Jump to content
Българският форум за музиканти

Бръмбъзък (aka Jew's Harp, "trump") в София?


Recommended Posts

Абе някой да знае дали и откъде може да си купя бръмбъзък в София?

 

Щото иначе ще си купя от Zoltan Szilagyi's Jew's Harps... ама не ми се дават пари за банкови трансфери и поща...

 

Айде кажете ако някой знае плз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв търсиш точно???

Ако те устройват тези металните (най-елементарните) виж при Капъша (зад бившия магазин Явор). Аз моя си го купих от там :godbless: (м-у 5 и 10 лв струва)

Ако искаш някакъв спешъл, като на Стунджи примерно, не мога да ти помогна. И аз много искам да се сдобия с такъв ама не знам откъде :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОФФФ НЕ мога да се свържа с тебе boogerman и тва е.

 

!!!Някой да ми каже къде е точно "капъша" и къде трябва да ида плз...!!!

 

Някой друг да има някакви други идеи???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.

 

Защо не може да се редактират съобщения по средата на форума?? Или може ама нещо не виждам бутончето???

 

За vovcho:

 

Виж страницата на Zsilagyi, която пуснах.

 

Това са едни такива метални работи, които (в повечето случаи) с ги допираш до зъбите и дрънкаш на металната пластина по средата с пръст и се получава някъв резонанс там (не знам технически как става), но резултата е звук, който можеш да чуеш на страницата, която ти посочих...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

използват го много народи - от унгарци до ескимоси, но мен единствено ме влече приложението му в нашия фолклор. Изключителен инструмент... За съжаление е тих и ако не е озвучен се губи... Именно за това постепенно излиза от употреба при нас, но благодарение на някои хора (като Стунджи например) се популяризира отново :) Пък и той прави доста интересни работи с него :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Има го обяснено някъде, но накратко: излизаш от подлеза на Сердика в посока Халите и веднага щом излезеш, завиваш наляво. Вървиш по тясна уличка докато видиш надпис "Трапезица 6"(гледаш витрините на магазините от дясната си страна; надписът е горе). Съответно влизаш и ще намериш търсеното.

 

Успех!

Редактирано от Steve_Vai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
ОФФФ НЕ мога да се свържа с тебе boogerman и тва е.

 

!!!Някой да ми каже къде е точно "капъша" и къде трябва да ида плз...!!!

 

Някой друг да има някакви други идеи???

И аз доскоро се чудех какво ли ще е това бръмбъзък - оказа се, че се казвало канадска секира или нещо такова. Има ги, били няколко вида, само че има от евтините - по 5-10 лв, по-скъпи могат да се поръчват, но доста се чака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Абе някой да знае дали и откъде може да си купя бръмбъзък в София?

 

Щото иначе ще си купя от Zoltan Szilagyi's Jew's Harps... ама не ми се дават пари за банкови трансфери и поща...

 

Айде кажете ако някой знае плз.

Е ти можеш и сам да си направиш - защо е нужно да си купуваш?

Пък и устройството му е доста елементарно на бръмбазлъка.

 

Ако няма по музикалните магазини/където съм виждал ,че има/

питай някой от тези, дето се занимаваха със...Как се казваше - "занаятчийство" -които правят звънци, хлопки, чанове и такива неща.

 

Аз за поръчване от чужбина една насока - освен от Zoltan Szilagyi's Jew's Harps можеш да намериш и в сайта на всяка компания, която продава перкусионни инструменти.

 

За какво по-точно ти трябва?Или просто да имаш?

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста стара тема - вече съм в щатите... По принцип да имам само - да.

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста стара тема - вече съм в щатите... По принцип да имам само - да.

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Хе-хе - ама че си пианист - с бръмбазък в ръка, тоест - в уста :singer:

 

 

Познавам доста луди пианисти, дето покрай пианото харесват да използват и други такива джунджурийки, че слагат и разни винтчета, клечки и хартийки по струните на пианото като свирят. J.Cage примерно, но това е друга тема.

 

 

Със здраве! :stop:

 

модерирано от Snowwhite - моля - пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРЕДИ НЯКОЛКО МЕСЕЦА СИ КУПИХ ЕДИН МЕТАЛЕН ОТ ДАНИЯ.

СЧУПИХ СЕ ДВА ДЕНА ЛИГИТЕ МИ ПОТЕКОХА. :P

ИНТЕРЕСЕН ИНСТРУМЕНТ СЛАГА СЕ МЕЖДУ ЗЪБИТЕ И ЗВУЦИТЕ ИЗЛИЗАТ ОТ ВИБРАЦИИТЕ НА ПЛАСТИНКАТА.КАТО СЕ ПРОМЕНЯ ОТВОРА НА УСТАТА И ПОЛОЖЕНИЕТО НА НЕПЦЕТО РЕЗОНИРА ПО РАЗЛИЧЕН НАЧИН. :D

АИДЕ БРАМБАЗЪКАЙТЕ

ОПИСАНИЕТО МУ НАМЕРИХ В КНИГАТА ЗА МУЗИКАЛНИТЕ ИНСТРУМЕНТИ ИЗДАДЕНА ОТ АБРАШЕВ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.