Jump to content
Българският форум за музиканти

Пулт Behringer XENYX X1204USB


voiceman

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Търся си пулт за качествен запис.

Behringer XENYX X1204USB се вписва в изискванията ми, но въпросите ми са:

Някой ползвал ли го е за звукозапис през USB и ако ДА нека сподели впечатления за него?

В него ще се включва динамичен микрофон Shure SM58, синтезатор Yamaha(чрез audio канал) и може би някой player.

Ефектите ми трябват заради ехото на микрофона. Искам го с USB т.к. съм с Лаптоп.

 

За бъдеще предвиждам и включването на още инструменти, но това е за в бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....''Behringer XENYX X1204USB....За качествен запис се съмнявам/преди всичко няма да липсва шум като за качествен запис/

 

по-скоро добър ''ДА'' 

 

Имам  на ''Alesis Multimix8USB ''Тук нещата са по-добри,

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, а имаш ли личен опит с: Behringer XENYX X1204USB за съпоставка или само знаеш какви са записите с: Alesis Multimix8USB? Ако е като препоръка благодаря, като гледам и цените им са почти сходни: http://www.musicworld.bg/en/m_1410000/i_20800/Alesis_MULTIMIX_8_FX_USB.html и http://www.musicworld.bg/bg/c_2778/i_27868/BEHRINGER_XENYX_X1204_USB.html . :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефектите на берингера са доста шумни, поне от това, което съм чул. Пробвай го в магазина, на изхода за слушалки се чува шума достатъчно ясно, когато отвориш FX AUX-a. За алесиса не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За въпросния миксер/Behringer XENYX X1204USB/ нямам личен опит,но от другите стандартни миксери на Behringer съм ползвал на живо както и на Алесис;Извода категорично е в полза на Алесиса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От м.декември използвам по-големия миксер XENYX1622USB и смея да твърдя, че звука му като цяло, е на светлинни години от предните серии на Беринджър /всички са минали през ръцете ми/.Но най-добре да отидеш в "Динакорд" и на място да изпробваш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Благодаря ти за отговора отностно Бехрингера!-Behringer Мисля да се възползвам и от съвета да ги пробвам на място. За жалост този който ми предлагаш надвишава сумата която мога да отделя на този етап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Само с проверка на място в магазина на "Динакорд" можеш да провериш дали ще ти свърши работа този пулт.

Все пак ти ще работиш с него.

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И с какво го премерихте този шум на Беритата, търсихте ли друга причина за появяване на шума? Миксера ще ти свърши добра работа, според мен. Щом бюджета ти предполага купуването на такъв пулт, няма да останеш разочарован. Въпросният пулт не вкарва никакъв шум до -90дБ, което не е фатално за записите, който предполагам ще правиш. Задпултово устройство е много по-страшен фактор отколкото hiss на -96дБ, примерно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам два такива миксера, и в момента използвам един от тях за домашните си записи, които осъществявам с прилежащия УСБ Интерфейс (имам и Presonus, но не ми се занимава да го включвам, а и за моите цели/домашни записи, не чувам никаква разлика от този на Берито). Пулта е напълно задоволителен като качество, за домашни и малки демо записи и по мои наблюдения- надежден.

 

п.п. Ефекта му е приятен( според мен), не съм имал никакви проблеми от към шум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ти препоръчвам Мultimix usb сериите на Алесис. :thumbs_up: Имам опит с тях и качеството им е повече от задоволително. Берита по усб не съм ползвал и не мога да коментирам. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Имам два такива миксера, и в момента използвам един от тях за домашните си записи, които осъществявам с прилежащия УСБ Интерфейс (имам и Presonus, но не ми се занимава да го включвам, а и за моите цели/домашни записи, не чувам никаква разлика от този на Берито). Пулта е напълно задоволителен като качество, за домашни и малки демо записи и по мои наблюдения- надежден.

 

п.п. Ефекта му е приятен( според мен), не съм имал никакви проблеми от към шум

От колко време използваш миксерите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.