Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте.Става въпрос за този модел RGA-7. Той е от 2010 година.Гледам е от махагон и с някакви нови адаптери.Предполагам, че едни EMG 707 или SD Blackout ще е по-добре.Все Ibanez съм имал , но не съм имал седмица досега.Интересува ме дали някой я е хващал тази китара и наистина ли е с по-олекотено тяло? Скоро мисля да ида да я видя в Икономов. БлагодАрим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм я пробвал , но оттова което съм чел за нея , грифа е като ан Rg7321 ,а адаптрите хмм ефтин клас е все пак , не очаквай нещо грандиозно , надявай се да са по добри от старите им AH7 , те не са лоши но глъхнат , махгона си е махагон :) друго кво да ти кажа освен , че и визуално е много яка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...здравей...аз не съм пробвал конкретния модел...но китарата с която свиря е седмак от RGA серията...и да ти кажа за по-удобна китара не бих могъл да си мечтая...тялото поне на моята е доста улекотено...но най вече така е изрязано че направо се слива с тялото...имал съм преди Rg7321 и ако наистина грифа е сходен също е много удобен като захват...адаптерите мисля са същите като на моята китара...аз първоначално мислех задължително да ги подменям...но се оказа че вадят доста приятен звук и ги оставих така...моето мнение е че нама да сбъркаш ако се обзаведеш с такава китарка...иначе ако ти трябва седмица бих те посъветвал да прегледаш и офертите на Шектър...техните китари са на много високо ниво и не отстъпват никак на Ibanez...но като че ли човек получава по-добро съотношение цена/качество...лично и неангажиращо мнение...успех с избора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз гледах едно клипче в тубата как на един такъв Ibanez пича му сложил SD Blackout и звучеше убийствено.насочих се към този модел най-вече заради парите защото един флойд вече мн нагоре вдига цената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...то в случая опират нещата до това дали ползваш тремоло или не...ако не ползваш няма никакъв смисъл да си вземаш китара с тремоло...ама ако ползваш просто няма как да си не вземеш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам RGA42 т.е. 6 струнния модел. Като я взех направо купих едни SD Blackouts и ги смених.

Звуква по-добре от някои други китари за тия пари. Може би единствения дерт е, че след време

по-тъмно хроминраното покритие на пръстените и бриджа се изтрива и става по-светло, а след бая

упоритост даже съм почнал и да го смъквам на ръбовете. Не знам къде пише колко тежи ама си е солидна. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе в някакво ревю четох , че е с по-олекотено тяло за да е по-комфортна за живо изпълнение.то тва на бриджа си е боя така, че все някога ще падне. по се забелязва на тези със златните покрития.харесах си PRS Mikael Akerfeld Signature и там е позлатено ама незнам колко държи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.