Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся добър и доказан учител по китара в София


Recommended Posts

Здравейте,

 

неотдавна се върнах от друга страна и реших пак да се захвана с китарата. Много години тъпчех на едно място и самообучението до никъде не доведе. Живея в София и не съм наясно с реалиите тук. Но пък имам ивзестен опит, понеже много дълго съм общувал с хора, които имат отношение към китарата. Какво ли не съм видял. Искам някой да ми даде препоръка за добър преподавател, но наистина добър и като педагог и като техника. Защото знам само Цветан Недялков и си милсех, че е някаквъв виртуоз, ама като чух няколко изпълнения и ми стана смешно понеже го наричат "най-добрия". Не че се заяждам, но, аз съм виждал деца да свирят Сатч Буги много по-добре от него и без грешки. Та това е, ако имате опит, ще ви бъда много благодарен, не знам къде още да питам. С акустика съм засега. То няма значение, базовата техника си е една и съща. Моля, коментирайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мнение съм (макар и да се само лично такова), че няма да намериш подходящ учител, при изискванията, които имаш, в смисъл да е добър педагог, да има перфектна техника и дълбоки познания и тн. Казвам това предвид, че не харесваш Цветан Недялков, а той наистина се явява един от много добрите китаристи в България, отговарящ донякъде на изискванията ти (хората приемат, че има добра техника, образован е, но не знам какъв опит има като преподавател)

 

Мисля, че щом си на необходимото ниво, за да направиш такава преценка, най добре би било да се занимаваш сам. Успех и всичко най :thumbup:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ok.gif Аз пък ти предлагам докато си намериш добър учител да си посвириме с теб двамата и все нещо ще научиме един от друг, защото и аз свиря само на акустична китара. Същевременно ше те запозная с особеностите на българският(национален) музикален живот. Така ще съчетаеме полезното с приятното и няма да тъпчеш на едно място вече. Ако приемаш предложението ми пиши на Л.С. rockon.gif Редактирано от Лими
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На мнение съм (макар и да се само лично такова), че няма да намериш подходящ учител, при изискванията, които имаш, в смисъл да е добър педагог, да има перфектна техника и дълбоки познания и тн. Казвам това предвид, че не харесваш Цветан Недялков, а той наистина се явява един от много добрите китаристи в България, отговарящ донякъде на изискванията ти (хората приемат, че има добра техника, образован е, но не знам какъв опит има като преподавател)

 

Мисля, че щом си на необходимото ниво, за да направиш такава преценка, най добре би било да се занимаваш сам. Успех и всичко най :thumbup:

 

за каква техника на недялков може да се говори, когато той не може едни бендове да докара, пример - http://www.clipovete.com/watch/1/1041/ от 3 минута нататък. Просто е смешен тоя. Как така човек с "такава" техника прави такива грешки. Ако това е нивото на китара в България, това е много жалко. Но мисля, че той е просто продукт на медията. Някъв си там среден китарист и го въздигат до големи височини. Говориме за технически грешки, които по никакъв начин не приличат на това ниво, на което ужким е. Освен това не сте ме разбрали, аз търся учител за да започна наново всичко. Не съм добър китарист, но пък знам кое как трябва да звучи. Явно тука не е мястото да питам, щот не ми се вярва в цяла България да не се намери някой който да свири технически добре. На кво може да научи човек, който прави такива грешки. Я си представете някой учител в Беркли да прави така или в консерватория. Срам е тва.

Редактирано от mad_season
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама говорите, говорите наизуст... колегата много правилно ти каза горе:

"Мисля, че щом си на необходимото ниво, за да направиш такава преценка, най добре би било да се занимаваш сам."

Ми като не ти харесва как свири Цветан Недялков, вземи го научи? :) Понеже той не може да "бендва" и "такива грешки са недопустими за музикант от този ранг". Има едно много важно нещо, което важи за всички... Няма недопустими грешки, независимо какъв си и колко си свирил. Грешки винаги ще има. Лично аз смятам, че щом са го взели да преподава в консерваторията, явно има защо. Уверявам те, и много други смятат така. Прав си, че има хора с много по-добра техника, говорейки за електрическа китара. Но се обзалагам, че китаристите които свирят и на електрическа, и класика, и фламенко на нивото, на което го прави Цветан Недялков, се броят на пръстите... вероятно на едната ръка.

По темата... не мога да ти предложа учител, понеже не съм от София, но най-добре си оправи малко критерия. Много са малко хората, които са хем перфектни технически, хем са изучавали музика цял живот... Дори в световен мащаб не мога да се сетя много такива.

