Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Честито за поредното Гиби!

 

Само да не караш другите китарки от колекцията да ревнуват че с такъв инструмент спокойно можеш да ги позабравиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съвсем скромно и по-скоро от практична гледна точка да се включа. Понеже дойде време за смяна на струни, реших да взема и едни разкрасителни мехлеми за китарата, да проверим на практика дали е само маркетингов трик или и работа вършат. :hysterical:

 

dunlop_kit.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вършат идеална работа за запълване на времето :)

Честито за всички нови придобивки! Напоследък все по-сериозни стават :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Няма пропуск. Комплекта е пълен. На онова на което пише 01 е нещо като разредител за наслоена мръсотия по фретборда. А след него се слага 02, което е някакво масло на Dunlop специално за фретборд на китара (за палисандров или абаносови фретборди само, понеже умишлено е упоменато, да не се използва на кленови такива), което подхранва и консервира вече почистеният преди това от мръсотии с 01 фретборд. Отне ми около 2-3 часа цялото почистване на китарата в съответната поредица с всички мазила, но резултата е феноменален за мен. Такива благи аромати се носят от нея, блести по-хубаво отколкото като я купих от магазина, фретборда супер тъмен, прагчетата блестят (в комплекта има някаква малка кърпичка от материя като смес между памучен парцал и най-финна водна шкура за полиране на прагчетата без опасност от каквито и да е щети на тях) а ръчичката ми така се пързаля по-грифа ... голяма наслада. Ставам твърд фен на употребата на тези мехлеми. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, че има ефект от тези продукти на Дънлоп, особено 1 & 2. Тях ги продават и само 2те в комплект с това гумирано парцалче за прагчетата и памучно такова за подсушаване. (Guitar Fingerboard Kit се казва). Използват се доста икономично и стигат за доста време. Купих си от РФ преди време и още си ги ползвам при всяка смяна на струни :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vester VSS577 Custom Shop 1989

 

Една прекрасна акустична китара с невероятен звук, която гоня от над половин година.

Произведена е през 1989г., когато дървото беше истинско и китарите не се правиха

с компютри, а на ръка :D

Поствам основно, за да привлека вниманието ви към алтернативата "VESTER" :

една неизвестна и недооценена, но много качествена марка с къс и драматичен живот.

За всички на които им се чете:

 

Цък !

 

Цък 2

Цък 3

Цък 4

Последен Цък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа доста добри копия на Fender бяха Vester в началото на 90-те. Аз лично притежавам едно копие на Jazz Bass (Vester Stage Series), което звучи като пиано! :offtopic-001: Минуса му е, че е доста тежичък бас (като пиано хахахаха).

 

o634307749039062500.jpg

 

Извинявам се за гадната снимка... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Мечо да се похвали :surprise:

 

Ovation CC48-PD

http://www.musicpower.com/mmMUSICPOWER/Ima...CF-CC48PD-f.jpg

 

Много фокусиран, чудесно балансиран звук (според моите уши). Акустично не е много силна като ниво на звука и звучи леко дарк (което на мен лично ми допада), но пък с корекциите от пре-ампа може да се извадят доста различни бленди. Много удобна за свирене и изключително красива. Изработката е чудесна.

С две думи: чудесна китарка. Взех я от xxxx, от чието отношение и обслужване съм много доволен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Честито за придобивката :surprise: Аз скоро също ще вземам подобна, не за мен, за приятел. Но и на мен ми направи впечатление в РФ - да не би да са си сменили началството нещо...? Няма и помен от онова гнусно надменно просташко отношение... евала, дано продължи добрата тенденция :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! Нямам информация за началството им :godbless: Седях им два дни на главата. Пробвах усилватели, китари... бяха супер учтиви!

Това е правилното отношение. Спирам дотук с хвалбите... да не ги урочасам :godbless:

Редактирано от Mecho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.