Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся добър и доказан учител по китара в София


Recommended Posts

А, наистина нещо за теб. Бях му на миналия уъркшоп в Пловдив, пича свири точно в посоката която те интересува (рок&фюжън шред), техничен по желания от теб начин (тапинги, чикън пикинг легато и тн) и явно е често из България.

 

мерси, ама вие датата погледнахте ли?)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ама за кво ни е друго? Нали има Пайнер.

Така е, освен шред манЯци и Пайнер диви други изпълнители в музикалната вселена не съществуват, и понеже в БГ няма качествени шредъри, които да преподават този прекрасен жанр всички в крайна сметка сме фенове на бай Митьо и неговия продукт...

 

нещо си сбъркал треда. кой говори за шред? Ако Сатриани е шред, тогава тука все още социализъм. Направо съм шокиран, нещо много оскъдни данни имате. Ако питаш за шред гледай Rusty Cooley или Michael Angelo. За такива идиоти въобще не става въпрос. Аре само не ме учете кой какъв е, щот е срамно. Къде видя чист шред във видеата? Тва, че някой е взел горе-долу бърз пасаж още нищо не значи. Я гледай как човека свири чисто, с динамика, техниката му е толква добра, че всичко е сочно. Сигурен съм, че половината тука слушат всякви метъли, които са много по-близко до шред. Засега само Кольо от Швейцария е адекватен, жалко, че не дава уроци)))

Редактирано от mad_season
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз самият (за да не говоря от чуждо име) , не мога да изсвиря и един такт от съответното парче(чувал съм го веднъж до половината) и ако някой не ми плати доста добре, не бих си мръднал пръста да го науча. И това се дължи на факта, че намирам Сатриани за напълно безинтересен (не искам да обидя никого, просто въпрос на вкус). Иначе, с повече или по малко успех, се опитвам да свиря други неща, които са ми приятни, а те, в най лошия случай, ни най малко не са по лесни.Може би и при Цецо е така, само той си зна

Кольо,и ти се изказа.И докато колегата донякъде е прав за изкуствените герои в България,ти си тотално смешен с коментара си за Джо.Преди всичко преценяй китаристите като автори на музика и тогава като техника и от позицията на личния вкус.Изключително важно е въздействието което съответната музикална звезда има в световен мащаб.Простичко-колко момченца са хванали китарата защото са вдъхновени от дадения китарист.В този аспект изказването ти за Джо е провинциално и малко тъпанарско.Въпреки че и ти си МНОГО ДОБЪР китарист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друже, дали съм ти смешен или не ми е съвсем безразлично в конкретния случай. Джо Сатриани ми е безинтересен от първия момент, в който го чух (през 80те ) и мнението не ми се е променило, нито ще се промени. Макар и да е добър китарист , не го намирам нито за кой знае колко голям музикант, нито за гений на композицията (подчертавам, аз не го намирам, без да ангажирам с мнението си или да твърдя, че е универсална истина). При това се старая да не засягам никого, като излишно подчертавам, че изхождам от вкуса си. Така, че хайде да не правим поредния излишен спор, ти си го харесвай и си ме остави мен да не ме кефи :cheers2:

 

Изказването ми е провинциално (аз съм си от провинцията), но се надявам че не е тъпанарско, а просто не е лицемерно :) . Това, че много хора харесват някого, далеч не значи, че и аз трябва да го харесвам, нито, че пък съответния някой е непременно върха на сладоледа. Аз, в края на краищата, обикновено слушам неща, които повечето хора откровено няма да изтърпят повече от 10 минути, това трябва да ме засяга ли? А за приноса му (на Сатриани) към определени типове музика никога не съм спорил. Но точно тези типове са ми скучни :icon_shithappens: , харесвам или по простата първична музика с емоционален заряд или наистина комплексната такава. И все пак и не съм единствения :) , познавам доста хора, които не харесват Сатриани :)

 

Без никакви лоши чувства, просто си казвам мнението по въпроса

 

П.п. Много благодаря, радвам се че ти допада моето свирене :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Чакай NURI, че нещо не разбрах! Кольо си казва, че за него Сатриани е безинтересен = не му е интересен. Всеки си има стил и предпочитания. Аз лично намирам Малстийн и Главата-Кофичка за безинтересни и мене ли ще ме заклеймиш?

