Jump to content
Българският форум за музиканти

Български самоучител за китара!


Recommended Posts

Един мой приятел се нагърби с тежката задача да сканира и направи на .ПДФ всички книги от серията "Аз рокясах" на Юли Марков. Както аз, така и много други БГ фенове на китарата са започнали с това прекрасно помагало. Тъй като аз съм известен като услужлив и несвидлив юзър реших да ги предоставя на всички за даунлоуд и ползване. Книгите са предимно за начинаещи, но във всеки случай са интересни и доста добре написани. Аз лично ги харесвам и си ги пазя и до днес. Успех! ;)

 

П.П.1. Засега имаме смъкната аудио касетата само на едната книга, но ще видя какво може да се направи и за останалите, защото май ми загубиха няколко... ;)

 

П.П.2. Липсва книгата "Рок бас", която бе по-скъпа, а и не мислех, че ще ми дотрява. В крайна сметка не си я купих, за което съжалявам. Ако някой я има и има желание да я предостави ще съм радостен да я получа. Благодаря! ;)

 

 

---

Едит: Тъй като получих официално разрешение от Юли Марков за безплатното разпространение на поредицата му, добавям линк към САЙТА си, откъдето можете свободно да свалите каквото си харесате от тези чудесни самоучители на български език!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защитена от закона. Всички права запазени.

Копирането на книгата и касетата, с каквито и

да е средства се преследва от закона!!!

 

:killyou:

 

базик де. просто досега четох темата за авторските

права и се вдъхнових ;)

добра инициатива ;)

бая играчка ще да е било ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво защитена, но аз съм си ги КУПИЛ! Всичките до една! Както и един пълен 7 сантиметров класьор с ноти от Юли Марков. Които бяха чисто и просто преснимани западни книги, школи, уроци и т.н. И всички с печат "Юбиса-Бизнес", както и домашния му номер, за да си рекламира нелегелната търговия. Защото не вярвам да е закупил от авторите правата за безкрайното им ксерокопиране. А да не говорим за непоносимите цени на лист А4 от дадена песен. И аз като беден студен съм се лишавал от ядене, за да имам пари за тези ноти и книги. Щот съм фен! Така че не се чувствам виновен по никакъв начин! И освен това: покажи ми откъде могат да се закупят В МОМЕНТА книгите. От никъде. Направо трябва да ми плаща, че му рекламирам нещата тоя бате Юли! ;)

 

Аре, пийс. Теглете! :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече , свършил си много хубава работа..и то не защото при огроооомното изобилие от ноти в момента във фрийтата някои ще седне да чете на Юли школите( не че са лоши - просто вече можеш да си свалиш хиляди от супер имена неща..) а просто защото ми напомнят за началото на 90те, където просто информация нямаше и се предаваха едни апокрифни школи и ксерокси от Гитар плеар....и тогава пиратлъка на Юли си имаше своето място..апропо аз си пазя една жълтичка доволно пиратска школа на Трой Стетина издадена от Фактор, който тогава май не се казваха така..така че починът явно е повсеместен..което аз одобрявам не защото не е важно да имаш оригинали а защото ако не беше така оше щяхме да зубрим свитъка с пиеси от сорта на "джаз за класическа китара )...
аз съм малко пристрастен зашото бях негов ученик три години..яко класика, рок,блус и от един момент нататък и джаз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата: Какво стана с Юли Марков... свири ли, има ли албуми... група ?

Не, Юли е в Канада вече 8-9 години...и доколкото знам не се занимава с музика..което е поредния неокуражаващ случай на музиканти които по една или друга причина оставят музиката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не тръгва да се трегли и дава There are too many people accessing the Web site at this time, защото има повече от 10 човека накачулени на сървъра или някой от теглещите използва ДЛ менаджер с много сорса едновременно. А аз не съм някоя супер голяма компания, че да имам нечовешки як сървър - това си е моето РС. Пък и ползвам IIS и не мога да го настроя за повече конекшъни или да не позволява за едно ИП повече от един. Моля имайте търпение и ще ги свалите.
МОЛБА - ако някой ползва ДЛ менаджер с много сорсове нека го ограничи на 1, за да могат да теглят и други фенове. Благодаря!

@ One_Voice - Дръпни си това: Foxit Reader. Страхотен заместител на супер тежкия и ненужен бъг на Адоби!!!

@ PlamenM - Книгите са ценни, защото има начинаещи фенове, които дори да знаят доста добре английски не са твърде в час с интернет и музикалния софтуер. Така че при всяко положение аз съм ЗА ползването на тази литература!
А с Юли Марков съм се срещал няколко пъти и ми направи впечатление да е много готин пич, а за музикалните му качества мисля, че няма спор. Жалко, ако наистина е спрял да се занимава с музика. Ако не да живее от това, поне за кеф да си свири...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето един амиго се беше запалил с бате Юли:D,това преди...6-7 години става нали... от тогава ня бях чувал за тези неща.

Дръпнах си вече 3 ПДФ-а остават два... явно сме много маймуни на клона и затова се ебава,но са много полезни неща.За нчинаещи е просто фърси!!и е на Български.

Тоя твоя колеа трябва да му се стисне ръката за свършената работа,аи на тебе за възможноста да се свали и от други...

по късно днес ще се опитам да ги кача някъде за да могат да се свалят свободно от феновете и жадните за знания...

 

;);):D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

...по късно днес ще се опитам да ги кача някъде за да могат да се свалят свободно от  феновете и жадните за знания...


Много добра идея! Няма да е зле да има "бекъп" трасе... wink.gif

_-BlackDragon-_, по-добре ги качи и при теб, когато имаш възможност. biggrin.gif

П.П. Robert е ника на моя човек, но не влиза във Форума. Ако има желаещи мога да дам номер на банкова сметка за donations... :green:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово, качих школата това беше един кофти линк

Ако някой има някакви проблеми с дърпането, да ми пише, ще се помъча да ги отстраня.

 

 

 

п.п. още не съм смъкнал мп3-ката, но когато се смъкне и тя, ще я кача и нея :D

Редактирано от musicman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.