да искам. :):thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Супер е....Интересува ме ключовете дали са тип Schecter Locking. Поне на моя хелрайзър са такива и съм много доволен от тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, да се похваля...

 

schecter+omen+8+full+pic.JPG

 

Schecter Omen-8 Walnut

 

...просто няма да има какво повече да искам.

Хайде не се заричай! Нова жена и нова китара докато им се нарадваш и се оглеждаш за следващата...

Честито! И да я опъваш редовно... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, хора! :)

 

@Arcturus666 - не, ключовете са обикновени маслени Шектърски. Никак не-лоши и те. Достатъчно стегнати и прецизни...Аз пренастройвам често, обикновено от стандартен към дроп Ла например, тази убавица даже си я оставих в гореспоменатия "дабъл дроп" на Ла и Ми, не изпускат.

@a_panov - мисля, че 2-та споменати "тунинга" ще са й предостатъчни. :) А за оглеждане....до голяма степен - факт. Само още един тунинг на баса, едни благи пасивни адаптерченца...Имаше и един активен Ибанез 5-так тамън по моя вкус - хем за жица, хем за слап...а и 7-мицата иска малко визуални доработки, и нови позиции, а дали и да не запълня дупката за флойд с нещо Kahler-ско...ае ония джанти 22ки със спинъри дали ще се съберат в арките за гуми на колата :hysterical: ....мммммда.

 

"Поспри сърце! Ти си само карантия!" :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Китарката звучи и изглежда убийствено! Бях в магазина в момента на покупката и успях да и се порадвам. Наистина съотношението цена-качество при Шектерите е на ниво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Една мечта, която вече е реалност ...

 

Никога ... ама никога не съм си представял че една китара може да бъде така направена, че да не искаш да я оставяш ... да мислисш постоянно за това, как пак ще е в ръцете ти , колко добре стои в микса с група, колко е комфортно и лесно да се изразяваш с един музикален инструмент ........ не съм се и подозирал че е възможно да усетя толкова голяма разлика от всички останали китари , които съм имал или пипал преди това .....че съществува такова нещо ....... от душата и сърцето през ръцете та директно към усилвателя ..... а от там натам е ясно обратно в ушите и пак .... и пак ....... нещо като авто генератор.

 

Еми това естествено може да е само една марка китара GIBSON LES PAUL .........................

 

Проблема е там че става част от мен самия ... .....

 

Няколко снимки --> http://mehanov.snimk...662224.26636415

 

модела е les paul traditional ........

 

Не мога без този звук, без тази енергия ...... имам чувството че цял живот съм търсил точно този инструмент ..... заслужава си всяка една стотинка и лев умножени по две ..... най - малко :)

 

Огромна благодарност , към VisiArts и господин Савчев ....... страхотни професионалисти ....... 7 дни пишеше в сайта и точно 7 дни след покупката китарата пристигна в къщи.

През цялото време следях пратката онлайн. И още нещо ... държа да отбележа че китарата е поръчана онлайн и не съм я виждал .... доверих се на VisiArts и на немския доставчик , с който работят. Страхотно си свършиха работата, пък и качеството на тези китари е безкомпромисно, като изключим нуждата от сетъп на интонация и action.

 

Аз съм клиент на почти всички големи магазини в София и искам да ви призная че отношението във всички е на много високо ниво навсякъде ...... няма лоши магазини ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е сериозен инструмент и е чудесно, че ти е паснал толкова добре. Дано скоро му чуем гласа в нещо авторско, м? :)

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блгодаря ти :)

Ами скоро .... в събота във Фенса, в неделя в Rock It ... пък и се надявам и ние като вас, визирам страхотната банда , с която свириш да позапишем това онова :)

Поздрави!

Росен

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят избор на начинаещ .dk2t10.jpg

С благодарности към продавача Ванката/iwansky и моя ментор-консултант и колега TONY.

...а забравих да си поискам от Ванката покана за премиерата на предстоящия албум. Моля имай ме предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Роска, честита нова китара :)

Радвам се, че си открил това което търсиш!

 

Между другото, пробва ли да изсвириш с нея някоя тресня ала сепултура или дет :) Като доброто старо време в радиото хехе.

...ейййй, кво яко си ни беше там на нас двамата... Къв айляк му удряхме само...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роска, честито!

Този голдтоп и аз го харесвам( и бих си пожелал), поне засега Ibanez & RBM остава моят избор.

 

Ванката ще даде покани - обещал е, пък и ще чакаме да се похвали, за нещо много хубаво.

Джаксъна е готин. Това ще да е доброто ми дело за отминаващата седмица. :yes:

 

 

:yahoo: нещо, което ме рада поне толкова, колкото Роската се радва на голдтоп-а.

 

 

UP THE IRONS

 

 

PerrisIronMaidenSkull.jpg

 

 

AND MAY THE FORCE BE WITH ME

 

 

Пък как ми тича на Айбаниз Реб Бич-а...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една мечта, която вече е реалност ...

 

Никога ... ама никога не съм си представял че една китара може да бъде така направена, че да не искаш да я оставяш ... да мислисш постоянно за това, как пак ще е в ръцете ти , колко добре стои в микса с група, колко е комфортно и лесно да се изразяваш с един музикален инструмент ........ не съм се и подозирал че е възможно да усетя толкова голяма разлика от всички останали китари , които съм имал или пипал преди това .....че съществува такова нещо ....... от душата и сърцето през ръцете та директно към усилвателя ..... а от там натам е ясно обратно в ушите и пак .... и пак ....... нещо като авто генератор.

 

Еми това естествено може да е само една марка китара GIBSON LES PAUL .........................

 

Проблема е там че става част от мен самия ... .....

 

Няколко снимки --> http://mehanov.snimk...662224.26636415

 

модела е les paul traditional ........

 

Не мога без този звук, без тази енергия ...... имам чувството че цял живот съм търсил точно този инструмент ..... заслужава си всяка една стотинка и лев умножени по две ..... най - малко :)

 

Огромна благодарност , към VisiArts и господин Савчев ....... страхотни професионалисти ....... 7 дни пишеше в сайта и точно 7 дни след покупката китарата пристигна в къщи.

През цялото време следях пратката онлайн. И още нещо ... държа да отбележа че китарата е поръчана онлайн и не съм я виждал .... доверих се на VisiArts и на немския доставчик , с който работят. Страхотно си свършиха работата, пък и качеството на тези китари е безкомпромисно, като изключим нуждата от сетъп на интонация и action.

 

Аз съм клиент на почти всички големи магазини в София и искам да ви призная че отношението във всички е на много високо ниво навсякъде ...... няма лоши магазини ....

А добре дошъл в клуба,точно тоя модел е от полу-плътните,тоест като мойта шпакла от 90-те,абе звучи,излишно е да се казва ,че можеш по цяла нощ да свириш без да ти писне и после пак..,довежда до скандали с жената :lol::cheers2:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.