 

По отношение на темата: Автора и ако се беше поразчел из подраздела "Ноти, Уроци, Други" вместо да пише в Русия колко са велики, а тука не са ... до сега да беше намерил поне няколко потенциални, които преподават уроци в София и са горе-долу отворени към всякакъв стил, понеже българската сцена освен "пумярщина"* друго не предлага!

 

* Под "пумярщина" визирам, че трябва да могат да свирят колкото се може повече стилове!

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Чакай NURI, че нещо не разбрах! Кольо си казва, че за него Сатриани е безинтересен = не му е интересен. Всеки си има стил и предпочитания. Аз лично намирам Малстийн и Главата-Кофичка за безинтересни и мене ли ще ме заклеймиш?

 

По отношение на темата: Автора и ако се беше поразчел из подраздела "Ноти, Уроци, Други" вместо да пише в Русия колко са велики, а тука не са ... до сега да беше намерил поне няколко потенциални, които преподават уроци в София и са горе-долу отворени към всякакъв стил, понеже българската сцена освен "пумярщина"* друго не предлага!

 

* Под "пумярщина" визирам, че трябва да могат да свирят колкото се може повече стилове!

 

Поздрави!

Герги

 

Аз вече съм намерил няколко човека, засега проучвам. Темата беше създадена с цел да се дойде до едно мнение. Така щях много бързо да се ориентирам. В форума видях само една обява за уроци, която е актуална. Къде съм сбъркал? Мислех, че поне ще се чуе едно име поне два-три пъти. А за Русия просто показах ниво не само на владеене, но и на преподаване. Някого ако съм засегнал, съжалявам. Но аз наистина мислех, че тука поне не е по-лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи kolio_k е смешен, защото Сатриани му е безинтересен?

А тоя с Луи дьо Финес на аватара къв е след като нарича други двама китаристи идиоти, а трети бездарен? Познава ги лично и знае че са кофти типчета така ли?

Ко прайти уе?!?!?!?! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра тема за спор ,но няма да можем да го проведем интелигентно.Между Цветан и Кольо от една страна ,и Джо от друга има голяяяяяяяяяяяяяяяма разлика.И тя е най-вече в това,че Джо е израстнал музикално в държава с нормални музикални ценности.Докато Цветан (много талантлив) върви надолу защото е превърнат в свирач на сигнали на Слави Чалгата,а Кольо за да не стане такъв се е спасил в Швейцария която на последно място е известна с музикалната си култура в съвремената музика-разбирай по-задръстена и от България.Джо е накарал милиони деца да си купят китари ,а ние???-ясно че калибърът е различен.Аз не съм адвокат на Джо,но да кажеш че е скучен означава да си супер комплексар (извинявай Кольо),Може да си решил ,че музиката която ти харесва е по-висока летва,но трябва да признаеш чувствеността и емоционалноста на Сатриани.А ако не я разбираш-това си е проблем.И аз не съм най-големия фен на Джо,но получавам душевна ерекция на някои места в творчеството му.А за майсторство на композициите може много да спорим.Аз когото и да сравня с любимия си Шопен ми бледнее,номузиката има много лица,нюанси и цветове.Затова е най-великото изкуство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създателят на темата, ако знаеше какво търси, щеше да го е намерил вече. Като не му харесва Цветан Недялков- намира, например Шибил Бенев, Огнян Видев, И.Лечев, Атешкан, ако щете... И тук има преподаватели по китара от Висши уч. заведения, които са се доказали.

Всеки от тях си има плюсове и минуси.

Цъфнал някакъв тука имена да събира и да категоризира, пък вие му се връзвайте.

`айде- у лево.

А за Сатриани- плюс Кольо.

  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nuri

 

Нямам нищо против да си мислиш, че съм комплексиран, може и така да е кой знае :) Но когато казваш, че Швейцария, в музикално отношение е по задръстена от България, това вече са откровени глупости. Само в Берн (който е около 6-7 пъти по малък от София) има в пъти повече добри джаз музиканти отколкото в България някога е имало. Преди бях писал, изкуство се прави с пари, а малко са държавите, които дават повече пари в подкрепа на изкуството от Швейцария (разбира се на глава от населението, все пак е малка държава).

 

п.п. Темата определено е за говорилня, ако не и за коша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Създателят на темата, ако знаеше какво търси, щеше да го е намерил вече. Като не му харесва Цветан Недялков- намира, например Шибил Бенев, Огнян Видев, И.Лечев, Атешкан, ако щете... И тук има преподаватели по китара от Висши уч. заведения, които са се доказали.

