Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ОК, ясно, че е с лагери, че няма фрикция, тва няма общо, въпросът е как се определя, кое по-стабилно от 2 да кажем на практика стабилни неща, не се заяждам питам просто, но не е от значение наистина, честито пак!

 

 

Идеята е че с тези лагери няма триене аз така го разбирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ако имаше лагер без триене, щяха да направят перпетум мобиле.Съмнявам се, че първо в китара щяха да го турнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е че начина на захващане е различен, при стандартните има пряк контакт повече триене, ако мога така да се изразя м/у тремолото и болтовите и неможе да се връща толкова прерцизно всеки път.

 

Мисля че много задълбаваме вече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се похваля.След дълго умуване и доста проби днес си купих http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=90227 Красавецът и Звяра.Малко ми надхвърлиха определената сума но мисля че си заслужава :):punk_guitar::punk_guitar::punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не точно покупка, но току що си скалопнах грифа. Само ще кажа, че усещането може да се сравни с това да си свирил досега на зуумче и да минеш на висок клас лампов амп. Процедурата е много лесна и бърза - за 5-6 часа изстъргах 12-22 прагче :punk_guitar: И надолу ми се иска, но ми трябва малко по различен 'нструмент. Който не го е страх от мечки, да действа смело :punk_guitar: Определено си заслужава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ми е било интересно какво точно се променя като не си допираш пръстите до грифа, спрямо начина на свирене?

 

@ BabyThomas следващия път ще си вдигна веждата ..... като малък много тренирах да го правя като Скалата :punk_guitar:

 

Честито на всички за страхотните китарки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-осезаемия ефект е бендовете - става супер леко и мазно, защото пръстите ти не трият по грифа - има известна доза свикване в началото - първия път като свирих на такъв праг, всеки бенд ми отиваше 1-2 полутона нагоре при същото усилие ;)

Имаш много изразено вибрато (или както се казваше онази техника главно при акустичните китари, където натискаш струната надолу и си мърдаш пръста напред-назад по прагчето).

В началото е малко терсене ако си начинаещ и не можеш да нацелиш точно струните, щото няма дъскЪ, която да те спре и пръста ти директно се закопава между струните :)

Ся последното не знам докъде си го въобразявам, защото над 2 месеца не бях свирил на китарата, но имам чувството, че след манипулацията звучи по-брилянтно/изчистено, но т.к. освен скалопването направих още сума неща по нея, надали е точно заради него :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :wub: но моя в момента е оборудван с http://www.mitrosmusic.com/proizvod/6102-D...3-DP117AW/Мисля малко да посвиря с тях а после да си върна оригиналните :)

Редактирано от gog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сефтосам и аз темата,преди няколко дни взех ето този амп http://www.youtube.com/watch?v=tdr9nYcuuts,записах набързо и малко семпли http://forum.muzikant.org/index.php?showto...mp;#entry603388 .В записите хич не ме бива :) ,на живо звучи по-добре :greenangel: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

09112010148.jpg

 

Ново ампче за новия сезон :D, прясно от кашона , като саунд не останах особено очарован, но пък изглежда супер.

Сори за лошата снимка, имах само телефон под ръка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.