Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

Благодаря. моите предположения бяха за 60-те, но се доверявам на съвремениците.

иначе имах леки колебания дали да не я реставрирам в оригинален вид, но ми се видя твърде безсмислено да имам китара, която няма да ползвам:)

след упгрейда, това е един добър инструмент, има тон, характер и даже състейн. накратко: много съм доволен от резултата, тук е момента да благодаря на Е. Лалев, който свърши фактическата работа, аз само избрах концепцията и материалите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^

Наистина е от 60-те, но през 70-та за пръв път можа да ми попадне в ръцете (преди това бяхме малки и ги гледахме с влажни очи на витрините : )

 

Пикгардовете бяха задължително от 'седефения' целулоид ('perloid', моден днес в ретро-моделите). Адаптерите имаха индивидуални ключета и потенциометри като на стар транзистор (оста в равнината на китарата, копчето е диск, който се показва като дъгичка през процеп исе управлява с линейно движение подобно на плъзгач - предполагам се сещате за какво говоря). Някои модели имаха пред-нагласени 'тембри' (комбинации от адаптери и EQ-кондензатори), които се превключваха с 3-4 клавиша подобни на тези за вълните в старите радиоапарати (явно се използваха налични такива бутони от радио-индустрията). 2 адаптера бяха рядкост, преобладаваха 3, често се срещаха и 4 (разположени където позволява мястото, а не по някаква логика или наука). Самите адаптери имаха никелирани кутийки (уж екрани, но имаха страшен брум) и наподобяваха (външно само) PAF-конструкцията. Повечето модели (включително този) имаха DIN-куплунг както всички домашни грамофони и магнетофони от епохата. (И тук се използваше налична елементна база от битовата промишленост). Някои по-стари модели (няма да повярвате!) имаха две единични букси, разположени на 20мм като 220-волта контакт (кабелът трябваше да завършва с 2 банан-щекера, но аз имах такава бас-китара, също Орфей - и си бях сложил най-обикновен щепсел от ютия : )

 

Както казах, копчета като намерените се появиха доста по-късно, допълнителната плочка около изхода е сложена вероятно за да се сложи жак вместо (по-плиткия и с по-голям диаметър) куплунг.

- - -

 

И с всичките тези работи свирехме, та ни пукаха ушите (понякога буквално), включени в каквото попадне. Пред пълни зали от съученици. И пред строгите погледи на всякакви 'другари', понякога и на милиционери. И никой не плачеше, че в България нямало публика или нямало музикален бизнес.

 

Нямаше и чалга... Но де не отиваме там. Радвайте се на хубавите си китари, свирете повечко на тях да радвате и други.

 

:cheers2:

Редактирано от Бицев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Visit My Website

 

За фукнята да си го кажа, пристигна това говедо(естествено карантията не отговаря на картинката, но това в една друга тема).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго време не бях писал в тая тема...

 

Ibanez RGA42-BK + SD Blackouts

 

30699_122514764430416_100000156786796_325258_7622078_n.jpg

 

PEAVEY Q1311

 

238485.jpg

 

1 x Elixir 12152 Nanoweb Heavy

2 x Ernie Ball 2626

 

Korg GA-1

Millenium GS-2000 guitar stand

Cordial CTI 6 PR-SW

Cordial CCI 3 PP

SOVTEK 12AX7 EH valve

Dunlop 6554 fretboard No.65 ultimate lemon oil

 

 

...MUTHAFUCKA!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се разпиша и тук с новата ми скромна китарка (нова нова на една година вече, ама още не мога да и се нарадвам, а и не си купувам китари всеки ден):

 

ART100WH.jpg

 

Ibanez ART100 (пасивна) Супердобра китарка, не съм очаквал толкова :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

12195859325711468681881.jpeg

 

Jackson Sustainiac made in Japan

 

Състейниак-а има 3 режима на хармоници и звучи страхотно! Ще направя демо тези дни. Доколкото разбрах в нета - Стив Вай ще оборудва метлите си със Състеиниак за сметка на досега ползваните от него Фернандез Състейнър.

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Майчицееее! Това изглежда като гола красавица - СУПЕР ! Давай със семплите! С нетърпение искам да чуя как звучи тоя дзверилник!

 

Честита да ти е, стращна придобивка :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
И аз да се похваля.

Гордея се ,че притежавам тази китара.

Благодаря на предишния й собственик. :greenangel:

p1020901.jpg

 

Да ти е честита, и аз много я харесвах :hysterical:

 

Ето и го и гласеца и

, да пуснеш скоро и твоя версия Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.