 

Поздрави и успех в търсенето! :)

Редактирано от field3rr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... да се изявя и аз като "писател" ...

 

@mad_season, от посочените изисквания не разбрах няколко неща и понеже и аз на дърти години си начесвам крастата с китарката искам да ти задам няколко въпроса:

1. Искаш да си доразвиеш хобито или си професионалист - надобрял дотолкова, че това което знаеш вече е недостатъчно и искаш да научиш нещо от "майсторския клас" ?

2. Само технически похвати ли те интересуват или ще си преговаряш и теория - солфеж и т.н.?

3. Относно Цветан Недялков - не го познавам лично но имам наблюдения как свири. Дали е разумно да си вадиш изводи само от едно 10 секундно ( не особено добро и според мен ) изпълненеие на always with me always with you?

 

@kolio_k - да не би да даваш уроци? Ако е така бих се възползвал...тъкмо ще се запознаем.

 

П.П. Аз не давам уроци :thumbs_up: само любопитствам.

 

П.П.П. Има и други начини :-) Steve Vai Guitar Techniques

Редактирано от kolio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ама говорите, говорите наизуст... колегата много правилно ти каза горе:

"Мисля, че щом си на необходимото ниво, за да направиш такава преценка, най добре би било да се занимаваш сам."

Ми като не ти харесва как свири Цветан Недялков, вземи го научи? :) Понеже той не може да "бендва" и "такива грешки са недопустими за музикант от този ранг". Има едно много важно нещо, което важи за всички... Няма недопустими грешки, независимо какъв си и колко си свирил. Грешки винаги ще има. Лично аз смятам, че щом са го взели да преподава в консерваторията, явно има защо. Уверявам те, и много други смятат така. Прав си, че има хора с много по-добра техника, говорейки за електрическа китара. Но се обзалагам, че китаристите които свирят и на електрическа, и класика, и фламенко на нивото, на което го прави Цветан Недялков, се броят на пръстите... вероятно на едната ръка.

По темата... не мога да ти предложа учител, понеже не съм от София, но най-добре си оправи малко критерия. Много са малко хората, които са хем перфектни технически, хем са изучавали музика цял живот... Дори в световен мащаб не мога да се сетя много такива.

 

Поздрави и успех в търсенето! :)

 

Колега, аз тия съм ги минал. Такъв тип аргументация до никъде не води. Що псуваме политици, футболисти тогава? Щот не си вършат работата както трябва. Този робски комформизъм води само до абсолютно затриване на всякакви вкусови и личностни рамки. Кат не можеш - мълчи си. Много добра философия. Философия на посредственноста. Абе ние дори не говорим за суип ,а за някъв си бенд, който всеки добър китарист трябва да умее. А пък като е завършил консерватория с класическа китара и е лауреат на стоитици конурси, той трябва да има изисквания към себе си. В консерваторията я си взел нещо с четвърт тон отклонение и те бият през ръцете (образно оказано). Какво, изкате да кажете,че в София няма въобще китаристи дет да изсвирят Сатч Буги? Любители, учители и т.н. Да бе. Аре си замълчи за всичко, щот нищо не можеш. Всъщност, тогава е ясно защо Цветан е "най-добрия". Щот всички мълчат като пънове. Е, нали ние така не можем, дай да ръкопляскаме, щот е тоя пассаж го направи добре. В музикати имаш само един опит. Кръчмарски китарист може да прави такива грешки, ама не и златните ръце на България

 

http://www.youtube.com/user/MultiSoloist#p/a/u/0/jKN_-QbWgKQ

 

тоя пич е на 24 години, дори не го знам дали е ходил на уроци или не, ама Недялков да го видя как ще го извири тва. Кат му видях тепинга в Сатч Буги много ме съмнява.

Редактирано от mad_season
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... да се изявя и аз като "писател" ...

 

@mad_season, от посочените изисквания не разбрах няколко неща и понеже и аз на дърти години си начесвам крастата с китарката искам да ти задам няколко въпроса:

1. Искаш да си доразвиеш хобито или си професионалист - надобрял дотолкова, че това което знаеш вече е недостатъчно и искаш да научиш нещо от "майсторския клас" ?

2. Само технически похвати ли те интересуват или ще си преговаряш и теория - солфеж и т.н.?

