Jump to content
Българският форум за музиканти

Глави с кабинети


rockfire

Recommended Posts

Здравейте всички китаристи!Бих искал да отворя тема за китарни лампови глави и кабинети- по точно с какво свирите и ползвате, а също така и за какво си мечтаете!?.Ако може в тази тема да систематизираме наблюдения и опит на китаристи работещи или ползващи такова оборудване.Идеята е да се запознаем взаимно относно многообразието от усилватели и кабинети, което е на пазара и да представим кратки семпли по възможност.

Също така да се информираме в тази тема за нови модели и ревюта!

Aз специално се интересувам от глави с кабинети от една и съща марка от 15 до 30вата,в смисъл да се получи звук без да ставаме хамали!Ето една идея за нещо подобно:

 

http://www.twangguitars.com/engl-gig-master-15-amplifier-head-and-cabinet-1430-p.asp

 

 

 

...или това примерно:

 

http://www.ibanez.com/Electronics/Series-TSA

 

 

 

...Още едно предложение:

 

http://www.music123.com/Guitars/Guitar-Amplifiers-Effects/Guitar-Amplifiers/Guitar-Amp-Stacks/Alchemist-and-2x12-Half-Stack.site7prod430986.product

 

 

Meжду другото останах очарован от главата ,която представи Колето К. наскоро и тук можете да разгледате сайта на фирмата.Надявам се някой вносител да прояви интерес към тази или други подобни марки и да можем да изпробваме на място качествена усилвателна апаратура!

 

http://www.haydenamps.com/

 

Знам, че доста музиканти прекарват една голяма част от времето си в нета и смятам ,че могат да разнообразят темата с подобни интересни и непознати усилватели!

Наздраве и очаквам включване от всеки заинтересован!

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих взел Маршал JVM или DSl серийте ,другото е Laney GH50l ,TT50 или VH100R,VC50,може и ENGl ,обаче са 50 и 100 вата ,но нямам опит с тея неща ,реално ми се струва че под 50вата няма хубав усилвател за сцена(лично мнение ) ,иначе 15-30 вата има :

Orange tiny terror

Marshall haze

Egnater Rebel 20вата

peavey classic 30 вата

BLACKHEART BH15H

HUGHES&KETTNER PURETONE скъпо

LANEY CUB-HEAD 15 вата

VOX NIGHTTRAIN 15 вата

MESA BOOGIE TRANSATLANTIC TA-15 скъпо

MESA BOOGIE EXPRESS 5:25 HEAD скъпо

BLACKSTAR HT STUDIO 20 вата

JET CITY AMPLIFICATION 20H вата

KOCH AMPS STUDIOTONE HEAD 20вата

LANEY L20H LIONHEART 20 вата

MARSHALL 2061X 20 вата скъпо

BUDDA SUPERDRIVE V 20 TOP скъпо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва дето го изреди лампово ли е всичко?Глави с кабинети?Или и кубета има?

Всичко е лампово;Комботата са Laney Vc 50 и ТТ до колкото си спомням.Иначе попринцип всичко си има и кабинет от съответната марка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично реших да се придържам към "класическата" комбинация за тежък звук: усилвател: MESA Dual Rectifier (с 6л6 крайни лампи) в съчетание с кабинет: MARSHALL 1960 AV (4х12" Celestion Vintage 30 говорители)...ако се загладате по разни ригове това е често срещана комбинация...и лично аз съм на 100% доволен от звука...вероятно би могло да се получи още по-добре ако се експериментира с бутикови усилватели и кабинети...ама след като и така се получава безпогрешно мисля че НЕ си струва усилията...това което имам за него и мечтая...всъщност ако трябва да съм честен вече изобщо за никаква техника не си мечтая...като пораснах малко и се присетих че всъщност единственото което има значение е музиката сама по себе си...и че един музикант може да се изразява пълноценно с много по скоромен риг...лично мнение разбира се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към списъка на aaaaaaaaiiiiii бих добавил и VHT Special Ultra 6 - съвсем прясно усилвателче на VHT. Има го в комбо вариант (с 12" говорител, което не е често срещано при маловатни кубета) и в глава + 1х12" кабинет. Интересното е, че има нещо като вграден атенюатор, демек врътка, с която се контролира мощността - от 1/2 ват до пълните 6 вата. Като се опарича малко смятам да се почерпя с комбото. Изглежда ми много гъвкавко и на добра цена - комбото у Томан е 222 афро, а главата + кабинета са малко отгоре.