Всеки от тях си има плюсове и минуси.

Цъфнал някакъв тука имена да събира и да категоризира, пък вие му се връзвайте.

`айде- у лево.

А за Сатриани- плюс Кольо.

 

Създателят на темама, както вече спомена, вече си има списък от няколко имена. Това, че тук не ги афишира е съвсем друг въпрос. Споменатите от теб китаристи, до колкото знам не дават уроци. Като ще сме толкова отворени, айде се опитай да им звъннеш и да ги питаш. Шибил Бенев е джаз музикант - аз нямам интерес в джаза засега. За Лечев и Атешкан - само смях. Като споменавам Сатриани, как въобще може да ми давате Атешкан. Човека дори свири на друг инструмент. Малко логика, вместо да сядаш и да пишеш веднага. Имам много добра представа какво търся.

 

Относно спора за Сатриани - не мога да разбера за какво се карате. Кольо не е казал, че е бездарен или нещо такова. Просто не му харесва. Е, за човек, който слуша джаз и фюжън (предполгам) това е нормално. Много от хората правят грешния извод. Аз споменах Сатриани във в връзка с това, че съм ходил на конкурс за млади китаристи, от които половината свиреха Сатч Буги - то ест, това е стандарт за владеене. Такава композиция дава яснота колко човека е овладял инструмента в рок жанра. Не казвам, че е задължително, но това е вид класика вече. Освен това, човекът се е доказал като преподавател. Знаете много добре кои са му учениците. И не го е бил гнус да започне да учи от самото начало някои от тях. А тука е някакъв снобизм. Затова положението е такова.

Както и да е. Нужните хора намират сами сабе си. Аз просто очаквах, че тука са сериозни хора с много познание и ще нарекат поне 5-6 имена.

Редактирано от mad_season
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо всички се нахвърлиха първо върху Цветан Недялков, след това и върху Кольо?

Ходил съм доста пъти на уроците на Цветан в академията, защото все пак съм студент там и уча китара, въпреки, че не се водя при него, и мога да кажа, че всеки път съм научавал нещо ново - и като съвети и като практика.

Цветан е свирил с доста музиканти, някои от които са доста известни, и въпреки това е доста скромен - НИКОГА не съм го чувал да се прави на голямата работа. Освен това в шоуто НЕ можете да добиете представа как може да свири - много рядко изобщо му се дава възможност за изява, защото му се налага да свири само сигнали и глупости. И как си правите изводи за неговата техника от някакво клипче? Всеки прави киксове, хора сме. Като преподавател ми харесва, че непрекъснато показва и обяснява, не само да ти говори теоретично. Така и трябва.

После Кольо изрази ЛИЧНО мнение, като изрично каза, че не задължава никого с него, и айде, всички му скочиха. Ок, и аз харесвам Сатриани, обаче означава ли това, че трябва да се карам с всеки, който не го харесва. Всеки си има вкусове, това е хубавото.

Авторът на темата не мога да разбера какво очаква? Ами отиди на уроци при Пол Гилберт тогава или при Сатриани, или Ингви Малмстийн - те имат техника. Обаче има един малък проблем - взимат скъпо. Значи хем искаш да свириш музика, който по принцип изобщо не се слуша (и прави....с малки изключения) по нашите ширини, хем се учудваш от този факт. Като искаш да научиш такъв стил, търси учители от САЩ или Англия, не от БГ. Тука, както каза Кольо, пари за музика не се дават, затова положението е такова. Все едно да отидеш в Индия, да пишеш обяви, че търсиш блус учители и да се учудваш, колко били малко или били зле... същата работа, според мен.

Тоя форум май отива все по на зле, поне така си мисля. Аз вече в китарния раздел отдавна не пиша, там темите са едни и също от години, само другите раздели излизат чат - пат интересни неща.

Извинявам се, че коментарът ми не е по темата, просто тя настина е за коша...

Редактирано от Vasil Pavlov
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо всички се нахвърлиха първо върху Цветан Недялков, след това и върху Кольо?

Ходил съм доста пъти на уроците на Цветан в академията, защото все пак съм студент там и уча китара, и мога да кажа, че всеки път съм научавал нещо ново от него - и като съвети и просто като практика.