3. Относно Цветан Недялков - не го познавам лично но имам наблюдения как свири. Дали е разумно да си вадиш изводи само от едно 10 секундно ( не особено добро и според мен ) изпълненеие на always with me always with you?

 

@kolio_k - да не би да даваш уроци? Ако е така бих се възползвал...тъкмо ще се запознаем.

 

П.П. Аз не давам уроци :thumbs_up: само любопитствам.

 

П.П.П. Има и други начини :-) Steve Vai Guitar Techniques

 

1. Аз съм по скоро любител. За съжаление по-рано нямах възможност да ходя на преподавател, а имаше такива. Става дума за Русия. Е там всичко е на ниво. Имат школа. Много е дълго за обясняване, но съм шокиран от състоянието тук. Няма никой, никой нищо не знае. Цветан е Бог и тва е.

Няма любители китаристи със добра технки, поне тука никой за тях не писа. Абе нищо няма. Няма майсторски клас, има добри учители. Ако ходя при първи и той не ми сложи ръцете както трябва, не ми каже как се правят бендове, за кво въобще да ходя при него?

2. Мен ме интересува всичко. Техниката предимно. Солфеж е екстра. Може и по-нататък. Изкам да отида при човек, който МОЖЕ,а не от тук от там и нищо. Това е съвсем нормално изискване. Учат ви на събирате, изваждате, умножавате и после опа....ама ти не знаеш деление.

3. Не е само това изпълнение. Споменах Сатч буги. Всъщност, не съм само аз на това мнение. На този форум намерих тема, в която повечето хора не го слагаха дори и в 10-ка на китаристите в БГ - не случайно. Да си свири там чалга и да се мисли за цар с 300 китари. Толкова му е акъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама говорите, говорите наизуст... колегата много правилно ти каза горе:

"Мисля, че щом си на необходимото ниво, за да направиш такава преценка, най добре би било да се занимаваш сам."

Ми като не ти харесва как свири Цветан Недялков, вземи го научи? :) Понеже той не може да "бендва" и "такива грешки са недопустими за музикант от този ранг". Има едно много важно нещо, което важи за всички... Няма недопустими грешки, независимо какъв си и колко си свирил. Грешки винаги ще има. Лично аз смятам, че щом са го взели да преподава в консерваторията, явно има защо. Уверявам те, и много други смятат така. Прав си, че има хора с много по-добра техника, говорейки за електрическа китара. Но се обзалагам, че китаристите които свирят и на електрическа, и класика, и фламенко на нивото, на което го прави Цветан Недялков, се броят на пръстите... вероятно на едната ръка.

По темата... не мога да ти предложа учител, понеже не съм от София, но най-добре си оправи малко критерия. Много са малко хората, които са хем перфектни технически, хем са изучавали музика цял живот... Дори в световен мащаб не мога да се сетя много такива.

 

Поздрави и успех в търсенето! :)

 

Колега, аз тия съм ги минал. Такъв тип аргументация до никъде не води. Що псуваме политици, футболисти тогава? Щот не си вършат работата както трябва. Този робски комформизъм води само до абсолютно затриване на всякакви вкусови и личностни рамки. Кат не можеш - мълчи си. Много добра философия. Философия на посредственноста. Абе ние дори не говорим за суип ,а за някъв си бенд, който всего добър китарист трявба да умее. А пък като е завършил консерватория с класическа китара и е лауреат на стоитици конурси, той трябва да има изисквания към себе си. В консерваторията я си взел нещо с четвърт тон отклонение и те бият през ръцете (образно оказано). Какво, изкате да кажете,че в София няма въобще китаристи дет да изсвирят Сатч Буги? Любители, учители и т.н. Да бе. Аре си замълич за всичко, щот нищо не умеем. Всъщност, тогава е ясно защо Цветан е "най-добрия". Щот всички мълчат като пънове. Е, нали ние така не можем, дай да ръкопляскаме, щот е тоя пассаж го направи добре. В музикати имаш само един опит. Кръчмарски китарист може да прави такива грешки, ама не и златните ръце на България

 

http://www.youtube.com/user/MultiSoloist#p/a/u/0/jKN_-QbWgKQ

 

тоя пич е на 24 години, дори не го знам дали е ходил на уроци или не, ама Недялков да го видя как ще го извири тва. Кат му видях тепинга в Сатч Буги много ме съмнява.

 

Е като е на 24? Има едно 13 годишно дете дето свири Arpeggios from hell на Ингве из youtube... Не всичко е техника... абсолютно не... Както и да е, няма да споря, щото стана много офф. :) Успех в намирането на перфектния учител, който дано свири Satch Boogie по-добре от Цветан Недялков!

