Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за Китара


Ramiresss

Recommended Posts

Здравейте,значи решил съм да си взимам ел.китара и усилвател и то що годе читави такива,но нямам пари и за двете в момента а само за китарата.Въпроса ми е следния,мога ли да свържа по някакав начин временно китарата с стереоуретба ми СОНИ която има вход такав с камбани води се MD(VIDEO)през него сам варзал звука от компютъра и си работи супер.Бях в магазин за аудиотехника и магазинера ми каза че май няма да стане,затова моля ако някой има представа от тая работа да помогне. Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да стане, ще е много гаден звука, ако китарата е вкючена директно в уредбата, без някакъв спийкър симулатор. Просто говорителите на уредбата не са проектирани за китарен звук и при свирене, звука е препълнен с високи честоти и чуваш все едно оса свири на китара :D По-добър вариант е да пробваш да свириш през компютъра на първо време и да се надяваш, че резултата ще те кефи. Става въпрос използвайки някоя от популярните емулаторни програмки от типа на Guitar Rig, Amplitube, Revalver и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това как става да се варже китарата кам компютъра с какъв кабел ?

 

Ами, има адаптори за такъв жак като на китарата към обикновен аудио жак, но не е за препоръчване да я вързваш към компютъра, защото до колкото съм чувал, може да ти изгори звуковата карта. Има китари с USB връзка, можеш да си вземеш такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, има адаптори за такъв жак като на китарата към обикновен аудио жак, но не е за препоръчване да я вързваш към компютъра, защото до колкото съм чувал, може да ти изгори звуковата карта. Има китари с USB връзка, можеш да си вземеш такава.

 

Абе бая народ свири през обикновени вградени карти на компютъра, а не се срещат често изгорели звукови карти. Аз да не кажа голяма дума, ама не съм срещал такъв проблем по форумите, а и от личен опит.

А за адаптера съм съгласен. Ако имаш стандартен китарен кабел, трябва ти преходник с 1/4 инча "женска" букса от единия край на адаптера в която включваш китарния кабел и 1/8 инча мъжки жак от другата страна, който влиза в аудио картата.

Ако имаш по-прилична външна звукова карта, можеш да постигнеш по-добри резултати, ама струва пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам също Мини система Сони със чинчове, и китарата се превръща в бас като я вържа към нея. Липса на всякакви високи, а се чуват само басовите струни. Можеш да си свириш бас таблатури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това как става да се варже китарата кам компютъра с какъв кабел ?

 

Ами, има адаптори за такъв жак като на китарата към обикновен аудио жак, но не е за препоръчване да я вързваш към компютъра, защото до колкото съм чувал, може да ти изгори звуковата карта. Има китари с USB връзка, можеш да си вземеш такава.

 

Няма такава работа човече, от година и половина свиря на компютъра ми през стандартен жак(естествено през USB ще е по-добре) и съм тествал какви ли не програми(но Guitar Rig 4 е фаворитът ми).Единствения проблем който имах беше, когато настъпих преходника и той изкриви входа на щайгата(но това се оправя).Звукова карта би гръмнала при токов удар или при фабричен проблем.

 

А към автора на темата - порови се специално за по-горе споменатите от @Mairomaster програми.

Редактирано от Stupified
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвам за усилвател подобна система но с два 10" говорителя успоредно свързани и джиджавки от други колони.Когато съм само китара в "усилвател" вади готин чист звук на ако минава през процесор вкарва от време на време някой неясни честоти.Не съм пробвал още през някакъв друг ефект да свиря но предполагам че пак няма да е розово положението.Но все пак за начинаещ можеш да пробваш.Взимай китарата и дрънкай ако ще и акустично си свири пък усилвател рано или късно ще си намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.