Цветан е свирил с доста музиканти, някои от които са доста известни, и въпреки това е доста скромен - НИКОГА не съм го чувал да се прави на голямата работа. Освен това в шоуто НЕ можете да добиете представа как може да свири - много рядко изобщо му се дава възможност за изява, защото му се налага да свири само сигнали и глупости. И как си правите изводи за неговата техника от някакво клипче? Всеки прави киксове, хора сме. Като преподавател ми харесва, че непрекъснато показва и обяснява, не само да ти говори теоретично. Така и трябва.

После Кольо изрази ЛИЧНО мнение, като изрично каза, че не задължава никого с него, и айде, всички му скочиха. Ок, и аз харесвам Сатриани, обаче означава ли това, че трябва да се карам с всеки, който не го харесва. Всеки си има вкусове, това е хубавото. И автора на темата не мога да разбера какво очаква? Ами отиди на уроци при Пол Гилберт тогава или при Сатриани. Обаче има един малък проблем - взимат скъпо. Значи хем искаш да свириш музика, който по принцип изобщо не се слуша (и прави....с малки изключения) по нашите ширини, хем се учудваш от този факт. Като искаш да научиш такъв стил, търси учители от САЩ или Англия, не от БГ. Тука, както каза Кольо, пари за музика не се дават, затова положението е такова. Все едно да отидеш в Индия, да пишеш обяви, че търсиш блус учители и да се учудваш, колко били малко или били зле... същата работа, според мен.

Тоя форум май отива все по на зле, поне така си мисля. Аз вече в китарния раздел отдавна не пиша, там темите са едни и също от години, само другите раздели излизат чат - пат интересни неща.

Извинявам се, че коментарът ми не е по темата, просто тя настина е за коша...

 

Много писане много нещо. Индия била България? Хм. Дори и така да е, нали трябваше по някакъв начин да го разбера. Но никой не каза веднага - нямаме тук такива (всъщност има поне двама, но не са от София). Това, че малко знаете не е мой проблем. Нали това се очаква от вас - като живеете тука и сте напред в материала да дадете актуална информация. Кое му е сложното за разбиране не знам. Чиста обмяна на информация. Пол Глиберт няма и в Русия, ама има кой да учи. Ето я разликата. Тука от една крайност в другата, като че ли има нещо много срамно в това да изкаш да се научиш от човек ДОКАЗАЛ СЕ като преподавател. Един милион само в София, а в съседна Македония вече ни надминават. Откъде традиции в Македония? Те тогава не са Индия, а Бирма. За Сърбия да не говорим въобще. Това ви е в съзнанието значи - малки сме, няма тука нищо, щот сме малки. Бегай от тука със своята Русия. Ще си свиря аз криви бендове па що не, аз съм САМО един българин. Професионалист значи е антоним на българин. И за това съм ви виновен аз. Доста неща могат да се кажат за един китарист и за 5 секунди. Трябват ви само уши. Като правиш мазало - значи не си добър и няма каво да ми приказвате "ама това онова". Кат не можеш свириш Пърпъл или Сабат, нещо по просто. Аз тогава мога да дам тука видео как свиря, например, 20 секунди, да е страшно мазало, обаче понеже тук таме да се различава някоя нота да кажа "ми то всички правят грешки". Като си зле с алтернейт пикинга това си личи ВЕДНАГА и няма какво да го усукваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nuri

 

Само в Берн (който е около 6-7 пъти по малък от София) има в пъти повече добри джаз музиканти отколкото в България някога е имало.

Ако си мислиш че джаз музикантите определят музикалното ниво на една държава в съвременият музикален свят...помисли пак!Няма лошо.Аз съм прекарал около 2 години в Швейцария и Германия и по-голяма музикална помия от радиата не съм чувал почти никъде (с изключение на БГ радио:hysterical:).Живял и свирил съм и в Америка години наред,и права разлика между швейцарската и световна музикална сцена.Но всеки си има мнение.Аз уважавам твоето и си прав,че може да си направим тема в говорилня.Защото ако става въпрос за джаз,в Русия са изключително напред,а са още феодална държава:hysterical:.Малко се говори за блус по нашите земи,а той е в основата на всички стилове в китарата.И това е основния проблен на Цветан-не му е ясен този основен стил.Като че ли се учим да говорим чужд език ,а започваме от средата на азбуката.Суипинг,алтенативно свирене с дясна ръка,скали т.н. идват малко по-късно в обучението.Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.