Jump to content
Българският форум за музиканти

Суб-кик


Recommended Posts

С безценната помощ на Вихро и Влади(Axel), най- накрая зглобихме и ние един Суб- кик, само че нашия стана Pearl Sub- Cick!!

От том пърл(10х9)разрязан на две, говорител 6 инча, падна дупчене и наместване, но се получи приятна за окото гледка и сносен сигнал!

Рамото и стойката също за Pearl, кофти че не можем да го патентоваме от тяхно име ;))

Ето няколко снимки:

9392844203042914771302282108gLAl9xUqPDxjSfYI5iT6.JPG

22531334321105303461302282116J4iWP0dWoQ25uIJEXhBl.JPG

209520407811530452741302282120AUbYZxSmQ2je7wVOVZSw.JPG

 

Още снимки и малко аудио или видео клип, ще гледам да кача при първа възможност!!

Наздраве на всички!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има време за всичко, сега да направим записите следващата седмица в студиото и след това ще я видим тази работа с болта, но няма да боядисваме в черно, че така много ми харесва!!

Надявам се скоро да почваме да правим и другия, на Влади ;)) и след това може и 1 за мен и 1 за теб ;))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да боядисваме,само резбичката да направя,тя няма да се вижда,ако решиш да НЕ слагаш болта,но с него ще е някак завършено изделието ;)Сметни си крайните разходи и ако можем да ги занижим още повече направо отваряме работилница и сергията!В крайна сметка по-як Кик никой не е предложил все още :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колеги! Много добре се е получило. Поздравления. Сложете една снимка и от гърба на говорителя да видим как изглежда - сигурно със меш-кожа и оттам.

 

Радвам се, че ни изпреварихте :)

 

Да бе,една похвала не си изпросихме :D

Ами ти какво очакваш - всичко живо е ангажирано с най-важния въпрос на планетата в момента: "Коииии от съквартирантютю ще е новия барабанист на Dream Theater" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, поздравления за изработката, изглежда доста добре за направено в домашна обстановка. Интересно ми е каква схема сте приложили за да решите проблема със съпротивлението, дайте малко снимки и отвътре на окабеляването и резисторите, ако не е търговска тайна де :)

И звук, разбира се, иска ми се да го чуем в действие

 

Още веднъж поздравления

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто е вързан на обратно говорителя, с хубав кабел и това е, а за съпротивлението си трябва -10дб пад да имаш на записващото устройство, иначе е много силен сигнала!

Ще го снимам и без кожите, ама много наготово ще ви е така ;))

Клипче със запис, евентуално следващата седмица, като почнат записите на една нова банда в студиото(което го има в подписа ми)

Успех на всички!!

п.с. и от зад е с меш-хед кожа!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе навсякъде пише че трябва да си има и собствен пад това чудо освен този на записвачката и се въртят няколко вида схеми в интернет, затова ми стана любопитно при вас как е. Иначе идеята е супер, особено ако имаш 10" барабан, който да не става за нищо друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ямаха няма никакви схеми, направо е вързан на обратно говорителя,няма пад и т.н. и ние така направихме и се получи приятно като звук и качество, ама ще видим все пак и в студиото какво ще се получи!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вече е официално тестван суб- кика и резултата е доста приятен, даже без пад се оправихме, ама трябваше доста да намалим гейна, но като за сефте нямаше проблеми, клипче снимахме, но да видим как ще се получи да сложим звук, че нещо не ми се отдава, но ще се пробвам да направя нещо!!

Ето още 2 снимки от студиото:

213809543117040920081303425120Mex1x5eLnDmkkOOkZMRx.JPG

160568686337574051303425123qPRP8W5gF2mrph5s3dIs.JPG

 

От утре почвам и аз записи с една варненска хард-кор банда BFH, ще гледам от там да има още инфо и клипче надявам се!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето 2 снимки след като озвучихме сета и направихме чек.

Като приключат записите със сигурност ще кача поне аудио семпъл със и без суб - кика, докато направя някакво свястно клипче!!!

788114491137569115313034862695hMoOZWm1lhAsbLL9888.JPG

17050129759321835091303486292Q057meDWg9k0GdTN2MVQ.JPG

 

Следващата седмица трябва да приключим със барабаните и ще има ново инфо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземе да качиш не само на касата, ами и на барабанчето и томовете ли :metalist:

Не за друго, ами търся хубави семпли и четки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.