Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара домашно производство


Recommended Posts

Един пич от форума ми прати този линк и реших че ще ви е интересно. Това е линк за една от китарите на Браян Мей от QUEEN. Някъде из форума пак някой беше постнал някаква статия дето беше на английски и след това шефа (;)) musicman помоли да бъде преведена за англоНЕговорящите та ето и аз ще взема да свърша едно добро дело с тази статия. Превода може да не е буквален, но ще запазя смисъла, дано да е правилно :P

 

"Въпреки че е използвал много и много различни видове китари (Fender Telecasters, Stratocasters, Ovations), Браян Мей най-често използва 'домашно направената' (заедно с баща си) 'Red Special' (има картинка по-долу).

Китарата е направена от необичайни ;) парченца (отпадъци) дърво като дъб за централната част и грифа, например. Тялото не е плътно (hollow), като има отделни 'камери' за звука (тона).

Адапторите са Burns Tri-Sonics които Браян е облепил с Araldite /т'ва нито го знам к'во е, нито го има по речниците, съжалявам/, с цел да предотврати microphonic feedback (предполагам че всички знаете к'во е т'ва ;) ), който (feedback-a) по принцип присъства при повечето адаптори покрити с метални пластини. Всеки адаптор се конторлира от собствен ключ /прекъсвач/. Има един volume и един tone control."

 

red_special.jpg

 

Ето, хората си правят китари от отпадъци. К'вот' дърво имал, таквоз сложил :P

Надявам се да ви е било полезно и да е що-годе добре преведено.

10х to The Boss, за линка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един пич от форума ми прати този линк и реших че ще ви е интересно. Това е линк за една от китарите на Браян Мей от QUEEN. Някъде из форума пак някой беше постнал някаква статия дето беше на английски и след това шефа (;)) musicman помоли да бъде преведена за англоНЕговорящите та ето и аз ще взема да свърша едно добро дело с тази статия. Превода може да не е буквален, но ще запазя смисъла, дано да е правилно :P

 

"Въпреки че е използвал много и много различни видове китари (Fender Telecasters, Stratocasters, Ovations), Браян Мей най-често използва 'домашно направената' (заедно с баща си) 'Red Special' (има картинка по-долу).

Китарата е направена от необичайни :P парченца (отпадъци) дърво като дъб за централната част и грифа, например. Тялото не е плътно (hollow), като има отделни 'камери' за звука (тона).

Адапторите са Burns Tri-Sonics които Браян е облепил с Araldite /т'ва нито го знам к'во е, нито го има по речниците, съжалявам/, с цел да предотврати microphonic feedback (предполагам че всички знаете к'во е т'ва :P ), който (feedback-a) по принцип присъства при повечето адаптори покрити с метални пластини. Всеки адаптор се конторлира от собствен ключ /прекъсвач/. Има един volume и един tone control."

 

red_special.jpg

 

Ето, хората си правят китари от отпадъци. К'вот' дърво имал, таквоз сложил :P

Надявам се да ви е било полезно и да е що-годе добре преведено.

10х to The Boss, за линка.

;););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа... таз китарка ред спешъл на бай ви Брайън Мей е вдъхновила много хора по света да съ зафанат с надомно китаро-правене...

Тя наистина е необикновена в много отношения и доказва че невинаги задължително да се придържаш към стандартното, в която и д а е област...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спомням си чи Ред Спешъл се предлага и като серийно производство -

точно по спецификацията на Браян Мей, обаче ще Ви трябват и монети от 10 пенса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брайън Мей мадафака :godbless: Ненормална му работа :bravo: За грифа дъската я зел от некво дърво, дето им висело над камината :bravo: А железните части - разглобили некъв камион :) Евалата на тоя изверг :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интереснао аз имам една кухарка разбита да взема да я направя няква изродска . и като стана голям музикант :D да се продава масово :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интереснао аз имам една кухарка разбита да взема да я направя няква изродска . и като стана голям музикант :cheers: да се продава масово :think:

Примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.