Jump to content
Българският форум за музиканти

Удобство ли са дългите пръсти?


Putniq Bega4

Recommended Posts

Трябва да намеря снимка на дланите на истинския Вай в реален размер - адски дълги и тънки пръсти!!!  :headbang:

 

... човече, ти виж пръстите на Paul Gilbert или на китариста на Sonata Arctica (не му знам името :( ).

 

музиката е изкуство а не спортна дисциплина. важна е идеята в главата а не разкрача в ръката.
не размера е важен все пак,а това дали си способен да изстискаш максимума от него  :unsure:

 

Има такъв момент!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ми да, и аз съм десничар, нормално

а пък джо пас беше висок 1.50 буквално и пръстите едва ли са му били по 20 санта, пък си остава най-гениалния китарист и до момента...

пръстите модела на китарата ефектите и кво ли още не са само подробности покрай онова в кратуната :unsure:

:unsure:

 

Joe е най гениалния :headbang:

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китариста на Sonata Arctica
се казва Яни Лилматайнен и да ти кажа(според мен) в сравнение с пръстите на Вай никъв го нема..виж,на Пол Гилбърт ве4е вървят на другаде..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре сега:(вие нали четете какъв е въпроса:headbang: а именно удобство ли са дългите пръсти:unsure:не че ако нямаш идея ще се получи нещо,но все пак четете за какво става въпрос!

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е като си решил да се фащаш за думата тогава :

1. за кое да са удобство дългите пръсти

2. какво обуславя едни пръсти като дълги

3. дали произвеждането на китарни грифове с по-малка мензура не прави тази тема излишна

айде чети си и ти сега :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехехехе пешо:Dсамо ти давам за пример алън холзуърд и мисля че няма защо да продължаваме:Dмного добре знаеш,че не съм китарист,но имам частични познания в дадена област:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако си гледал как свири той ще разбереш за какво са ти дългите пръсти:)щото се самнявам некой да го исвири с малката си ръчичка:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е както и аз се съмнявам той да изсвири това което се свири с малката ръчичка нали се сещаш че частния случай не прави обобщение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

о.к.за това можем дълго да спорим,но си мисля,че тук грешиш:Dне знам как може една малка ръка да сивири нещо като голяма и обратно:Dтук се връщаме на това колко си идеен и креативен:),но все пак си мисля че да имаш дълги пръсти си е приоритет:D

 

P.S. ако някой има малки пръсти хич да не се засяга:)не е важна големината,а качеството:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'Ми аз имам същия проблем,както някои други.

Не че са ми кой знае колко дълги пръстите(обаче т'ва е видно компресирано на други места по тялото :D )...(и не в носа или пръстите на краката:) )

Обаче куцият ми 4-ти пръст(кутрето демек) като си опъна дланта ми стига до половината на 2-рия (средния) и т'ва адски много ме ебава.

...

Да не говорим палците к'ви са ми дървени.

...

'Ма няма да се отказвам де.

Пък и стигам тука няк'ви задоволителни резултати.

 

P.s.:Абе възможно ли е от китарата да ми се е удължило лявото кутре,'щото в последно време забелязах,че e с 1-2mm по-дълго от другото?

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

се казва Яни Лилматайнен и да ти кажа(според мен) в сравнение с пръстите на Вай никъв го нема..виж,на Пол Гилбърт ве4е вървят на другаде..

Не говоря за свиренето, а за пръстите :D :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.