 

П.С. За да си развиеш техниката не е нужен учител, има тонове уроци из Youtube за всяка техника, дори от известни и успели китаристи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Цветан Недялков не искам да кометирам..

Ми ако можеш да си го позволиш опитай в berkleemusic ... там нивото би трябвало да е по-добро :ok: : Online scool

Редактирано от kolio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ама говорите, говорите наизуст... колегата много правилно ти каза горе:

"Мисля, че щом си на необходимото ниво, за да направиш такава преценка, най добре би било да се занимаваш сам."

Ми като не ти харесва как свири Цветан Недялков, вземи го научи? :) Понеже той не може да "бендва" и "такива грешки са недопустими за музикант от този ранг". Има едно много важно нещо, което важи за всички... Няма недопустими грешки, независимо какъв си и колко си свирил. Грешки винаги ще има. Лично аз смятам, че щом са го взели да преподава в консерваторията, явно има защо. Уверявам те, и много други смятат така. Прав си, че има хора с много по-добра техника, говорейки за електрическа китара. Но се обзалагам, че китаристите които свирят и на електрическа, и класика, и фламенко на нивото, на което го прави Цветан Недялков, се броят на пръстите... вероятно на едната ръка.

По темата... не мога да ти предложа учител, понеже не съм от София, но най-добре си оправи малко критерия. Много са малко хората, които са хем перфектни технически, хем са изучавали музика цял живот... Дори в световен мащаб не мога да се сетя много такива.

 

Поздрави и успех в търсенето! :)

 

Колега, аз тия съм ги минал. Такъв тип аргументация до никъде не води. Що псуваме политици, футболисти тогава? Щот не си вършат работата както трябва. Този робски комформизъм води само до абсолютно затриване на всякакви вкусови и личностни рамки. Кат не можеш - мълчи си. Много добра философия. Философия на посредственноста. Абе ние дори не говорим за суип ,а за някъв си бенд, който всего добър китарист трявба да умее. А пък като е завършил консерватория с класическа китара и е лауреат на стоитици конурси, той трябва да има изисквания към себе си. В консерваторията я си взел нещо с четвърт тон отклонение и те бият през ръцете (образно оказано). Какво, изкате да кажете,че в София няма въобще китаристи дет да изсвирят Сатч Буги? Любители, учители и т.н. Да бе. Аре си замълич за всичко, щот нищо не умеем. Всъщност, тогава е ясно защо Цветан е "най-добрия". Щот всички мълчат като пънове. Е, нали ние така не можем, дай да ръкопляскаме, щот е тоя пассаж го направи добре. В музикати имаш само един опит. Кръчмарски китарист може да прави такива грешки, ама не и златните ръце на България

 

http://www.youtube.com/user/MultiSoloist#p/a/u/0/jKN_-QbWgKQ

 

тоя пич е на 24 години, дори не го знам дали е ходил на уроци или не, ама Недялков да го видя как ще го извири тва. Кат му видях тепинга в Сатч Буги много ме съмнява.

 

Е като е на 24? Има едно 13 годишно дете дето свири Arpeggios from hell на Ингве из youtube... Не всичко е техника... абсолютно не... Както и да е, няма да споря, щото стана много офф. :) Успех в намирането на перфектния учител, който дано свири Satch Boogie по-добре от Цветан Недялков!

 

П.С. За да си развиеш техниката не е нужен учител, има тонове уроци из Youtube за всяка техника, дори от известни и успели китаристи.

 

Вие нещо на глупави ли е правите или какво? Ще ми обяснявате, че 2+2 правило 5? Нека ви кажа как протича един урок при учител. Да, да всичко започва с техниката. Кара те да изсвириш нещо, след което си прави извод за нивото. Аз тези работи ги знам, защото съм общувал и със учители и със ученици. Та, ако си начинаещ и въобще нищо не можеш се почва с хроматика 1-2-3-4 с метроном. Гледа как държиш перото ,под какъв наклон от струните и т.н. Видеоуроци? Не ставяйте смешни, за какво са учителите, школите, консерваториите, като има видеошколи. Тва е само за напреднали. Да сте виждали как в видеошкола някой ви слуша и коректира, гледа ви ръцете? Ако в БГ всички гледат видеошколи, значи за това Цецо е номер едно. Тва не е учене. Техниката не е всичко, но когато нямаш базиса и не си подкован, тогава за какво може да става въпрос? Аз попитах ясно - има ли тука учители. А сега само слушам калко той бил добър. Дадох него като ориентир, засега не провзуча нито едно име. Много жалко е това. Някой да знае нещо за Цвъри?

