Jump to content
Българският форум за музиканти

ФУКНЯ - само за музикални инструменти!


musicman

Recommended Posts

  • Отговори 7.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

fendersin.jpg

 

Днес, минавайки през един магазин, инвестирах последните два ,по сериозни хонорара

 

 

dwafendera.jpg

Със титуляра ми, да си правят компания

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви :thumbs_up:

 

Цветът е някакъв син металик, иначе китарата е от по новите модели, в частност 1999та.

 

След като посвирих малко повече, за да добия някакви впечатления, и при директно сравнение с другата (бялата), установих , че макар и новите да са добри инструменти, старите Фендери звучат по добре ( разбира се, разликата не е огромно, но е доволно чуваема ).

При това им размених платките с адаптерите просто от любопитсво, за да открия, че адаптерите в конкретня случай са идентични и разликите между двете си остават чуваеми и явно се дължат на качеството на дървения матерал.

 

Старата (84та) има повече дефиниция и закръглен тон на тънките струни, като тенденцията се запазва с двата различни сета адаптери. Предполагам, че разликата до голяма степен се дължи на равномерното изсъхване на материала.

 

Имах интересен случай със по стария Фендер наскоро, наложи ми се леко да припиля праговете отстрани, защото бяха малко щтръкнали в следствие на незабележимо свиване на материала и леко драскаха. Също така през годините (аз я имам от 9 години) наблюдавам постепенно облагородяване и избистряне на саунда, предполагам, че е свързано с постепенното улягане на материала .От това съдя, че по новите инструменти, някой ден също ще започнат да улягат. Предполагам ( без въобще да съм сигурен), че като цяло старите качествени инструменти, като цяло звучат по добре от новите такива именно о тези причини. Просто май нищо не може да се мери с бавното, естествено изсъхване на дървото в подходяща, равномерна , стайна температура

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Честито! :thumbs_up: Любимите ми стратове... Цвета е Lake Placid Blue.

Сигурен ли си че бялата е 84? Обикновено китарите от 84 до 87 са с едни цифри (и букви) в началото на номера, а именно Е4 :D

Най сигурно е да свалиш грифа, на него пише. Ако разбирасе ти се занимава. :)))

Обаче цвета и на двете ми е любим за страт!

Да си ги скъсваш от свирене с кеф!

 

П.П. Старите инструменти според мен започват да звучат по-добре, понеже частите "свикват" едни с други. Тоест започват да резонират по-добре заедно на някои честоти.

Много фирми обработват честотно матерала, за да резонира по-добре в последствие.

 

Не е тук мястото за да ви разкажа за един експеримент, който правихме с мой приятел, но може да отворим тема по въпроса. :)

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси :D

Да, точно на грифа пише 84, иначе и аз бях озадачен едно време, защо 4 години поред са с едни исъщи номера. И досега не ми е ясно всъщност :)

 

Иначе, теми по въпроса, засягащи детайли в качеството на сунда, винаги са ме интересували. Сподели, на мен специано, ще ми бъде интересно, и аз съм се базикал доста

 

п.п. @ Калмар

 

Да не си помислиш сега , че харесвам Фендери, недай боже Гибсъни, те са си грозни и тн :thumbs_up:

 

сори за офтопика

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Хахаха, и за миг не съм си помислил! Знам че си ги купил нарочно, само и само някой фен като мен, да не може да ги докопа! :thumbs_up:))

Иначе днес или утре ще подготвя една темичка по въпроса. :D

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макар че мина почти година, точно тук ми хрумна и аз да се похваля с това :greenangel:

761322908.JPG

 

Доста новичък де - 2002г., но ми харесва. Аз стар екземпляр не съм пипал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.