Jump to content
Българският форум за музиканти

Truss Rod


Redefine

Recommended Posts

Светнете ме как се действа с това нещо!!!Колк оборота се завърта и изобщо как да разбера,че съм го настроил?Малко ме е страх да го въртя повече от 1/2 оборот 'щото знам,че прекаленото завъртане може да бъде фатално.

10x предварително!!!

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами китарата изфалшивява нагоре(дет' се вика "в позиция"). Дали мо'е се опра'и с шиша?

:D

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами има много фактори - какво разбираш под изфалшивява, бръждят ли праговете, само на отделни струни ли е или на всичките, само на отделни прагчета или от една позиция нагоре..... трябва да си види майстор ако не можеш да прецениш. иначе ако решиш да въртиш шиша го прави максимум с половин оборот, като след това изчакаш поне 2-3 дена за да се изпъне както трябва преди да въртиш пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид,че като е настроена по tuner примерно,после като хвана някой акорд в IX, X позиция и е фалшива!Абе май ще прибягна към услугите на на някой лютиер!

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръчката е YAMAHA EG 112! с такова Fender-ско тремоло e,'ма хия не го ползвам(ръчката съм я свалил)!

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така не мога да преценя какъв е проблема, а и по принцип не съм голям разбирач по китарен хардуер. аз със шиша оправям последствията от смяна на размера на струните, в следствие на което като се изправи грифа и започват да бръждят тук-таме праговете. ама по принцип струнните инструменти са си фалшива работа както и да го гледаме :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се увери, че проблема не е в тремолото и тогава пипай шиша. А ако не си сигурен кво правиш точно, по-добре не го бъзикай въобще. Дай я на някои лютиер примерно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно така ще направя.А как мога да разбера дали е от тремолото?По принцип имам нек'ва резервна пружина, дали да не я сменя?'Ма май не е от тремолото, при все че не го барвам!

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааааам :rolleyes:

Ето каква красотичка ти качих току що да погледнеш :DТУК :happy:

Това е мануал-а на Ibanez, но това изобщо не трябва да те притеснява ... ако искаш даже може и целия да си го прочетеш , няма да сбъркаш :ph34r:

Там пише за какво и как се ползва truss rod-а , както и как се наглася интонацията (най-вероятния твой проблем) . Плюс това не е нищо сложно ,нито опасно сам да си нагласяш truss-а ... аз на моя Ibanez сам съм си го нагласял (след като беше пропътувал някой друг климатичен пояс и съответно не беше в оптимална позиция) ... там е перфектно обозначено накъде , колко и кога да вътриш :P

Айде успех !

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.