Редактирано от mad_season
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам смисъла от този негативизъм, разбрахме, че не харесваш Цветан Недялков, не вярвам някой да има проблем с това (включително и той самият, в случай че се мярка насам). Очевидно в изискванията е сериозно застъпено, съответният да може да свири Сач буги без грешки, пожелавам ти успех в търсенето и се надявам да си намериш подходящия човек.

 

Иначе намирам възгледите ти за доста смешни, казвам го без никакви лоши чувства. Просто за това дали един музикант е добър, мерилото никога не е било как може да изсвири някакъв рок евъргриин. Много хора не смятат за нужно да си губят времето да учат подобни неща, а когато го правят, отделят минималното необходимо време по въпроса (за да вземат някакви пари, може да ти харесва или не, но при свиренето на халтури, най често се получава така).

 

Аз самият (за да не говоря от чуждо име) , не мога да изсвиря и един такт от съответното парче(чувал съм го веднъж до половината) и ако някой не ми плати доста добре, не бих си мръднал пръста да го науча. И това се дължи на факта, че намирам Сатриани за напълно безинтересен (не искам да обидя никого, просто въпрос на вкус). Иначе, с повече или по малко успех, се опитвам да свиря други неща, които са ми приятни, а те, в най лошия случай, ни най малко не са по лесни.Може би и при Цецо е така, само той си знае

 

И да знам Цвъри и ако същия не си е сменил стила поголовно (не съм го виждал много от одавна), не вярвам да заляга над Сач Бугито :)

 

@Кольо

Да, давам по скоро консултации (тип еднократни, нямам време за повече за момента), когато съм си в Пловдив, но това не се очертава преди лятото. Иначе бих се радвал да се запознаем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^

Явно нещо не ме разбирате. Първо, аз никъде не съм казал, че обичам Сатриани. Второ, смешно ти е защото в България отношението е такова. Там откъдето си дойдох нещата са на друго равнище. Това е работа на отношение. Ако някой си позволи ей така да излезе и да прави грешки на ученик, ами браво на него. Това, че се изисква от един прочут и прехвален музикант да си държи нивото е съвсем нормално. Аз пък не виждам смисъла от този позитивизъм, когато нещата не са розови. Тука няма сцена за китара, няма преподаватели, няма нищо. Ти самия какво правиш в Швейцария? Ако ти кажат, че този или онзи е страхотен инструменталист и чуеш ей такава смешна грешка няма ли да се замислиш? Пък и да не говорим, че на него тва му е работата - качествен сесионен музикант. А за тва трябва всеки ден да си поддържа формата, която далеч не е тва което казват. Колко часа на ден седиш с инструмента? Сигурно към 6, предполагам. Четете по диагонал, както се казва в Русия. Въобще не вниквате. Тази композиция на Сатриани нито е мега виртуозна, нито е супер лека. Това е едно равнище на добър инструменталист. Ако просто не можеш - не го прави. Пак повтарям - никой не каза едно име, като че ли тва парче на Сатриани в БГ е над всякакви човешки възможности. Къде са прочутите любители на видеоуроци. Въобще за какво равнище може да се говори тука? Айде отговорете на един въпрос, де. Засега правя извода, че в България няма никакво ниво. Някой си седи вкъщи и може би дори може да изсвири Уомън Хейтър На Екстрийм, обаче е скрит от всякде, Няма изява. И още нещо - явно в БГ всичко е толкова атрофирано, че се гледа на грешки на любител със леко око. Пак повтарям - това са базисни техники, нито темпа беше висок, нито нищо.

 

погледнете това -

вместо та говорим за такова ниво, ние оправдаваме равнището на китарата в БГ със смешни аргументи. За Цвъри питах относно педагог, видеото е много оскъдно. И не мечтая да свиря Сатриани, но твоа е един ценз, харсева ви или не. Докато така си приказвате, нещата тук ще са чалка и криви бендове.

Редактирано от musicman
правилата за цитиране
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че те разбирам чудесно, но пък не съм убеден, че ти ме разбираш и ще се опитам да обясня.

