Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мерси! :girl_cray2: Имам и едно ново BOSS процесорче, ама щях да отнеса майтапи ако бях включил в снимката :rocker:

 

Иначе нещата са:

Mesa Boogie .50 Caliber Plus + metalhammer mod :girl_cray2:

Fender American Vintage '62 Re-issue strat

Framus FR212 cab - в момента само с един говорител Eminence Legend V12, който обаче свири много по-гот от чифта китайски Celestion Vintage 30, с които го бях взел.

 

Месата звукна убийствено на чистия канал след като Дими ( :girl_cray2: ) ми добави тример за настройка на bias-а и. Заводски беше абсурдно студен, сега е друго нещо. С драйв канала няма да се разберем, ама за това си има педали :)

Стратчето пък го взех от един английски студиен музикант, много яка и добре разсвирена китара. Много се кефя, че си го намерих, а бях напът да взема един Standard.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! :greenangel: Имам и едно ново BOSS процесорче, ама щях да отнеса майтапи ако бях включил в снимката :greenangel:

 

Иначе нещата са:

Mesa Boogie .50 Caliber Plus + metalhammer mod ;)

Fender American Vintage '62 Re-issue strat

Framus FR212 cab - в момента само с един говорител Eminence Legend V12, който обаче свири много по-гот от чифта китайски Celestion Vintage 30, с които го бях взел.

 

Месата звукна убийствено на чистия канал след като Дими ( :) ) ми добави тример за настройка на bias-а и. Заводски беше абсурдно студен, сега е друго нещо. С драйв канала няма да се разберем, ама за това си има педали :hysterical:

Стратчето пък го взех от един английски студиен музикант, много яка и добре разсвирена китара. Много се кефя, че си го намерих, а бях напът да взема един Standard.

 

 

Честито, имам същия амп и съм много, много доволен и от чистия, а и от драйв канала. МояТ биас е добре настроен. Но наистина това е амп, който иска много човъркане, за да изкара добър саунд (в това отношение много прлича на Марк 4). Освен това, за добър драйв, ампа определено иска ниво на мастера поне на 5, което значи, че да се използва в домашни условия, му трябва атенюатор. Нивото на мастъра изключително много се отразява на саунда при тези модели и е изключено да се изкара добър звук на намален мастър

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, имам същия амп и съм много, много доволен и от чистия, а и от драйв канала. МояТ биас е добре настроен. Но наистина това е амп, който иска много човъркане, за да изкара добър саунд (в това отношение много прлича на Марк 4). Освен това, за добър драйв, ампа определено иска ниво на мастера поне на 5, което значи, че да се използва в домашни условия, му трябва атенюатор. Нивото на мастъра изключително много се отразява на саунда при тези модели и е изключено да се изкара добър звук на намален мастър

 

Ами драйв каналът в никакъв случай не е лош - напротив, едва ли има друга марка, която да постига техния компресиран и така стегнат звук, просто за моите цели не е много използваем. Аз също го ползвам с атенюейтър (вкъщи, в репетиционната без :nono: ) и бързо установих, че си иска яко напъване на крайните лампи за да пусне сока :) Реално има един канал от clean до лек crunch и директно lead канал - яко 80es Bay Area трашец, липсва този рокаджийски "in between" звук.

Но имай предвид, че сигурно амповете ни звучат различно, защото моят е Caliber Plus , който е с 2x6L6 лампи. Твоят си е с 4хEL84 предполагам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не и моята Меса е плюс версията с 6Л6, но в преампа използвам 3 high grade лампи и 2 Jan Philips Nos, това променя звука като цяло много сериозно и осезаемо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ENGL Slow Hand Motion - Limited Edition ... :rolleyes:

 

englslowhand.jpg

 

Нещо изключително ценно и почти невъзможно за намиране! Мисля, че са произведени само 100 за целия свят (по това, което намерих в нета, а то е изключително оскъдно). Кабинета е от 14-слоен siberian-birch (Celestion Vintage30 loaded) и тежи колкото ... колата ми :)

 

Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Аве, ман ... ти ... ходил ли си скоро на доктор?! :rolleyes: А аз се чудех кой причинявал земетресенията ... :)

 

Жив и здрав, братле, с кеф да пържиш мозъци с него! ;)

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender T-bucket 400 CE

Беше любов от пръв поглед откакто я докараха в райзинга, но сега си я купих. Страхотна китара на вид, на звук и удобство, тяло от flame клен, обков от слонова кост, електроника Fishman...малко китари под 1000 лева съм чувал да звучат по-добре.

 

0968055021.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.