Редактирано от Trysth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента използвам Меса Буги студио преамп,крайно стъпало Маршал ел84 20/20 и кабинет Маршал 1936 2х12 Селесчън Г12-75.

Сравнително компактен риг. За стъпалото специално едва ли има по-компактно лампово стъпало от това. Едва една рак единица.

Използвам разбира се и ефекти,но те не са обект на темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хай,

 

без да ти знам предпочитанията мога да споделя че 22-ватовия Суперсоник (6v6) на Фендер кърти. Ако ми потрябва "малък" усилвател - това е силен кандидат.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По болката на Анатоли - варианти много, де близки, де далечни...

 

Ето я китарната ми част:

 

Усилвателите ми(ламповите):

Garland 5150 + MG mod - 100W 6l6,

MG ArshAll - Plexitron - 100W El34,

MG Zlo 5 (slo clone)- Rectal fire series - 5W SE El84,

MG Zlo 50 (slo clone+)- Rectal fire series - 50W 6l6 (в етап прототип),

MG Tat - hiwat clone - 5W SE El84,

 

Кабинети:

3x 2x12" тип Marshall 1936,

MG 412M - 4x12" Celestion V30,

MG 412B - 4x12" Celestion V30/T100,

MG 110 - 1x10" Eminence custom,

MG 112 - 1x12" Beag Alnico

 

Моето мнение - як тон, без яко мъкнене, не става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Моето мнение - як тон, без яко мъкнене, не става" :thumbup:

 

 

Bugera 6260/120w -6L6 + 5x12AX7-Head

Peavey Valve King cabinet 4x12

Мисля и за един Blackstar 2x12/Celestion Vintage 30

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори пичове ама темата не е за този раздел. Освен това има такава тема където си показваме гиъра със снимки.

Да не говорим, че заглавието е "кой с какво свири" а в темата се дискутира "кой на какво му се ще да свири". За хай-енда има правила - вижте там за какво става дума.

 

Сега да не кажете, че нищо не казвам по темата - ето нещо по въпроса който задава Анатоли. Има доста усилватели между 15 и 30 вата които не са споменати като за пример ще дам Egnater Tweaker, Blackstar - половината гама и т.н.

Има доста добри ревюта за всички от тях. Аз лично съм имал Koch Studiotone което се води 18-20 вата и никога не съм го усилвал повече от половината. Даже седя на преди половината. Само веднъж в една репетиционна със колегата Сънчу го издънихме до край и ми гръмнаха ушите. Не ми беше комфортно да седя в стаята на толкова силен звук. Като качество няма нужда да го коментирам. Изключителен усилвател.

Продадох го, и по някога съжалявам. както съжалявам за доста неща, които съм продал :)

 

Сега имам един Marshall 20/20 и го ползвам с Engl E530. Също много добра комбинация. Поръчах си при Parni_Valiqk един атенюатор и само с него си позволявам да го напържа до край. Резултатите са доста добри. Като сила на звука без атенюатор думите казани за Koch-a са в сила. Например в РБФ като свирих го бях усилил малко под средата.

 

Та в този ред на мисли според мен за клубен гиг 5 или 10 вата лампа са си напълно достатъчни. Само че в първия случай някъде ще се наложи допълнително озвучаване с микрофон. Което май вече на всякъде го има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе го написах докато се местеше темата, затова ще го постна. . .:)

 

В момента свиря със следния "сбирщайн" усилвател и съм доволен:

 

Peavey RockMaster лампов предусилвател (4x12AX7)

Garland 50W лампово стъпало (2x6L6) доколкото разбирам по схема наподобяваща един от режимите на dual rectifier

Boss SD-1 или DigiTech Bad Monkey за boost

 

Кабинети:

Framus 2x12 с 2броя Celestion Vintage 30

Behringer 4x12 с 2броя Celestion Vintage 30 и 2броя Eminence Governor поставени на "Х"

Старо българско 1х12 от шперплат с 1брой Celestion G12T75

 

За финансирането на следващата ми покупка съм решил да си открия отделна касичка-прасенце (всъщност вече съм отделил една керамична кравичка). Ако спестявам по 100лв всеки месец, точно след 5 години ще мога да си купя Mesa Boogie Mark V (в Томан е листван на цена около 3000 евро). Други потенциални кандидати са Mesa Dual Rectifier, Diezel Einstein 100W, Engl SE, но май Mark V ми е най-"на сърце".

 

След това започвам да спестявам за Mesa Boogie Rectifier 4x12 Slanted. Междувременно смятам да не набивам излишни пари за други глупости, защото към момента съм доволен от това, което имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.