В България, в правенето на музика (особено китарна такава) има символични пари. Поради тази причина, огромното болшинство занимаващи се със свирене го правят на ниво хоби. Има и малко на брой хора, които се отличават от останалите с по високите си умения. За същите е нормално, на регионално ниво да бъдат разглеждани като много добри, да свирят в по медиите, да получават съответната доза реклама и тн. Далеч съм от мисълта, че Цветан Недялков е новото чудо на китарата, той е просто музикант на високо ниво като за България и е доказал (на тези които му плащат, а те са единствено важните, за един сешън музикант, който живее от това), че може да си върши достатъчно добре (за тях) работата.

Това, че ти си мислиш за него че не става, разбира се си е твое право, но няма никакво значение, нито за него , нито за някой друг. Именно и за това си позволих да вметна (пак повтарям без всякакви лоши чувства), че намирам възгледите ти за малко смешни. Не може да търсим някакво невероятно качество, там където няма пари.

 

Същото се отнася и до учителствуването. Ще ти дам един пример. Аз съм професионален учител по електрическа китара, работя доста редовно в джазовия департамент на Бернската музикална академия (Swiss Jazz School)макар и по заместване, а също давам и частни уроци от време на време (когато не свиря достатъчно гигове). В момента , тарифата ми за частни уроци (тя си е съвсем стандартна) е около 110 лева на час, а в академията около 150. Ако в България, един ден тарифата стане поне съизмерима (да даде господ), ще започне и да има конкуренция и ако не сме доволни от един учител, ще може да изберем друг, а и вносни ще има ако нашите не достигат, защото парите ще си струват. В момента тарифата в Пловдив се движи между 10 и 15 лева, а на хората все пак им се вижда много (което разбираемо, но пък си е факт). Като музикант, човек наистина има труден живот (навсякъде, но най вече в България) и единици се навиват да го живеят, а трудностите доста бързо ги правят цинични и ги оставят безразлични към качеството на музиката, която правят. Няма нищо чудно, че качеството страда от това. Изкуство ( и педагогика особено) се прави с пари и за пари, поне ако правещите са професионалисти. Когато няма пари , няма и изкуство. А като няма конкуренция, няма и качество

 

И да, в Швейцария си вадя прехраната като музикант (по добре или по зле) и ми се събират редовно (макар и далеч не винаги) по 6 часа на ден свирене, но пък и има за какво (поне според мен)

 

 

п.п. Руснаците на клипа наистина са добри, благодаря за линка :thumbup:

Редактирано от kolio_k
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^

Това, че парите са важни и без съмнение. Но стандарта на живот там е десетки пъти по-висок. От друга страна 110 лв, там са към 56 евро, което не са много пари, ако имаш един или два ученика. Линка беше само един пример. На любителско ниво там има израстнали китаристи до професионалисти. Не казвам, че всички са такива, но мога да дам пример. Дори пак ще ти пратя линк. Понеже преподаваш джаз, значи няма как жа не харесваш фюжън. Там има един китарист, който наистина владее техниката на световно ниво. Едва ли тука са го чували, но човека е работил в с Дейвид Лий Рот и е правил и трибют на Джейсън Бекер, който влиза официално в диска. Затова напълно естествено е и аз като чуя "най-добрия" вече да мисля за владеене на инструмент наистина от световна класа или поне близко до нея. Та този човек, вярно, че се е мъчил със самообучаване тогава, а то е било много по-трудно, все пак и действието се развива в Съюза, се завръща началото на 90-те и лека полека започва да преподава. След това неговите ученици започват да преподават. А аз си идвам тука, с заблуждението, че в БГ рока е на по-високо ниво и що да видя? Няма никой! Ама никой. Всички знаят едно-две имена, аз питам за уроци - те не преподавали. Включам аз въпросните местни виртуози и ми става тъжно. Надявах се и тука да има хора, които могат, имат високо владеене на инструмента, дават базис, с който след това да се развиваш. С една дума високо качество. Но засега нищо не намирам. А за Сатч Бугито наистина е смешничко, щот тва парче е наистина стандарт. Все повече че убеждавам, че хора, завършили класическа китара по-добре да не пипат електрическа.

Та за учителя на мой приятел - казва че Павел Забуруев, можеьи нищо не ти говори, но ако ти кажа, че печели он-лайн конкурс и жюри и Грег Хауи би трябвало да ти направи впечатление. Смешното е ,че аз го намерих точно така, както опитвам сега. При това той беше едва ли не първият, който видях. А тук няма никакъв избор.

Ето линк към неговото свирене -

Няма ли човек на такова ниво тук?

Редактирано от musicman
правилата за цитиране
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.