Jump to content
Българският форум за музиканти

Удобство ли са дългите пръсти?


Putniq Bega4

Recommended Posts

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ами като се самислиш са в полза (за който и да е струнен инструмент).аз съм пианист и знам че е удобно да свириш с далгите прасти:rolleyes:имаш по-голяма възможност да хващаш акорди или каквото и да е било.за китарата мислиа че нещата се припокриват.мога да ти дам за пример алан холзуърт за китарист с голяма ръка и дълги пръсти......................

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено,че са предимство - който е с по-късички пръстчета(както бях аз в началото) бая зор ще види, трябва да е по-гъвкав и по-разтеглив, за да компенсира, а това не е от най-лесните неща.

 

Сега съм си с дълги пръсти, а пък вече се и теглят и като локумчета, така че вече съм се оборудвала отвсякъде :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както убеден съм и Снежанка ще се съгласи дългите неща по принцип са удобство... а специално за дългите пръсти и свиренето (пък и не само) определено са по-добре. А лично аз имам доста дълги пръсти, но имам проблема, че тъпият ми малък пръст е страшно малък в сравнение с другите... хаха тва ме ебава яко, ама мега яко.

 

А Снежанка говори все едно си е направи операция за удължаване... на пръстите (щото всичко друго си е идеално дълго де хахахахах) хахаах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да намеря снимка на дланите на истинския Вай в реален размер - адски дълги и тънки пръсти!!! :rolleyes:

 

Така че... :think: :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид,че когато започнах да свиря на китара бях на 5 години и всичко ми беше мъничко - и ръчичките също.После,с течение на времето,а и на свиернето се удължиха и сега дори имам яка разлика в дължината на пръстите на едната и на другата ръка.Та така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти дълги пръстите и имаш талант ставаш Стиив Вай, ако са ти къси пръстите, но пак имаш талант ставаш Ингви Малмстиин което не е от най-добрите опции... :rolleyes:

 

Иначе разбирасе, че е по лесно и по-добре с дълги пръсти понеже имаш по-голяма лекота на движение и де да знам ...обхващаш по-голям диапазон ноти така ... Имаше едно упражнение на Петручи за раздърпване на пръстите ... Абе по-голямото винаги е по-добре :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз в една предишна тема бях казал нещо, сега ще го повторя - музиката е изкуство а не спортна дисциплина. важна е идеята в главата а не разкрача в ръката. това е моето мнение.

а иначе и при мен пръстите на лявата ръка са по-дълги от тези на дясната в следствие свиренето на китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да, и аз съм десничар, нормално

а пък джо пас беше висок 1.50 буквално и пръстите едва ли са му били по 20 санта, пък си остава най-гениалния китарист и до момента...

пръстите модела на китарата ефектите и кво ли още не са само подробности покрай онова в кратуната :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да, и аз съм десничар, нормално

а пък джо пас беше висок 1.50 буквално и пръстите едва ли са му били по 20 санта, пък си остава най-гениалния китарист и до момента...

пръстите модела на китарата ефектите и кво ли още не са само подробности покрай онова в кратуната :)

:bravo::bravo::godbless:

Сори за безмисления пост, просто исках да изкажа силната си подкрепа по това мнение.

Браво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,де - аз да съм казала,че са важни дължини някакви?!?Точно това ми е идеята - аз като почнах нямах "уж" нужните данни и параметри,пък това изобщо не ми попречи.Трудно ми беше докато станах на 6 и нещо-после всичко си текна като по мед и масло!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момци и моми,не мислите ли,оба4е,4е дължината на пръстите се компенсира когато имаш по гъвкава ръка и особено китка(особено при китаристите)?

не размера е важен все пак,а това дали си способен да изстискаш максимума от него :godbless:

 

големи двусмислия излизат от тая тема оба4е :green: :bravo: :green: :bravo:

 

сори4е бъркам..късно е,ама аз още не съм пил кафенце..

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова сега правя шпагат с показалец и малък пръст - докато да ми пораснат пръстите и станаха прекалено гъвкави, за да е от значение дължината!!! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

музиката е изкуство а не спортна дисциплина. важна е идеята в главата а не разкрача в ръката.

Напълно съм съгласен с това. Аз самият имам мнооого дълги пръсти (което се обуславя от факта че съм висок 2м) и много тънки (понеже тежа към 75 кила), но съм самоук и не мога да кажа за себеси, че съм добър. :unsure: Даже хич. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.